7 راه برای جلوگیری از موخوره با روغن زیتون – مشاوره پزشکی زنان 909

ماسک مو آمالفی از برند اسپانیایی آمالفی با نفوذ عمیق به تارهای مو، آبرسانی لازم را انجام می دهد و با اثر آنتی فریز طولانی، مواد مغذی مورد نیاز موهای نازک و شکننده را تامین می کند. این امر به ویژه در مورد اختلالات خوردن، مانند کم اشتهایی و حملات پرخوری عصبی است. استرس و ریزش مو نباید دائمی باشد اگر استرس تحت کنترل دارید، موهای شما ممکن است دوباره رشد کند. در مطلب کامل و جامع ” درمان باورنکردنی ریزش مو با نسخه های پیازی ” در بخش سلامت نمناک توضیح داده شد که پیاز غنی از گوگرد است و به افزایش رشد مو کمک و آن ها را از ریشه تقویت می کند و این طوری مو به راحتی نمی شکند. برای استفاده آقایان و خانم ها ایده آل است و آرایش مو و شانه کردن مو را بعد از خشک کردن موها تسهیل می کند. فرمولاسیون این شامپو طبیعی و فاقد مواد شیمیایی است و با بکارگیری خواص شگفت انگیز روغن مارولا، بهترین گزینه برای درمان خشکی، آسیب دیدگی و شکنندگی مو است و میتواند موخوره را بهبود بخشیده و از آن جلوگیری کند. این کرم از برند ایرانی کامان مناسب انواع موها است.

باید بدانید که انجام این کارهای زیبایی یعنی استفاده از مواد شیمیایی و در نتیجه ضعیف و شکننده شدن موها. در حقیقت خیلی ها این جمله را به یاد دارند که “شما همان چیزی هستید که می خورید،” به خصوص زمانی که صحبت از سلامتی پوست و مو به میان می آید. این رنگ ها انواع مواد شیمیایی در ترکیبات خود دارند که موجب خشکی موها شده و موخوره به وجود می آورند. این کوتیکولهای آسیبدیده نیز انعطافپذیری کمتری دارند. این نوع استرس باعث می شود که کیسه های ترشحی مو به خواب بروند، بنابراین مو در وسط یک چرخه رشد ممکن است بریزد ممکن است به موهای قدیمی که ریخته نیز توجه کنید. در چنین مواردی، کیسه های ترشحی مو، مواد غذایی لازم برای تولید موی جدید را ندارند و فرآیند کلا به پایان می رسد. دقت کنید برای جلوگیری از شکستگی مو از شانه با دندانه های پهن استفاده کنید شما هم چنین باید تنها از برس برای زمانی استفاده کنید که موهای شما خشک است و از استفاده شانه های پلاستیکی خودداری کنید در عوض یک برس با موهای طبیعی را امتحان کنید. اگر چه شستن روزانه خوب است اگر موهای چرب دارید اما نباید موهای خود را چند بار در روز بشویید.

این موضوع نه تنها زیبایی موهایتان را زیر سوال میبرد، بلکه یک نشانه هم هست: موهای شما آسیب دیده و خشک بوده و در مجموع حال خوبی ندارند. یک عدد موز رسیده را بکوبید، سه قاشق غذا خوری شیر و یک عدد تخم مرغ به آن اضافه کنید و آن ها را خوب مخلوط کنید. یک عدد تخم مرغ را بشکنید و زرده آن را جدا کنید یک قاشق غذاخوری روغن زیتون به آن اضافه کنید و به خوبی باهم مخلوط کنید تا مایعی یکدست حاصل شود. آن را به صورت مستقیم روی موهای خود بمالید و بگذارید تا خشک شود حالا آن را با آب کربناته بشویید. اگر ریزش مو خلوتی باشد، مثلا تُنُک شده و یک درمیان ریخته، این ریزش مو ناشی از سردی هست که با مالیدن روغن سیاه دانه روی سر درمان می شود. بنابراین اگر موهای شما به هر دلیلی دچار گره خوردگی و درهم تنیدگی شده است، استفاده از ماسک موی کراتینه آمالفی به شما توصیه می شود. ممکن است شنیده باشید که شانه زدن مو با 100 ضربه در روز برای موی شما خوب است، توصیه می شود در عوض فقط برس و شانه را هنگام آرایش موی خود استفاده کنید.

سرکه سیب برای خارش پوست سر و خشکی آن و همچنین در پاکسازی و صاف نمودن موخوره بسیار تاثیرگذار می باشد. این کار به مرطوب کردن مو از ریشه ها و ترمیم آسیب کمک می کند در نتیجه مانع از شکستگی آن ها می شود. این محصول از برند ایرانی آدرا ساقه موها را ترمیم می کند و با خاصیت مرطوب کنندگی بالای خود از خشکی، شکنندگی، وزی و ایجاد گره در موها جلوگیری می کند. برخی از انواع روغنهای مورداستفاده برای موها، دارای یک سری مواد مغذی هستند که از ریزش مو و سفیدی زودرس موها جلوگیری میکنند.سفیدی مو در جوانی از جمله مواردی است که اکثر افراد با آن درگیرند و همیشه به دنبال راه کاری برای کاهش سرعت سفیدشدن موهای خود هستند. برای مثال، بهترین کار این است که به هیچ عنوان سراغ شامپو شفافکننده نروید چرا که میتواند برای مو بسیار سنگین باشد. داشتن اصطکاک کمتر بین بالش و موهای شما ممکن است به جلوگیری از آسیب دیدگی و شکستگی مو کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید