کتاب رفلکسولوژی ( بازتاب درمانی )

خیراله خزایی با بیان اینکه توجه به منظر زیباسازی و الگوهای زیبایی شناختی و نصب المانهای گردشگری در ورودی معبد آناهیتا میتواند برای گردشگران جذابیت ایجاد کند، تصریح کرد: ایجاد جذابیت منظری و تنوع در پیرامون معبد آناهیتا باعث میشود این اثر گرانبها از حالت بی روحی و خشکی خارج و پویایی و نشاط اجتماعی جایگزین آن شود. هر چند که هر دو ضد بلغم و درجه سوم گرمی و خشکی هستند. حنا مرکب قوا هست یعنی هم سردی داره هم گرمی . که بعید هم نیست. مطالعات قلیلی در کشورهای غیر انگلیسی زبان انجام گرفته است و ترجمه انگلیسی کاملی از این تحقیقات در دست نیست تا تجزیه و تحلیل مطمئنی را از متدولوژی (روش شناسی) کار تحقیقی انجام شده ارائه شود. مطالعات قلیلی در كشورهای غیر انگلیسی زبان انجام گرفته است و ترجمهٔ انگلیسی كاملی از این تحقیقات در دست نیست تا تجزیه و تحلیل مطمئنی را از متدولوژی (روش شناسی) كار تحقیقی انجام شده ارائه کند. مالیدن حنا جهت تحلیل ورم هاى گرم و جراحات چرکی سریع الاثر می باشد. حال برای گرم مزاجها بسیار کاربردی درراستای کاهش حرارت است . رفلکسولوژی یا “بازتاب درمانی” که این روزها برای درمان بسیاری از بیماری ها از آن استفاده میشود یکی از محبوب ترین روشها و طب های سنتی- مدرن در قرن ۲۱ است که تعداد علاقه مندان به این شاخه علمی روز به روز در حال افزایش میباشد.

مراجعه به اسپا گزینهای بسیار موثر و مفید برای هر سالمندی خواهد بود مشروط به اینکه اسپاها برنامهریزی ویژهای برای این امر داشته باشند و نیز کلیه پرسنل آموزشهای لازم و تخصصی را دیده باشند. بستن حنا به دست و پاى زحمت دیده و مجروح از آتش و سوختگى باعث بهبود و پوست رفتگى آن می شود. هنگام پذیرش مشتریان در اسپا ، به کلیه سوالات، صادقانه و محترمانه و مستند و مستدل پاسخ داده شود. برای هر چیزی یک اسپا موفق باید برنامه داشته باشد. آشامیدن دو مثقال آب جوشانده او چندان که از جوشیدن به یک پنجم برسد تا ده روز باعث روئیدن ناخن اصلى بجاى ناخن کج و ضرب دیده، و تا سى روز خوردن همین مقدار آن با شکر رافع رنج جذام می شود و گفته اند در صورت عدم بهبود قابل دیگر معالجات نمی باشد بشرط سلامت و غیرتقلبى بودن حنا. در حدیث دیگر فرمود که موى سفید خود را رنگ کنید و شبیه مشوید به یهودان ، موجب زیادتی عفت زنان می شود و زن از عفت دست بر می دارد که شوهرش آراسته نباشد.

تذکر: حنا باید کاملاً طبیعی باشد تا خواص فوق را داشته باشند لذا از حناهایی تحت عنوان حنای بیرنگ، حنای هندی و دیگر حناهای تقلبی جداً خودداری نمایید. هر چیزی که مشتری دوست دارد در اختیار شما قرار دهد را در بخش جداگانه در فرم پرسش نامه با عنوان توضیحات اضافی تنظیم کنید تا مشتری هر چه دوست دارد با شما در میان بگذارد. به همین ترتیب بخشهای نزدیک به خارج پا منطبق با بخشهای خارجی بدن هستند، به عنوان مثال، استخوانهای لگن و کتف. به طور کلی بهتر است پیش از دریافت هر نوع تکنیک یداوی یا ماساژ به این نکات توجه شود و سابقه این بیماری ها در بیمار مورد بررسی قرار گیرد تا احتمال بروز خطا به صفر برسد. از نظر هنر درمانگران، خلق اثر به تنهایی میتواند به طور طبیعی دارای مزایایی باشد. به طور کلی ادبیاتی که زندگی کودکان را بازتاب میدهد، میتواند کودکان را در حل مشکلات و ناشناختههای زندگی خود یاری دهد. من حتی مطمئن نیستم که بازی متعلق به سلامتی باشد. خانمی پرسیده کیست سینه تو خانواده ما زیاد هست چه کنیم من نگیرم؟ تو خانواده ما زانو درد زیاد هست چه کنم من نگیرم؟ مالیدن حنا با آب برگ کوچک او رفع شقاق (ترک مقعد و لب و فرج) و درد زانو می کند.

با افزایش آزادسازی اندورفینها به كنترل درد كمك میكند. سینه هام شروع کردن به شل شدن و افتادن چه کنم بدنم دیر تر شل بشه؟ و ریزش ماده از عضوی به عضو دیگه و جابه جایی فضولات زیاد میشه ولی حالا حنا بزار بخواب تمام عضو های بدن رو شروع به پاک سازی می کنه. مالیدن حنا به مقعد شقاق دار رفع ترک مقعد میشود . مالیدن حنا با ترکیب روغن بنفشه و یا زیتون سبب رفع خارش پوست میشود . مالیدن حنا با روغن رفع جرب و خارش می کند. امام صادق (ع): سزاوار نیست دست زن بی حنا باشد، شوهردار برای شوهر و بی شوهر برای اینکه دستش مانند مردان نباشد. مالیدن به کف دست و کف پا سبب دفع پوسته شدن پوست میگردد . ماساژ میتواند راهی باشد برای دستیابی به آرامش جسمی، ذهنی، و عاطفی بیشتر. انقلابی که شبکه های اجتماعی ایجاد کرده اند فرصتی برای کسب و کارهای مجازی و کارآفرینی دیجیتالی (digital entrepreneurship) است به نظر می رسد نسل جوان ایران از این فرصت به خوبی استفاده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید