15 سخنران انگیزشی برتر دنیا [معروف ترین ها]

همه ما ممکن است در مراحل مختلف زندگی مان گاهی دچار خستگی، افسردگی یا نا امیدی شویم، به دلیل ترس از شکست از شروع کاری که به آن علاقه داریم اجتناب کنیم و یا در مسیر و با وجود همه تلاش هایی که کرده ایم ناگهان انگیزه خود را از دست داده و دست از تلاش برداریم.

بسیار مهم است در چنین موقعیت هایی بتوانیم بر افکار و انرژی های منفی غلبه کرده و تسلیم نشویم. در این میان مشاوره با افراد با تجربه، شرکت در سمینارهای انگیزشی یا خواندن کتاب های خود باوری می تواند به عنوان یک اهرم فشار عمل کرده و ما را به برخاستن و ادامه دادن مسیر تشویق کند.

در این مطلب کوکا قصد داریم به معرفی تعدادی از برترین سخنرانان انگیزشی دنیا که سمینارها و کتاب های آن ها طرفداران زیادی پیدا کرده و توانسته زندگی بسیاری از مردم دنیا را تغییر دهد بپردازیم، با کوکا همراه باشید.

مشهورترین سخنرانان انگیزشی دنیا

1. دیوید رمزی

دیوید رمزی
دیوید رمزی

“طوری دعا کنید که می دانید همه چیز در دست خداست و طوری تلاش کنید که گویی همه چیز به شما بستگی دارد.”

دیوید رمزی که به نام دیو رمزی نیز شناخته شده نویسنده مشهور در زمینه امور مالی، مجری رادیو، از شخصیت های تلویزیونی و یکی از سخنرانان انگیزشی مشهور آمریکایی است که در تاریخ 3 سپتامبر سال 1960 در نشویل تنسی متولد شده است.

آقای رمزی معمولا درباره اصول مدیریت مالی، امور شخصی و زندگی صجبت می کند و سخنرانی ها و نوشته هایش اغلب بر تشویق مردم برای رها شدن از بدهی ها تمرکز دارد. او در سخنانش حس همدلانه ای در مخاطبان ایجاد می کند که باعث شده به راحتی بتواند با آن ها ارتباط برقرار کند.

از جمله کتاب های معروف دیو رمزی می توان به آرامش مالی، بیش از نیاز، کارآفرینی، تحول در کسب پول و سفر موروثی اشاره کرد.

2. آنتونی رابینز

تونی رابینز
تونی رابینز

“اگر کاری را که همیشه انجام داده اید انجام دهید همان نتیجه همیشگی را به دست خواهید آورد.”

آنتونی رابینز که به نام تونی رابینز نیز شناخته شده از سخنرانان انگیزشی، مربی امور مالی شخصی و نویسنده کتاب های خود باوری در آمریکا است. او در تاریخ 29 فوریه سال 1960 در لس آنجلس به دنیا آمده است.

رابینز بیش از 40 سال از زندگی اش را صرف سخنرانی های انگیزشی و برگزاری سمینار جهت غلبه بر چالش های شخصی و شغلی به خصوص برای کارآفرینان کرده است و اغلب روی زمینه هایی همچون مهارت در کسب و کار، دستیابی و مدیریت ثروت، غلبه بر ترس، تقویت ارتباطات، بهبود روابط، تناسب اندام و سلامت تمرکز دارد.

این سخنران انگیزشی بیشتر به دلیل انتشار کتاب های پر فروش همچون قدرت نا محدود، رها سازی قدرت درون، 365 گام تا موفقیت و به سوی کامیابی شناخته شده است.

3. نیک ووییچیچ

نیک ووییچیچ
نیک ووییچیچ

“این که فکر کنید به اندازه کافی خوب نیستید یا ارزش هیچ چیز را ندارید دروغ است”

نیک ووییچیچ یک بشارت دهنده مسیحی استرالیایی و از بهترین سخنرانان انگیزشی است که در 4 دسامبر سال 1982 در ملبورن استرالیا متولد شده است. او به بیماری مادر زادی نشانگان روبرت مبتلا است و فاقد دست و پا می باشد.

با توجه به وضعیت جسمانی آقای ووییچیچ، او مشکلات زیادی در زندگی خود داشته و در سخنرانی ها و سمینارهایش نیز درباره تجربه ها و آموخته هایی که در گذر از همه موانع زندگی اش به دست آورده صحبت می کند.

او نه تنها توانست بر معلولیت جسمی اش غلبه کند بلکه امروز به عنوان یک سخنران و بشارت دهنده به سراسر دنیا سفر می کند تا پیام امید، قدرت و ایمان را به جهانیان برساند.

نیک ووییچیچ تاکنون چندین کتاب الهام بخش و انگیزشی به رشته تحریر در آورده که از جمله آن ها می توان به زندگی بی حد و مرز و مهار ناشدنی اشاره کرد.

4. اکهارت تولی

اکهارت تولی
اکهارت تولی

“هر آن چه که از آن عصبانی می شوید یا به شدت نسبت به آن واکنش نشان می دهید در خود شما نیز وجود دارد.”

اکهارت تولی یکی از تاثیر گذارترین سخنرانان معنوی دنیا است که در تاریخ 16 فوریه سال 1948 در لونن آلمان متولد شده است.

آقای تولی در دوران جوانی دچار افسردگی شدید شد و در مسیر غلبه بر این وضعیت روحی به تحولات درونی عمیق دست پیدا کرد. او در سخنرانی هایش درباره آگاهی مبتنی بر نفس، سعادت شخصی، تکامل انسان، مراقبه و بیداری معنوی صحبت می کند و روی دستیابی به آرامش، صلح کامل با درون و زندگی در زمان حال تمرکز دارد.

از جمله کتاب های مشهور این نویسنده می توان به قدرت زمان حال و زمینی نو اشاره کرد.

5. رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی
رابرت کیوساکی

“بازنده ها کسانی هستند که از باخت می ترسند.”

رابرت کیوساکی تاجر، سرمایه گذار، نویسنده و سخنران انگیزشی مشهور در سراسر دنیا و همچنین بنیان گذار شرکت پدر پولدار است که در تاریخ 8 آوریل سال 1947 متولد شده است.

او در طول سال های گذشته از طریق سخنرانی ها، کتاب ها، سمینارها و کارگاه های آموزشی در زمینه های مختلف مالی و تجاری، توانمند سازی، مدیریت تغییر و موفقیت الهام بخش بسیاری از مردم در سراسر جهان بوده است.

کتاب پر فروش “پدر پولدار، پدر فقیر” این نویسنده جزو مشهورترین کتاب های با موضوع ثروت و پول می باشد.

6. لس براون

لس براون
لس براون

“وقتی چرای شما به اندازه کافی بزرگ باشد چگونه خودتان را پیدا خواهید کرد.”

لس براون سخنران انگیزشی، نویسنده، مجری سابق تلویزیون و سیاستمدار سابق عضو مجلس اوهایو می باشد که در تاریخ 17 فوریه سال 1945 در میامی فلوریدا متولد شده است.

آقای براون شخصیتی فوق العاده الهام بخش دارد که در زندگی اش بر ناملایمات زیادی غلبه کرده و توانایی ایجاد ارتباط با مردم قشرهای مختلف جامعه او را به یکی از پر طرفدارترین سخنرانان جهان تبدیل کرده است.

او معمولا از عبارت “امکان پذیر است” استفاده می کند و در سخنرانی هایش سعی می کند نحوه دنبال کردن و دستیابی به رویاها و غلبه بر ترس در مسیر تحقق اهداف را به مخاطبانش بیاموزد.

از جمله کتاب های پر فروش لس براون می توان به رویاهایت را زندگی کن و شروع دوباره اشاره کرد.

7. ایانلا وانزنت

ایانلا وانزنت
ایانلا وانزنت

“مهم نیست امروز در زندگی شما چه اتفاقی می افتد، به یاد داشته باشید این، تنها آمادگی برای کارهای بهتر است.”

ایانلا وانزنت نویسنده، مجری و سخنران انگیزشی است که در تاریخ 13 سپتامبر سال 1953 در بروکلین نیویورک متولد شده است.

خانم وانزنت در کارگاه های آموزشی و سخنرانی های خود به افراد می آموزد چگونه به بالاترین پتانسیل های خود دست پیدا کرده، دردهای گذشته را رها و رشد پیدا کنند.

او به عنوان یکی از 100 فرد تاثیرگذار سیاه پوست آمریکایی معرفی شده و تاکنون چندین کتاب الهام بخش منتشر کرده که از جمله آن ها می توان به کتاب Tapping the Power Within اشاه کرد. این کتاب درباره نحوه رشد معنوی درونی و بخشش برای دستیابی به آرامش درونی صحبت می کند.

8. اپرا وینفری

اپرا وینفری
اپرا وینفری

“چیزی که از آن بیشتر از همه می ترسید قدرتی ندارد، این ترس شما از آن است که قدرتمند است. روبرو شدن با حقیقت واقعا شما را آزاد خواهد کرد.”

اپرا وینفری یکی از مشهورترین زنان رنگین پوست جهان است که در تاریخ 29 ژانویه سال 1954 در کاسکیوسکوو می سی سی پی متولد شده است.

خانم وینفری از طریق برنامه شوی تلویزیونی اپرا که از سال 1986 تا 2011 پخش شد به شهرت رسیده و در حال حاضر اغلب به عنوان یکی از قدرتمندترین زنان دنیا فهرست می شود.

اگرچه اپرا وینفری از نظر فنی یک سخنران انگیزشی نیست اما سخنرانی هایی در زمینه های مختلف انجام داده که همگی تاثیرگذار، الهام بخش و تامل برانگیز می باشند. او از طریق فعالیت های رسانه ای توانسته به افراد بی شماری در جهان کمک کرده و زندگی آن ها را تغییر دهد.

از جمله کتاب های معروف اپرا وینفری می توان به با اطمینان می دانم که و راه روشن است اشاره کرد.

9. کریس گاردنر

کریس گاردنر
کریس گاردنر

“کاری انجام دهید که باعث خوشحالی شما شده و احساس خوبی نسبت به خودتان در شما ایجاد می کند.”

کریس گاردنر کارآفرین، سرمایه گذار، دلال سهام، سخنران انگیزشی و نویسنده مشهور سیاه پوست است که در تاریخ 9 فوریه سال 1954 در میلواکی ویسکانسین متولد شده است. او بنیان گذار و مدیر عامل شرکت گاردنر ریچ می باشد.

داستان زندگی آقای گاردنر و تبدیل شدن او از یک مرد فقیر به یکی از ثروتمندترین افراد دنیا از الهام بخش ترین داستان های واقعی قرن 21 است که فیلم در جستجوی خوشبختی بر اساس آن ساخته شده است.

آقای گاردنر در سخنرانی ها و نوشته هایش تجارب شخصی خود را به اشتراک می گذارد تا به مخاطبان و خوانندگان نشان دهد می توانند با بهره گیری از توانایی های بالقوه خود، داشتن یک برنامه و تعهد به آن رویاهای خود را تحقق بخشند.

او به اهمیت حضور پدر در زندگی فرزندان اعتقاد دارد و طرفدار تعادل بین تعهدات شغلی و خانوادگی می باشد.

یکی از مشهورترین کتاب های کریس گاردنر “از همان جایی که هستی شروع کن” است که در آن درباره چهل و چهار درس زندگی که می تواند افراد را به دنبال کردن موفقیت ترغیب کند صحبت شده است.

10. اریک توماس

اریک توماس
اریک توماس

“زمانی که موفقیت را به اندازه نفس کشیدن بخواهید موفق خواهید شد.”

اریک توماس سخنران، مربی و نویسنده مشهور و همچنین مدیر عامل شرکت اریک توماس و همکاران است که در تاریخ 3 سپتامبر سال 1970 در شیکاگو ایلینوی متولد شده است.

آقای اسمیت به دلیل سبک منحصر به فرد و انرژی بالایش شناخته شده است. او که در دوران کودکی به دلیل تنش های موجود در خانواده به تحصیلاتش ادامه نداده بود پس از آشنایی با یک واعظ و الهام گرفتن از او زندگی اش متحول شد و بعدها تحصیلاتش را از سر گرفت.

او در سخنرانی ها و کتاب های خود به موضوعاتی همچون اهمیت آموزش، رهبری خوب، کشف پتانسیل ها و موفقیت می پردازد و با انتشار داستان زندگی اش در کتاب “راز موفقیت” الهام بخش بسیاری از افراد بوده است.

11. دیپاک چوپرا

دیپاک چوپرا
دیپاک چوپرا

“اگر تلاش کنید خودتان را از ترس و عصبانیت خلاص کنید بدون آن که معنی آن ها را بدانید، آن ها قوی تر شده و دوباره بر می گردند.”

دیپاک چوپرا از سخنرانان مشهور هندی و بنیان گذار بنیاد چوپرا است که در 22 اکتبر سال 1946 در دهلی نو متولد شده است.

نوشته ها و صحبت های آقای چوپرا معمولا روی شفا، تحقیق و آموزش، رشد شخصی و توانمندسازی تمرکز دارد. او تاکنون بیش از 70 کتاب تالیف کرده که تعدادی از آن ها به عنوان پر فروش ترین کتاب های نیویورک تایمز به شهرت رسیده اند.

آخرین اثر مکتوب او روح رهبری نام دارد که مطالعه آن به کسانی که آرزو دارند در شغل انتخابی خود به اوج برسند توصیه می شود.

12. دیوید گاگینز

دیوید گاگینز
دیوید گاگینز

“مهم ترین گفتگویی که خواهید داشت گفتگوی شما با خودتان است.”

دیوید گاگینز نویسنده، ورزشکار و سخنران انگیزشی است که در تاریخ 17 فوریه سال 1975 در بوفالو نیویورک متولد شده است. او بازنشسته نیروی دریایی و یک ورزشکار قدرتی می باشد.

آقای گاگینز در سخنرانی ها و صحبت های زنده داستان زندگی شخصی اش را با مخاطبان در میان می گذارد تا به آن ها کمک کند به همه مشکلاتی که در مسیر موفقیت دارند غلبه کنند.

او در خاطرات خود در کتاب نمی توانی به من صدمه بزنی و “از شانس خودت دفاع کن” درباره چگونگی غلبه بر چالش های زندگی گذشته و تبدیل شدن به ورزشکار حرفه ای سخن گفته است که برای بسیاری از مردم الهام بخش می باشد.

13. جک کنفیلد

جک کنفیلد
جک کنفیلد

“نگران شکست ها نباشید بلکه نگران شانس هایی باشید که اگر تلاش نکنید از دست می دهید.”

جک کنفیلد از سخنرانان انگیزشی مشهور آمریکایی است که در تاریخ 19 آگوست سال 1944 در فورت ورث تگزاس متولد شده است.

آقای کنفیلد به دلیل سخنرانی های جذاب و قدرتمندش به شهرت رسیده که برای بسیاری از افراد برای تحقق بخشیدن به رویاها الهام بخش بوده است. او نویسنده سری کتاب های سوپ مرغ برای روح است و به عنوان مربی شماره یک آمریکا شناخته شده است.

جک کنفیلد با تاسیس شرکت آموزشی خود توانسته آموزش های موثر در زمینه چگونگی دستیابی به اهداف به افراد، مدیران و رهبران دنیا ارائه دهد.

14. گری وینرچاک

گری وینرچاک
گری وینرچاک

“من به نظر دیگران درباره خودم امتیاز صفر می دهم زیرا دقیقا می دانم چه کسی هستم.”

گری وینرچاک از سخنرانان انگیزشی مشهور است که در تاریخ 14 نوامبر سال 1975 در بابرویسک شوروی متولد شده است.

آقای وینرچاک مدیر عامل شرکت وینر مدیا می باشد که در زمینه رسانه های اجتماعی و دیجیتالی فعالیت دارد و غالب سخنرانی هایش در زمینه بازاریابی آنلاین، برند شخصی، تولید محتوا و استراتژی های تجاری می باشد.

او تاکنون چندین کتاب در این زمینه منتشر کرده که از جمله آن ها می توان به کتاب به دستش بیاور اشاره کرد.

15. برندن برچارد

برندن برچارد
برندن برچارد

“قدرت شخصی مستقیما با مسئولیت شخصی گره خورده است که اکثر مردم از آن اجتناب می کنند.”

برندن برچارد یکی دیگر از سخنرانان انگیزشی آمریکایی است که در تاریخ 18 سپتامبر سال 1977 در مونتانا آمریکا متولد شده است.

زنده ماندن در یک سانحه رانندگی مرگبار باعث شد آقای برچارد معنای عمیق زندگی را زیر سوال ببرد و در مسیر خود شناسی به تحولات عظیمی دست پیدا کند.

برندن برچارد در نوشته ها و سخنرانی هایش با انگیزه بخشیدن و تشویق مردم در رسیدن به بالاترین پتانسیل های خود در زندگی، کمک زیادی به آن ها کرده است و بسیاری سبک آموزش او را با آنتونی رابینز مقایسه می کنند.

از جمله کتاب های او می توان به عادت های عملکرد عالی اشاره کرد.

منابع: developgoodhabits – virtualspeech

دیدگاهتان را بنویسید