کتاب بازتاب درمانی برای درمانگرهای کل نگر ⚡️ فرانسسکا گولد – ترجمه محمود شریفی

نخستین انتظار مشتری در ورود به اسپا ، حس آرامش است. در برخی ازمراکز اسپا ، پس از ورود مشتری، پرسش نامه ای در اختیار ایشان قرار می گیرد تابه سوالاتی پاسخ دهد و سپس مشاوران مرکز بر اساس بررسی کلی این پرسش ها، خدمات متناسب با نیاز ایشان را ارائه میکنند. بزرگسالان در مراکز اسپا ، انواع و اقسام خدمات ماساژ و آروماتراپی و رفلکسولوژی و خدمات زیبایی و بهداشتی را دریافت می کنند که برای نیم ساعت تا چند ساعت، آن ها را سرگرم و حس آرامش بخشی را به آن ها انتقال میدهد که تجربه خوبی از اقامت در هتل برایشان خلق می کند. با اینکه ، غالباً رفلکسولوژی را روی کف پا انجام می دهند، لیکن انجام طب فشاری بر کف دست ها هم بکار گرفته می شود . زنان باردار نباید تحت رفلکسولوژی قرار بگیرند. توجه به تمامیت وجود انسان یعنی کلیت آن ، که شامل تن ، روان و ذهن است و درک نیروی حیاتی در ایجاد توازن و هماهنگی و حفظ سلامت ، موضوعی است که در فلسفه طب کل نگر مورد تایید قرار گرفته است . درطبکلنگر(Holistic medicine)، به تمامیت و کلیت بیمار توجه میشود وبا این دیدگاه ذهن و روان و جسم او را بررسی مینمایند.

استفاده از خدمات فیش اسپا از حدود ۵۰ هزار تومان شروع میشود و از طریق سایت های تخفیف داخلی، می توان فروشندگان این خدمات را در تهران و مراکز استان ها پیدا کرد. وی کشف کرد که لبه داخلی پا که نماینده منطقه نخاعی است، با دوران بارداری نیز ارتباط دارد. حتی خارج از محیط اسپا نیز این نمکها بسیار قابل استفاده هستند. حتی جاهایی که روزگاری ممنوع و حتی امروز هم از آن خبرهای زیادی در دسترس نیست. باشد که ما نیز ضرورتهای اجتماعی و حتی مادی این موضوع را جدی بگیریم و برای آن برنامهریزی کنیم. بسیاری از هتل های لوکس از دوبی و کوالالامپور و تفلیس و استانبول گرفته تا بارسلون و پوکت و پاتایا در تایلند و نقاط دیگر دنیا، یکی از مهم ترین ظرفیت های خدماتی خود را مرکز تندرستی و SPA می دانند که این قضیه برای هتل های ساحلی که در اکو سیستم ساحلی واقع شده اند، حساس تر می شود و شاهد هستیم که از عنوان RESORT & SPA در نامگذاری هتل بهره می برند. هتل دیگر جایی صرف برای اقامت و خواب و صبحانه و نهار و شام خوردن و شنا کردن نیست.

فشار دادن یک نقطه میتواند ناراحتی آن محل یا محل دیگری از بدن که با آن نقطه فاصله دارد را برطرف کند.دلیلش این است که فعال کردن یک نقطه، در جریان یک نصفالنهار اثر کرده و درمان را در طول راه برقرار مینماید. چون کسی که سابقه جراحی یا بیماری داشته است با کسی تا کنون به پزشک مراجعه نکرده و سابقه مصرف هیچ دارویی ندارد، وضعیت بدنی متفاوتی دارد و در نوع و سطح خدماتی که دریافت میکند تاثیر گذار است. در ابتدا با پرکردن یک فرم درمانگر خود را از وضعیت سلامتی و سبک زندگی خود آگاه کنید. آدابی که در اسپا باید توسط کارکنان و مدیریت رعایت شود، بخشی از اکو سیستم الهام بخش و انرژی آفرینی است که در آرامش گاه ها به مشتریان منتقل می گردد تا حس هیجان انگیز و لطیفی را دریافت نمایند. ارائه خدمات آروماتراپی، آب درمانی و ماساژ مبتنی بر استانداردهای SPA، اگر چه هزینه های زیادی طلب نمی کند، اما فرصتی برای سرگرم سازی و ارائه خدمات هیجان انگیز به مشتریان در زمان حضورشان در هتل است. کودک و یا نوجوان درباره آن کتاب با آموزگار، کتابدار و یا هر فرد بزرگسال که با او کار می کند، می تواند گفت و گو کند، گزارشی درباره داستان بنویسد و یا احساسات خود را به شکل هنر نقاشی یا هر گونه دیگر از هنر بیان کند.

فشار دادن این نقاط که در ارتباط مستقیم با کلیهها و عملکرد آنهاست تاثیر زیادی بر تسکین دردها و ساختار عملکرد کلیه و مجاری ادرار دارد؛ در حقیقت مردینهای انرژی کلیه از این نواحي عبور میکنند، از این رو هنگام بروز دردهای ناشی از سنگ کلیه یا التهابهای آن میتوانید حین استفاده از شیوههای درمانی طب رایج با دریافت ماساژ رفلکسوتراپی در این نقطه برای تسکین دردهای خود و تسریع روند درمانی اقدام کنید. همچنین در اسپاهای اقامتی، سالمندان این فرصت را دارند تا با دیگر همسالان خود ارتباط موثری برقرار کرده و همین امر، تاثیر مستقیمی بر ارتقای سلامت سالمند خواهد داشت. انقلابی که شبکه های اجتماعی ایجاد کرده اند فرصتی برای کسب و کارهای مجازی و کارآفرینی دیجیتالی (digital entrepreneurship) است به نظر می رسد نسل جوان ایران از این فرصت به خوبی استفاده می کند. در ایران مطالعهای که در شهر اصفهان انجام شده نشان میدهد که طی ۵ سال، ۵/۶۲ درصد مردم حداقل یک بار از طب مکمل بهره بردهاند. فشار درمانی گاهی طب سوزنی بدون سوزن نامیده میشود .

دیدگاهتان را بنویسید