کتاب رفلکسولوژی ( بازتاب درمانی )

نزدیک به همین تعداد یعنی در حدود ۵۰۰۰ پزشک نیز از اسانسهای گیاهی ضروری (Essential oils) که شیوه ای از دانش رایحه درمانی یا Aromatherapy است، بجای آنتی بیوتیک ها بهره برده اند . ۱۵ تا ۷۰ درصد مردم کانادا از طب مکمل – جایگزین بهره برده اند و این آمار روز به روز در حال گسترش و افزایش است . مشاوران اسپا همواره توصیه میکنند که فعالان این عرصه، همچون یک شخصیت حقوقی، از خدمات شرکت های وکالت تخصصی مجرب بهره بگیرند تا در فراز و نشیب های اداری وقانونی، با چالشی مواجه نشوند. پس از وی، پزشک یونس اینگرام که دارای تخصص فیزیوتراپی بود، آموخته و تجربیان جرالد را تکمیل کرده و توسعه بخشید و آموخته های وی را با عنوان رفلکسولوژی مدرن می خوانند. درمانگران رفلکسوتراپی با ارائه فشارهایی که به کمک 2 انگشت شست و سبابه به نقاط مربوطه وارد میكنند و با توجه به زمانبندی ویژهای که برای این کار در نظر دارند، علاوه بر درمان و تسکین دردهای اندامهای درونی مثل مغز، چشم یا سینوسها میتوانند در بهبود عملکرد و ساختار آنها نیز موثر باشند. اعتقاد بر این است که هر نقطه با بخشی از بدن ارتباط دارد و ماساژ آن به تسکین علائم بیماریها و اختلالات کمک میکند.

است و همانند طب سنتی چین به عنوان یک شیوه کامل سلامتی و درمان در جهان با هزاران سال قدمت شناخته می شود . رفلکسولوژی این انسدادها را رفع کرده و سلامتی را به بدن بازمیگرداند، روش بازتاب درمانی هم برای کاهش درد و هم برای سلامت ارگانها مفید است. هرچند نباید جای مشاورهی درمانی را بگیرد، اما قطعاً ارزش این را دارد که یکبار امتحان شود- بههرحال آسیبی نمیرساند و قطعاً مفید خواهد بود! ابزار ” کنترل ” و یک گروه ” بازتاب درمانی پا” در دو گروه گردآوري داده ها، یک فرم ثبت اطلاعات بود. قوس اول از پاشنه پا تا قاعده انگشت کوچک و قوس دوم از پاشنه پا تا انگشت بزرگ (شست) امتداد می یابد. سپس روی قسمت انتهایی شست پا فشار وارد کنید. بهترین روش برای تقویت بینایی این است که روزانه دو بار به مدت ۳ دقیقه نقطه مربوط به چشمها را در کف پا یا کف دست ماساژ دهید. هربخش دارای یک نقطه مرتبط با خود روی دست و پا است، زمانی که این نقاط خارجی توسط تکنیک های رفلکسولوژی (بازتاب درمانی) تحریک می شوند بخش هایی که به آن نقاط مربوط بوده نیز تحریک شده و واکنش نشان می دهند.

می خواهیم روشی را مصرف کنیم که نیاز به دارو نداشته باشید بخوانید در این جا کف پا راهی برای درمان سردرد و نحوه انجام این کار . تکنیکهای گشتالت به ما کمک میکند تا برای تشویق به تحقق بخشیدن به خود و تصمیمگیری بهتر و همچنین رشد در سطح شخصی به روشی آزادتر و سازگارتر با نیازهای خود در زندگی فعلی تمرکز کنیم. فعالیت هایی که پس از خواندن کتاب طراحی شده اند به شکل انفرادی با آن کودک و یا نوجوان انجام شود. وی با اشاره به اینکه کتاب میتواند پنجرهای رو به جهان باشد، گفت: خواندن کتاب کودکان را به نگاه فراتری از خود و پیرامونشان دعوت میکند تا با شخصیتها و شرایط پیوند برقرار کنند. با گسترش رفلکسی، در اروپا و آمریکا نیز به آن توجه ویژه میشود تا جایی که بهعنوان یک مکمل برای طب کلاسیک و مدرن مورد استفاده قرار میگیرد. رد دیگری از رفلکسولوژی را میتوان در قرن ۱۳ در مرکز اروپا یافت؛ هنگامی که «مارکوپلو» با همراهی مبلغان کاتولیک شیوههای درمانی رفلکسولوژی و طب فشاری را از چین به ارمغان آورد.در نهایت رفلکسولوژی در قرن شانزدهم بهعنوان شیوهای شناختهشده توسط پزشکان در آلمان و اروپا مورد استفاده قرار گرفت. انگلستان تنها کشوری در اروپا است که دارای بیمارستان های دولتی مخصوص طب مکمل – جایگزین می باشد .

حدود ۵/۱۵-۵/۱۱ میلیون مراجعه کننده به روش های طب مکمل – جایگزین وجود داشته است . «آنخمائو» پزشکی مصری بود که حدود 2 هزار و ۵۰۰ سال قبل از مسیح میزیست. معبد آناهیتا که دومین بنای سنگی بزرگ ایران قبل از اسلام است برخی قدمت آن را به دوران اشکانی و عده ای نیز دوران ساسانی میدانند. وی معتقد است معبد آناهیتا در کنگاور به عنوان یک شاخصه مهم گردشگری و نماد هویت و اصالت ایران زمین است باید ساماندهی و مورد توجه بیشتر قرار گیرد. کشورهای عضو باید جایگاه شایسته ای را برای طب سنتی و مکمل در سیستم ملی درمانی خود در نظر بگیرند. برای اینکه درمانگر در این سفر حرفه ای یک اثر درمانی ایجاد کند ، باید شرایط خاصی را رعایت کرد و این شرایط باید با هم باشد. استفاده منطقی از طب سنتی و مکمل توسط پزشکان و بیماران می باید افزایش یابد. آیا از این روش، راه آسان تری برای بررسی اطلاعات طبقه بندی شده و دسته بندی شما وجود دارد که شما را بی نیاز از گشت و گذار اینترنتی در موتورهای جستجو گر کند؟

دیدگاهتان را بنویسید