چاکرا چیست چگونه میشود چاکراهای بدن را فعال کرد؟

با فعال کردن چاکراهایی کـه در مرکز کف دست ها قراردارند فرد میتواند توانایی خودرا در احساس کردن انرژیهاي لطیف، هاله درونی، هاله تندرستی و هاله بیرونی توسعه دهد. چاکراهای عمده در حیوانات ، مراکز انرژی کاملاً توسعه یافته ای هستند. فعال سازی چاکرا ها نیازمند تمرینات و تکنیک های متعدد و ویژه ای هستند که این مورد هم نیاز به کسب مهارت طی چندماه تا چند سال را دارد. توجه خود را به محل چاکرای ریشه ، درست زیر قسمت پایینی استخوان خود معطوف کنید. از هر صدایی که به شما ارامش می دهد و ذهنتان را باز و تصورات و احساسات ابعاد کیهانی را برانگیخته می کند می توانید استفاده کنید. از جمله مواردی که کتاب اطلس چاکرا به آن پرداخته است مراقبه ، مزایا و تمرینات آن ، چاکرا و ویژگی شخصیت ، چاکرا و رشد و پرورش انسان ، چگونگی کار کردن با چاکراها و شفای آنها ، توضیح چاکراهای هفت گانه و در هر مورد توضیح نکات اصلی در مورد آنها ، محل قرار گیری شان ، مسدود بودن و تمرین های مربوط به آنها ، و …

باهوش ترین قدم شما می توانید یادگیری همه چیز در مورد چاکرای ریشه ، چاکرای بنیادی است . Root Chakra بنیادی است. چاکرای تکیه گاه که به نام های دیگری همچون چاکرای ریشه یا پایه ستون فقرات ، مولادهارا ( Base Chakra – Muladhara – Root Chakra ) نیز شهرت دارد، محل ورود پرانا یا انرژی حیاتی به بدن است. رسیدن به شفافیت، بینش و بصیرت. پاک کننده ی ذهن است و به آن توانایی تفکر عمیق می دهد. یاقوت آبی-بنفش: یاقوت روشن و شفاف، ذهن ما را بر روی دانش کیهانی و حقایق جاودانه باز می کند و امواج آن پاک کننده است. این یک تقویت کننده و پاک کننده انرژی قوی است. شناخت مکان و نقش هر چاکرا یک قدم هیجان انگیز و قدرتمند در تقویت رفاه شما است. از آن جایی که مدیتیشن ذهن آگاهی به مکان و امکانات خاصی نیاز ندارد مورد توجه بسیاری از مردم به خصوص در فرهنگ غرب قرار گرفته است. بعد از آن می توانید قدم قدم به هدف خود یعنی باز کردن چاکرای ششم نزدیک شوید. به عبارت دیگر، اگر هدف نهایی شما باز کردن چشم سوم است وقتش رسیده که بر روی باز کردن چاکراهای دیگر و تعادل بخشی به آن ها کار کنید.

چشم سوم یا همان چاکرای ششم که بین ابروها قرار دارد و کمک می کند به گونه ای تازه به کشف و شهودی درونی برسید، از زمانی که وجود داشته اید با شما بوده است. انواع مختلفی از تمرینات تنفسی وجود دارد، اما به خصوص تمرین تنفس هولوتراپیک برای باز کردن چشم سوم بسیار مناسب است. بیماری های جسمی که از کم کاری یا پر کاری چاکرای اول به وجود می آید درد مفاصل و همچنین کمر درد است و سیستم ایمنی بدن نیز دچار اختلال می شود. هریک از ما دارای هفت چاکرای اصلی هستیم که انرژی های کیهانی از طریق این چاکراها وارد بدن شده و یا از آن خارج می شوند. گفتنی است که هر گونه عصبانیت و خشم، غم و غصه فراوان، ترسها و نگرانی ها، استرس و اضطرابها باعث بسته شدن چاکراها می شوند و بسته شدن آنها نیز سبب انواع بیماری های جسمی و روحی می شود و تعادل و توازن انرژی ها را در بدن مختل می کند.

پس از اینکه تمام شدبد آرام آرام انگشت ها و سایر اعضای بدن را تکان دهید سپس چشم هایتان را باز کنید. چاکراهای اصلی اعضای حیاتی و اصلی جسم فیزیکی ما را کنترل می نمایند و به آن ها انرژی می رسانند. چشم سوم این توانایی را به ما می دهد که ورای آن چیزی که به صورت فیزیکی در حال حاضر وجود دارد را ببینیم. چاکرا چشم سوم (پیشانی): در پیشانی و بین دو ابرو قرار دارد و به رنگ نیلی است. در ادامه به چند راهکار برای باز کردن چشم سوم خواهیم پرداخت. خصوصا موسیقی مدرن مناسب است و همین طور قطعاتی از موسیقی کلاسیک شرق و غرب (به خصوص آثارباخ) که هماهنگ کننده و فعال کننده ی چاکرای چشم سوم هستند. افزودن مواد غذایی بنفش رنگ مثل تمشک، بلوبری، انگور، بادمجان و کلم بنفش به رژیم غذایی خود باعث تقویت چشم سوم و تعادل بخشیدن به آن می شود. اگر یوگای کندالینی برایتان ترسناک است یا صرفاً از آن خوش تان نمی آید، انجام یک وینیاسای استاندارد می تواند کمک کند که باز کردن چشم سوم را خود را یاد بگیرید. چاکرا در زبان سانسکریت به معنی چرخ است و شما میتوانید آنها را مانند چرخهایی در نظر بگیرید که جریان آزاد و سیال انرژی مثبت را بدن روان میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید