4 راهکار تغذیه ای برای پیشگیری از سرطان پروستات – مشاور تغذیه سارا چیذری

ترکیبی از ویتامینها، املاح معدنی و اسیدهای آمینه در کنار ترکیبات موثر گیاهی مثل لیکوپن موجب شدهاند تا به عنوان بهترین قرص درمان پروستات از این محصول نیز بتوان نام برد. این روشها در واقع درمان کننده مشکلات پروستات نیستند، اما میتوانند در کنار روشهای تخصصی تجویز شده پزشک، به روند درمان کمک کنند. افزایش حجم مواد موجود در پروستات با افزایش سن باعث ایجاد تغییراتی در هورمونهای مردانه شده که این مسئله بروز تغییراتی در پروستات مثل بزرگ شدن آن را به دنبال دارد. با نحوه پیشگیری و درمان بیماری آشنا شوید با توجه به علل ایجاد کننده این بیماری، راهکارهایی برای پیشگیری و درمان بزرگی خوش خیم پروستات ارائه شده است. این مشکل با دارو یا جراحی قابل درمان است. در صورتی که این داروها موثر نباشد، درمان به کمک جراحی انجام میشود. این شایعترین سرطان مردانه است و برای درمان آن از روشهایی مثل شیمی درمانی، پرتو درمانی، هورمون درمانی و جراحی استفاده میکنند. همه مردان پروستات دارند، اما این غده مهم ممکن است در طول سالها، درگیر مشکلات متعددی شود.

پروستات غده ای به اندازه ی گردو است که بین مثانه و آلت تناسلی قرار گرفته است. رشد خوش خیم پروستات در سنین بالای ۴۰ سال بسیار شایع است و به آن در اصطلاح تخصصی، هیپرپلازی یا BPH گفته میشود. فهرست مطالب تقریباً ۵۰ درصد مردان بالای ۵۰ سال دارای بزرگی پروستات یا هایپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) هستند. هیپرتروفی یا بزرگ شدن خوش خیم پروستات در بیشتر مردان بالای ۵۰ ساله دیده میشود. دمنوش ریشه گزنه. به نظر میرسد این گیاه محرک ادرار میتواند باعث کاهش علائم بزرگ شدن پروستات شود. انواع مشکلات پروستات معمولا باعث ایجاد مشکل در کنترل مثانه و روند ادرار کردن میشوند. در نظر داشتن این نکته ضروری است که اغلب این علائم می توانند توسط بیماری هایی ایجاد شوند که سرطان نمی باشند. به همین دلیل لازم است که مبتلایان درمان آن را به صورت جدی دنبال کنند. در گذشته این سرطان بیشتر افراد مسن را درگیر می کرد؛ اما امروزه به سراغ جوانان هم آمده است. مشکلات مربوط به این بخش از بدن به خصوص در مردان مسن معمول است. بنابراين بسيار مهم است كه خريدار برای خرید گرده گل، تهيه كننده گرده را خوب بشناسد و به او اعتماد كند.

همه مردان بالای ۵۰ سال بایستی به جهت تشخیص سلامت پروستات خود به مرکز تخصص پروستات مراجعه نمایند که البته این مراجعات به افرادی که به جهات مختلف در خطر ابتلا به این بیماری هستند پیشنهاد می شود که معاینات خود را از سن ۴۵ سال آغاز نمایند. این ماده به کاهش بزرگی پروستات در افرادی که دچار مشکلات مربوط به فشار خون بالا نیستد، کمک میکند. 5. سیگار نکشید. احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ یا رکتوم در افرادی که برای مدت طولانی سیگار میکشند، بیشتر است. علیرغم محبوبیت، هرگز اثبات نشده است که سرنیلتون بر کاهش علائم BPH در هیچ مطالعه گسترده علمی تاثیر گذار باشد. دمنوش شیرین بیان: در یک لیوان آب جوش (دمای آب حدود 80 درجه)، یک قاشق چای خوری پودر ریشه شیرین بیان اضافه کنید و اجازه دهید که به مدت 10 دقیقه دم بکشد. بیمار میتواند در منزل از وان آب گرم برای کاهش علائم استفاده کنید.

علاوه بر چای، آب نیز یک نوشیدنی بسیار مناسب برای سلامت پروستات است. از دیگر ضمادهای مورد استفاده ضماد پیاز رنده شده در قسمت پایین ناف است. بنابراین پس از تشخیص مشکلات پروستات باید درمان مناسب را زیر نظر پزشک آغاز کنید و در مورد درمانهای خانگی موجود با او مشورت کنید. یک پروستات عادی که در سنین زیر سی سالگی کمتر از ۳۰ گرم وزن داشت، ممکن است در سنین بالای ۶۰ سالگی به ۲۵۰ گرم و یا بیشتر افزایش پیدا کند. پروستات اندامی کوچک و نرم به اندازه یک گردو یا یک توپ پینگ پنگ و وزنی کمتر از ۳۰ گرم است. این تئوری محققان است که کمتر بودن تستوسترون در خون، خطر رشد و پیشرفت سرطان پروستات را کاهش میدهد؛ زیرا رشد سلولهای سرطانی پروستات در محیط غنی از تستوسترون سریعتر است. این مطالعه اینکه چطور آسپرین می تواند خطر مرگ ناشی از سرطان پروستات را کاهش دهد را بررسی نکرده است؛ اما دکتر آلارد پیشنهاد داده که این دارو ممکن است با نابودی پلاکت ها در خون از پیشرفت سرطان جلوگیری کند. روند درمان مشکلات پروستات شامل انتخاب راههایی است که درد را کاهش داده و علائم را به حداقل میرساند.

دیدگاهتان را بنویسید