کتاب بازتاب درمانی برای درمانگرهای کل نگر ⚡️ فرانسسکا گولد – ترجمه محمود شریفی

فناوری اطلاعات و ارتباطات سبب شده تا طیف های مختلفی از مردم، از کاسب تا دانشجو و صنعتگر، بتوانند تا حدود زیادی به جدید ترین اطلاعات در عرصه های مختلف مد و لباس، گردشگری، هنر، اقتصاد، بورس، ادبیات، سیاست و ورزش دسترسی داشته باشند و این دسترسی گسترده به اطلاعات از طرق پیام رسان های اینترنتی، شبکه های اجتماعی و ابزارهای قدرتمندی چون هشتگ های فیس بوکی و توییتری و اینستاگرامی در حال افزایش است. این روش امروزه در همه کشورهای غربی به ویژه ایالات متحده آمریکا محبوبیت گسترده دارد. طب مکمل جایگزین یک طب کل نگراست که شامل استفاده از طب های سنتی مانند طب سنتی ایران، چین، هند (آیورودا) و غیره می باشد که امروزه مورد بازنگری و کاوش مجدد قرارگرفته و جهت کشف، شناسایی و درمان بیماریهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در این تحقیق تمایل نادرست به استفاده از بازتاب درمانی به عنوان تنها درمان برای این بیمار مبتلا به بیماری مزمن، مطرح شد.● موارد استفاده از رفلكسولوژی برای درمان یا بهبودی چیست؟ • در صورتی که زخم، سوختگی یا عفونتی در پا یا دست وجود دارد، فشار درمانی انجام نشود.

انجام تکنیک برای هر بیمار 50دقیقه (هرپا 25 دقیقه) به طول می انجامد. ماساژ کف پا با چه روغن هایی می بایست انجام پذیرد ؟ وقتی کف پا را روغن مالی می کنید به سرعت جذب خون می شود.تحقیقات نشان داده فقط 20 دقیقه طول می کشد که جذب خون شود. وقتی از روغن ها برای درمان بیماری استفاده می کنید در واقع با چرب کردن کف پا سیر درمان را سرعت بخشیده اید. یکی از توصیه های امام رضا (ع) برای در بحث ماساژ درمانی روغن مالی بدن با استفاده از روغن های گرم مانند روغن خیری (شب بو) و روغن های مشابه است که طبیعت گرم دارند. و مهمتر از همه بسیاری از سرطان ها (در سرطان ها این روش بسیار تاثیر گذار میباشد، چرا که سرطان ها سردی و خشکی هستند و روغن ها تاثیر مقابل آن را دارند و بدن را از سم پاک می کنند. فعالیت های هورمونی و غدهای تأثیر چشمگیری روی پوست، به خصوص ترشح چربی از غدد چربی دارند. ماساژ برخی از قسمت های پا و دست در بازتاب درمانی، می تواند سلول های عصبی بخش های مختلف بدن را تحریک کند و ناقل های عصبی خاصی از آنها ترشح می شود.

بخش جلویی مقعد: بخش جلویی به مثانه، روده کوچک، پروستات و … از خواص زدن روغن سیاه دانه به کف پا درمان افسردگی است .از دیگر خواص ماساژ کف پا با روغن سیاه دانه درمان یبوست است . روغن زیتون دارای خواص ضد التهابی بسیار زیادی است و ماساژ پا با روغن زیتون گرم به درمان درد و گرفتگی عضلات کمک می کند ، خستگی را رفع کرده و سرعت گردش خون را افزایش می دهد . میتوانید قبل از خواب ناحیه ملتهب را به آرامی با چند قطره روغن زیتون ماساژ دهید. اگر درد در ناحیه کف یا مچ پا بیشتر است، میتوانید بعد از چرب کردن آن با روغن زیتون، یک جوراب ضخیم به پا کنید و شب را با آن بخوابید. در هر مقطعی از دوران بارداری میتوانید ماساژ پیش از زایمان بگیرید. روغن کنجد یکی از بهترین روغن ها برای ماساژ کف پا محسوب می شود . یکی از انواع این خشکی ها، خشکی کف پا است که باید هر شب پاها را تمیز شسته و کف پاها را با روغن زیتون یا کنجد طبیعی روغن مالی کنید و سپس هر کدام از پاهای خود را در یک کیسه پلاستیکی تمیز یا پارچه تمیزی قرار دهید و دور آن را ببندید تا در طول شب از پایتان خارج نشود و باعث مالیدن روغن به وسایل خوابتان نشوید.

یکی از انواع این خشکی ها، خشکی کف پا است که باید هر شب کف پاها را با روغن زیتون یا کنجد طبیعی روغن مالی کنید. بیمار در وضعیتی راحت روی صندلی مینشیند یا تكیه میدهد و كف پا را در مقابل درمان كننده قرار می دهد. ماساژ کف پا با آب نمک به درمان کمر درد کمک کرده ، خستگی پا را رفع می کند و باعث افزایش انرژی بدن می شود . همچنین این روغن میتواند درد و التهاب در مفاصل، ماهیچهها، قسمتهای آسیب دیده تاندونها و سایر اندامهای بدن را بهبود بخشد. نکته: در بیشتر اوقات حدود ده روز بعد، روغن در مدفوع دیده میشود که به این معنی است که روغن تمام مسیر را از پوست تا مرکز بدن طی کرده و پاکسازی کرده است. «آنخمائو» پزشکی مصری بود که حدود 2 هزار و ۵۰۰ سال قبل از مسیح میزیست. بعد از تکرار این کار طی چند شب متوجه کاهش درد خواهید شد. داده ها جهت بررسی و مقایسه با یکدیگر جمع آوری خواهد شد و متغیر کنترل آسم در شروع و پایان مطالعه و در هر سه گروه با هم مقایسه خواهد شد و با کمک نرم افزار SPSS 13 تجزیه و تحلیل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید