کتاب بازتاب درمانی برای درمانگرهای کل نگر ⚡️ فرانسسکا گولد – ترجمه محمود شریفی

به این ترتیب با انتقال انرژی از طریق مردینهای بدن به بهبود دردهای سیاتیك كمك میكنید. نادیها مسئول انتقال انرژی در بدن هستند . انگشت کوچک مسئول عزت نفس، استرس و عصبی بودن است. انگشت شست مسئول اضطراب و سردرد است. هدف از مطالعه تاثیر این روش بر میزان اضطراب و پارامتر های همودینامیک بیماران در انتظار کاتتریسم قلبی می باشد.روش کار: این مطالعه کارآزمایی بالینی بر روی 09 بیمار زن در انتظار کاتتریسم قلبی مراجعه کننده به بیمارستان کوثرسمنان در سال 3101 انجام یافت. برای این منظور نقطه مربوط به سینوس در كف دستها را روی نقشه (دایره های آبی رنگ) پیدا كنید و با فشار انگشت شست این نقطه را تحریك كنید. برای افزایش میزان انرژی مغز و بهبود كارایی آن کافی است از انگشت شستتان کمک بگیرید و با کمک آن روی نقطه مشخص شده در تصویر روی سرانگشتان هر دست فشار وارد کنید. در این بخش از انگشت شستتان کمک بگیرید و با کمک آن روی نقطه مشخص شده در تصویر در نقطه مربوط به گلو بگذارید و با اعمال فشاری متوسط این نقطه را تحریك كنید. اگر دچار سردرد عصبی هستید، حدود 5 دقیقه انگشت شستتان را به آرامی بگیرید.

اگر آدمی هستید که مدام خودتان را دست کم میگیرید، واقعاً باید در مورد 5 دقیقه ماساژ دادن انگشت کوچک فکر کنید. سعی کنید در حین انجام این کار به چیزهای خوب فکر کنید. برای این منظور کافی است انگشت سبابه را روی نقطه مربوط به چشم كه در تصویر به نمایش درآمده بگذارید و برای 5 ثانیه فشار دهید و دوباره 5 ثانیه آن را رها کنید و این روند را چندین بار (5 تا 6 بار) تکرار کنید. در درمان بیماری های مختلف نوزادان و کودکان از درد شکم گرفته تا یبوست، احتقان و آنفلوآنزا، میتوانید ازشیوه بازتاب شناسی استفاده کنید. برای آزمودن اینکه ببینید آیا این بازتاب ارادی شده است یا خیر می توانید ” انگشت خود را به دست او بدهید و ببینید تا چه حد می تواند آن را بکشد ” ، در حالت طبیعی از سه تا چهار ماهگی به بعد بازتاب چنگ زدن از بین می رود و در بیشتر اوقات دست های کودک باز است و اگر چیزی به دست کودک بدهید آن را چند دقیقه نگه می دارد و پس از آن به صورت ارادی رهایش می کند . برای افزایش انرژی ریه کافی است این تكنیك را روزی دو بار بر نقاط مشخص شده روی كف دست یا پایتان تكرار كنید.

این تكنیك علاوه بر فوایدی که به آن اشاره شد حسن دیگری هم دارد و آن خونرسانی و غذارسانی بهتر به اندامهای درونی است. او احداث موزه خیابانی با اعتبار ۱۵۰ میلیون تومان را یکی از برنامههای پایگاه ملی معبدآناهیتا به عنوان یکی از بخشهای مهم این پلازا برشمرد و تصریح کرد: نردههای حریم معبد آناهیتا در فواصل ۹ متری برش خورده و ۴۵ باکس برای نمایش تصاویر کهن سیر تاریخی معبد آناهیتا از قدیم تا امروز ایجاد خواهد شد که با دیدن آنها علاوه بر آشنایی با این بزرگترین تک بنای سنگی کشور و معرفی صنایع دستی و سوغات کنگاور، حس و حال نوستالوژیک برای مردم و گردشگران تداعی خواهد شد. مدیر پایگاه ملی معبد آناهیتا در ادامه اجرای مسیر پیاده روی بازتاب درمانی و توجه به گردشگری سلامت را از دیگر بخش های پلازا معبد آناهیتا عنوان کرد و اظهار داشت: این طرح که ریشه تاریخی و علمی دارد برای نخستین بار در یک مکان باستانی و عمومی در کشور و در راستای توجه به گردشگری سلامت اجرا می شود. بازیکردن کثیف بودهایم. چنین بازیای برمبنای یک مبادله نیست بلکه برمبنای آرزوی تسلط داشتن است؛ این راهی برای تحمیل آرزوی یک نفر و آرزوی تسلیمکردن است.

اگر قصد دارید در عرصه ای جذاب و هیجان انگیز با بازار کار عالی در ایران و کشورهای منطقه خلیج فارس فعالیت کنید، فعالیت تحصصی و حرفه ای در عرصه اسپا و ماساژ، میتوانید گزینه خوبی باشد که ظرفیت های بوم گردی و روستاگردی ایران نیز این فرصت را در اختیار فعالان این حوزه قرار می دهد تا به سمت حوزه درامد زای پایدار در عصر ایران ۱۴۰۰ باشند. در مواردی که به دلیل استرس، فشار کاری، فعالیت بدنی یا رعایت نكردن رژیم غذایی دچار درد عصب سیاتیک میشوید، میتوانید با اجرای این تکنیک به کاهش درد و تسکین آن کمک کنید. با فشار دادن کف دستها به هم میتوانید گردش خون را نیز بهبود ببخشید. بازتاب شناسی یا رفلكسولوژی یك هنر ظریف و شكلی از درمانهای شفابخش طب كل نگر است و نباید آنرا با ماساژ كف دست و پا اشتباه گرفت بلكه یك نوع فشار درمانی ویژه و معین می باشد. برای تقویت بینایی به ویژه برای افرادی كه مجبورند از عینك استفاده كنند تكنیكی در بازتاب درمانی وجود دارد كه میتواند به تمركز انرژیها در چشم و بهبود عملكرد آن كمك كند. پاسخ نوزاد این است انگشت شما را چنگ مي زند ، عملکرد این بازتاب آماده کردن نوزاد برای چنگ زدن ارادی است .

دیدگاهتان را بنویسید