چگونه از موخوره مو جلوگیری کنیم؟

بستگی دارد و ۵۰ درصد هم به تغذیهی داخلی آن وابسته است. بهترین راه برای شستن موهای نوزاد جهت جلوگیری از گره خوردن، «شستن آن در جهتی است که موهای کودک قرار دارد». همیشه قسمت انتهایی ساقه موهای خود را به آرامی با روغن ماساژ دهید. روغن سبوس برنج را می توانید در انواع ماسک مو های خانگی استفاده کنید و یا با ترکیب آن با روغن هایی مثل روغن آرگان، نارگیل و یا روغن رزماری خواص و اثربخشی آن را چندین برابر کنید. برای کسانی که دارای پوست چرب هستند یا پوست آنها دارای جوش های سرسیاه است سرکه به عنوان مایع شستشو کاملاً مفید است. اگر بعضی از قسمت های لباس چرمی تان خشک شده و در آستانه ترک خوردن است ، مقداری والین بر روی آن قسمت ها بمالید و اضافات آن را پاک کنید. حساسیت در مورد گره خوردن موهای نوزاد به دلیل آن است که نوزاد تحمل هیچ دردی حتی کوچکترین دردها را ندارد. در حالی که حالت دادن به موهای کودک با شامپو به سبک دیوانه وار سرگرم کننده است، اما انجام این کار باعث ایجاد گره میشود. زیرا جنس موهای افراد در این موضوع بسیار تعیین کننده است.

این موضوع به خصوص در رابطه با موهای دختران، چندان خوشایند نیست. نکته کلیدی در رابطه با اسپری ضدگره این است که هنگام استفاده از اسپری، آن را آزادانه به تمام قسمتهای موی نوزاد بمالید. پس بدون هیچ ترسی از آن استفاده کنید. از سویی اگر قرار باشد برای جلوگیری از گره خوردن موها، همیشه آنها را کوتاه کنید، ممکن است هیچ گاه قادر به بلند کردن موهای نوزاد خود نشوید. با این حال اگر واقعا هیچ کدام از روشهای معرفی شده جواب ندادند که ما بعید میدانیم، آنگاه سراغ کوتاه کردن موها بروید. اما این راهکار در صورتی مناسب است که سایر روشهای پیشنهادی موثر واقع نشود. حتما روشهای مورد اشاره را تا چند هفته و حتی چند ماه تکرار کنید تا به نتیجه مورد انتظار خود برسید. با کوتاه کردن موهایی که دچار موخوره شده اند می توان تا حد زیادی موخره را کنترل کرد ، کوتاه کردن موی دچار موخره بهترین راه جهت از بین بردن موخوره است. اگر از هِدبند، کش مو یا سایر لوازم جانبی مو استفاده میکنید، احتمال آسیب به مو و موخوره را افزایش میدهید. مو خوره با نام علمی تریکوپتیلوزین(Trichptylosis) بیماری شایعی است که در آن، بخش انتهایی ساقه مو شکافته شده و به دو قسمت یا بیشتر تقسیم میشود؛ در بهترین حالت که ابتدای رخ دادن این مشکل است، مو به دو قسمت شکافته میشود و اگر به آن توجه نکنید، به مرور به سمت ساقه مو و در نهایت به سمت ریشه پیشروی خواهد کرد.

وقتى سطح محافظتکننده مو از بین مىرود و امکان جایگزینى آن به وجود نمىآید، سر مو چند شاخه مىشود. سـعی كنید سر موهای خود را برای پیشگیری از دو شاخه شدن موها، هر 66 هفته یک بار اندكی كوتاه كنید. وقتی صحبت از شستن موهای کودک میشود، بسیاری فکر میکنند باید کودک را هر روز به حمام ببرند. نرم کننده و باز کننده گره مو کودک جانسون 500 میل و اسپری گره باز کن و نرم کننده موی کودک فیروز 300 میل از جمله محصولات خوب در این زمینه است که میتوانید با مراجعه به فروشگاه موتنرو، آن را تهیه نمایید. نرم کننده کلیدی است که به جلوگیری از گره خوردن مو کمک میکند. در ادامه چند ماسک جلوگیری از موخوره را در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار داده ایم که امیدواریم با کمک این روش های طبیعی بتوانید از ایجاد موخوره در موهایتان پیش گیری کنید. ماسک مو برای موهای خشک، ماسک درمان موی چرب و ماسک پیش گیری از موخوره از انواع ماسک موهای طبیعی و پرطرفدار هستند که شما می توانید این ماسک ها را به راحتی در منزل تهیه کنید. از این رو والدین باید کار رسیدگی به موهای نوزاد را انجام دهد و مرتبا مراقب باشد که موهای کودک گره نخورد.

تصور اغلب والدین این است که استحممام باعث صافی موهای نوزاد میشود و از گره خوردن زیاد مو جلوگیری میکند. ممکن است برخی از نوزادان به دلیل داشتن موهای نازک و حتی علیرغم درمان گره خوردن موها، در بزرگسالی نیز با این مشکل مواجه باشند. برخی از ترکیبات وازلین برای بهبود خشکی پوست ، مو و ناخن اثر گذار هستند.. همانطور که در ابتدای این نوشته اشاره کردیم، کوتاه کردن موها یک روش خوب برای جلوگیری از گره خوردن موها است. این روغن به خواص ضد عفونی کننده و دارا بودن آنتی اکسیدان معروف است و به راحتی مشکل شوره زدن موها را درمان میکند. در واقع رطوبتی که نرم کننده به مو میدهد از وز شدن موها جلوگیری میکند. کره کاکائو را به موها( بیشتر به قسمت های انتهایي) بمالید و موها را برای یک دقیقه شانه کنید. ماسک موی پیش گیری از موخوره اگر با مواد طبیعی و خانگی تهیه شود باعث تقویت موهای شما نیز می شود بنابراین بهتر است در صورت امکان از مصرف ماسک های شیمیایی مخصوص موخوره خودداری کنید زیرا این ماسک ها آسیب های جدی را به موهای شما وارد می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید