کتاب بازتاب درمانی برای درمانگرهای کل نگر ⚡️ فرانسسکا گولد – ترجمه محمود شریفی

پس از این که کار معده روی غذا تمام شد، غذا وارد روده شده و در آنجا آب و مواد غذایی آن جدا می شود. به گزارش صدآنلاین بازتاب درمانی دست نوعی تکنیک ماساژ است که بر اساس آن روی نقاط خاصی از دست فشار وارد میشود. در سال ۱۹۹۵بسیاری از بیمه های سلامتی خصوصی،رشته های طب مکمل – جایگزین همچون طب سوزنی را تحت پوشش بیمه داشته اند ، که یکی از این دلایل آن ارزانتر بودن خدمات درمانی این روشها نسبت به تکنولوژی های مورد استفاده در پزشکی مدرن است . فعالیتهایی که پس از خواندن کتاب طراحی شدهاند، به شکل انفرادی با آن کودک یا نوجوان انجام شود. همانطور که ذکر شد قدمت استفاده از رفلکسولوژی به حدود چهار هزار سال قبل برمی گردد که مبدا و منشا آن از کشورهای چین و هند بوده است. پزشکان بازتاب درمانی ادعا میکنند که اصول بازتاب درمانی و تمرینات شفابخش آن برای بدن، به حدود پنج هزار سال پیش برمیگردد. 8- هر جلسه درماني حدود 60- 30 دقيقه به طول ميانجامد.

پاشنه پا قسمتي است كه فشار وزن بدن ما را تحمل ميكند و توسط لايههاي محافظت كنندة چربي براي جلوگيري از اصطكاك در بين استخوانها، در هر قدمي كه بر مي داريم، عايقكاري شده است. ناحیه انعکاس روده ها در کف پاها قرار دارد و از بالای پاشنه شروع می شود و تا میانه قوس پا ادامه دارد. قوس اول از پاشنه پا تا قاعده انگشت كوچك و قوس دوم از پاشنه پا تا انگشت بزرگ (شست) امتداد مي یابد. 5- ابتدا كف پاها با يك پارچه ضدعفوني كننده، خشك و با پنبة هيدروفيل كه در يك مادة گندزدا خيس شده، حمام داده ميشود و يا از يك حمام پا (Foot Spa) همراه با يك مادة گندزداي ملايم استفاده ميشود و در آخر هم پا كاملاً خشك ميگردد. 3- دیدگاه ذهني مثبت را تقویت می کند (تندرستي عبارتست از هماهنگي فعل و انفعال انرژيها در داخل بدن، افكار منفي و احساسات منفي جريان آزادانه اين انرژيها را محدود كرده و سبب تورم و احتقان آنها در بدن ميگردد كه اگر تصحيح نشوند سرانجام بصورت بيماري تظاهر ميكنند). ارائه تکنیکهای رفلکسوتراپی در این نقاط در شرایط عادی به بهبود عملکرد معده و تقویت آن کمک میکند.

آداب اسپا ، حس امنیت را در مشتریان تقویت می کند و کشورهای جنوب شرق آسیا مثل فیلیپین، تایلند و مالزی در این زمینه سرآمد هستند. رفلکسولوژی خواب را عمیق می کند و موجب کاهش بی خوابی می شود. متخصصین بازتاب درمانی بر این باورند که فشار نقطه «پایه شست» میتواند به بهبود تنفس و مشکلات دستگاه تنفسی کمک کند. 4- بيرون كردن و رفع احساسات سركوب شده ناشي از فشارها و استرس، آرام سازي بدن و تغيير وضع زندگي (متخصصين اين رشته بر اين باورند كه 85% تمام بيماريهاي امروزي بشر به نوعي مرتبط با استرس است). همه والدین باید یاد بگیرند که والدین ترموستاتی باشند؛ یعنی با احساسات یا هیجانات فرزندان، احساسات و هیجانات آنها تشدید نشود؛ به این معنا که هر وقت که فرزند ما یا حتی همسرمان هر نوع هیجانی را از خود بروز داد، به جای اینکه احساس او را تشدید کنیم، آن را بازتاب دهیم.

با وجود این كه مردم همیشه احساسات خود را از یك اثر هنری بیان كردهاند، هنر درمانی به عنوان یك شغل و رشته درمانی، از سال ۱۹۳۰ به وجود آمد. در یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ رفلکسولوژی یا بازتاب درمانی دست باعث کاهش اضطراب در افرادی که قرار بود تحت آنژیوگرافی عروق کرونر قرار بگیرند، شد.برای تسکین اضطراب، روی نقطه قلب ۷ (HT7) فشار وارد کنید. روده ها قسمتی از دستگاه گوارش هستند و نزدیک به ۸ متر طول دارند و به شکل کلافی در هم پیچیده در شکم قرار گرفته اند. شاخص هاي فیزیولوژیکی، قبل و بعد از مداخله، اندازه گیري شد و بعد از بررسی برقراري نرمالیتی با آزمون کولموگروف- اسمیرنوف با استفاده از تی تست مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. نقاط انعکاس سیستم لنفاوی دور تا دور مچ پا، در نقطه اتصال قوزک و مچ قرار دارد. نقاط انعکاس کلیه ها، تقریبا در مرکز و کمی به سمت لبه داخلی قوس کف هر دو پا قرار دارد. طب مکمل – جایگزین یک طب کل نگر است که شامل استفاده از طب های سنتی مانند: طب سنتی ایران ،چین ، هند (آیورودا) وغیره می باشد که امروز مورد بازنگری وکاوش مجدد قرارگرفته وجهت کشف ،شناسایی ودرمان بیماریهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد .

دیدگاهتان را بنویسید