کتاب رفلکسولوژی ( بازتاب درمانی )

یک ماده نرم کننده مانند روغن ماساژ یا لوسیون به خصوص اسانسهای خوشبو از میتواند در روند بهبودی موثرتر باشد. وینیکات در تمایل به اینکه بازی را در سمت سلامتی قرار دهد، همچنین خواست آن را به یک رابطهی مادر-نوزاد رضایتبخش برمبنای اعتماد و توسعهیابنده به روابط گروهی مرتبط کند. در تعالیم آیورودا (طب سنتی 6000 ساله هند که ریشه در تعالیم آریایی ها دارد) آمده است که 40 شب چرب کردن کف پا بدن را از هر بیماری پاک می کند. علت اصلی بسیاری از بیماری ها خشکی است و با استفاده از چرب کردن کف پا رفع می شود. با توجه به قیمت بالای این خدمات، از مراکز اسپا انتظار می رود که اطلاع رسانی خوب و چند رسانه ای در این حوزه داشته باشند و به زبان ساده، این فرآیند ها را در سایت و بروشورها توضیح داده و دلایل معقول برای جذب مشتریان نسبت به استفاده از این خدمات لوکس ارائه کنند. این تکنیک برای بررسی اینکه آیا افکار مراجعه کننده توسط درمانگر به درستی درک شده اند ، روشن می شود و ایده ها را واضح تر نشان می دهد و می گوید که درمانگر در تلاش است تا احساسات و افکار مراجعه کننده را درک کند.

هر شب کف پاها را با روغن زیتون، کنجد طبیعی، روغن بنفشه و روغن سیاهدانه، زیاد چرب کنید. مقایسه میشود. کمترین چیزی که میتوانیم درباره واقعیت خارجی بگوییم این است که وحشتهای بسیار زیادی در آن وجود دارد؛ جنگها، بزهکاری، فجایع طبیعی، بیماریهای همهگیر، بیکاری، تروریسم. همانطور که آگاهی از مراحل رشد کودک برای والدین ضروری است، حساسیتهای بیجا و بیمورد نوزاد شما را در معرض استرس قرار میدهد. از این رو مالش آرام، یواش، مرتب و منظم باعث ایجاد جوانی در پوست شما شده و دیرتر از بقیه ظاهری پیر خواهید داشت. حتی با چند بار استفاده تاثیر درمانی ان را در وضعیت سلامتیان به وضوح خواهید دید. برای دیدن این بازتاب در نوزاد با انگشتان دست، کف پای نوزاد را از سمت انگشتان به سمت پاشنه پا فشار دهید و در ادامه خواهید دید که انگشت شست نوزاد رو به بیرون به عقب خواهد رفت و بقیه انگشتان از هم باز میشوند. واین کار را به مدت یکماه ادامه دهید تا معجزه ان را ببینید. بازتابها برای ادامه زندگی نوزاد ارزش زیادی دارند و در صورت عدم وجود آنها روند طبیعی رشد مختل خواهد شد و نوزاد قادر به رفع نیازهای اولیه خود نیست.

آنها میخواهند بدانند که فرد چگونه با مشکلات روبرو است و چگونه با آنها زندگی میکند. تسلطداشتن به کل بازی نفوذ میکند. در رفلکسولوژی ، اعتقاد بر این است که پاها “macrocosm” یا یک نقشه کوچک از کل بدن هستند .یعنی تمام اعضاء و قسمتهای مختلف بدن روی آنها منعکس شده و نظم و ترتیب قرارگیری بخشهای بدن روی کف پاها دقیقاً مشابه نظم و ترتیب قرارگیری آنها در بدن است .تصویر این بازتابها را میتوان روی کف پا، انگشتان و در طول کناره داخلی و خارجی پا، پیدا کرد. و ارتباط با سلامت همه ارگان های کل بدن نقش مهمی را ایفا میکند . کارشناس طب سنتی در چهارمحال و بختیاری بیان کرد: چرب کردن کف پاها در بازتاب درمانی و ارتباط با سلامت همه ارگانهای بدن نقش مهمی را ایفا میکند و باید مورد توجه قرار گیرد. وی با اشاره به اجرای مسیر بازتاب درمانی با کمک شهرداری و شورای شهر کنگاور که طی جلسات مختلف شهرستان به تصویب رسیده و ضمن قدردانی از پلیس راهرو بخاطر همکاری در انسداد مسیر کندرو، بیان داشت: پیاده روی بدون کفش بر روی این مسیر که از قلوه سنگ های نامنظم تشکیل شده، باعث می شود هفت هزار رشته عصبی پا تحریک و در نتیجه شاهد کاهش درد و التیام و اضطراب و استرس در نقاط داخلی بدن خواهیم بود.

ابوالفتح شیرمردی در گفتوگو با خبرنگار حوزه در این استان با اشاره به فواید روغنمالی کف پا برای درمان امراض اظهار داشت: شاید به گوش خیلی افراد، ناآشنا و عجیب باشد اما این کاملا واقعیت دارد سبب اصلی بسیاری از بیماریها خشکی کف پا است که با چرب کردن روغنهای گرم و ملایم درمان میشود. بازتاب بابینسکی یا بازتاب کف پا در نوزاد، در بزرگسالان با تحریک کف پا در هنگام خواب و یا بعد از پیاده روی های طولانی مشاهده میشود. آسیب یا تومور مغزی، آسیب یا تومور نخاعی، سکته مغزی، ام اس و مننژیت (عفونت قشاع نخاع و مغز) از جمله بیماریهای مرتبط با بازتاب بابینسکی نوزاد است. اینگهام کتابهای با ارزشی پیرامون بازتابهای پای انسان نوشت که از آن جمله میتوان به کتاب : Stories the Feet Can Tell Thru Reflexology و Stories the Feet Have Told Thru Reflexology اشاره نمود. کف پا نیز دارای تعداد زیادی پایانه عصبی است که امتداد آن ها در سراسر بدن پخش شده است.بنابراین ماساژ کف پا نه تنها باعث تحریک پاهای فرد می شود بلکه باعث تحریک سایر قسمت های بدن هم می شود .

دیدگاهتان را بنویسید