پیشگیری و درمان پروستات در پزشکی جدید – طبایع مرجع طب سنتی

اگر بیمار مبتلا به علائم ادراری متوسط باشد با استفاده از دارو تا 40 درصد بهبودی حاصل می ­شود. 40 تا 50 درصد از مردان 50 ساله به این نوع پروستات مبتلا می باشند که در اثر آماس یا متورم شدن (بزرگ شدن) غده پروستات و به دلیل آلودگیهای میکروبی موجود در مجاری ادراری به وجود میآید. محققان کاملاً نفهمیده اند که نخلک چگونه در درمان علائم ادراری (مانند تکرر یا دردناک بودن ادرار)عمل می کند. دکتر محمودرضا مرادی به مناسبت هفته سلامت مردان (اول تا هفتم اسفند) در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به شیوع بالای سرطان پروستات در مردان نسبت به انواع دیگر سرطان، گفت: پروستات غده ای مخروطی شکل مابین مثانه و مجرای ادرار است و مجرای ادرار از درون آن عبور می کند. علی قنبری مطلق به مناسبت هفت ملی سلامت مردان (اول تا هفت اسفند) افزود: سالانه به ازای هر ۱۰۰ هزار مرد ایرانی، ۲۰ نفر در کشور به سرطان پروستات مبتلا میشوند. طب دانه با عرضه انواع محصولات گیاهی و درمانی، در نظر دارد تا سلامت را رواج دهد.

امواج رادیویی از طریق سوزنها عبور میکند، آن را گرم میکند و بافت اضافی پروستات را که منجر به انسداد جریان ادرار شده است، تخریب میکند. اگر سرطان پروستات به کندی رشد کند و محدود به پروستات باشد، ممکن است نیازی به درمان نباشد و برعکس در مواردی که سرعت رشد آن سریع باشد، نیاز به درمان الزامی می باشد و باید هر چه سریعتر انجام شود. این هورمون مانند سوختی برای رشد سلول های سرطانی پروستات عمل می کند. استفاده از گرده گل برای درمان این بیماری باید کاملا منظم باشد تا تاثیرات آن بعد از چند ماه مشخص شود. مثانه خود را خالی کنید و روی زمین دراز بکشید .زانوهای خود را خم کرده و از هم جدا کنید.عضلات لگن و عضلاتی که جلوی خروج ادرار را می گیرد چند ثانیه نگه دارید و رها کنید. در هر صورت در مراحل اولیه درمان دارویی و در مراحل بالاتر با جراحی، با لیزر و مراحل پیشرفته جراحی باید جلوی بیماری را گرفت.

همیشه یادتان باشد که تغذیه مناسب میتواند جلوی خیلی از امراض را بگیرید. اگر در سنین بالا قرار دارید پیشنهاد میکنیم که مصرف ماهی را بیشتر کنید. آب داغ از طریق یک لوله (catheter) به یک بالون درمانی که در مرکز پروستات ایجاد شده فرستاده می شود. یک سوزن از طریق مقعد یا پوست بین مقعد و کیسه بیضه وارد بدن می شود. رژیم غذایی کم چرب بر مبنای غذاهای گیاهی، بی تردید به پیشگیری از سرطان پروستات کمک می کند. تورم پروستات، فرم بی خطر اختلال در پروستات شناخته می شود که معروف به BPH است. بورون در دوزهای توصیه شده، کاملا بی خطر بوده و باعث هیچ گونه عوارض جانبی نمی شود. بیشتر پزشکان برای کاهش خطرسرطان پروستات مکمل های تکی را توصیه نمی کنند. دو عدد سیر تهیه کرده و پوست آن را جدا کنید و سپس آن ها را درون مخلوط کن بریزید تا به خوبی له شوند. با توجه به تحقیقات اخیر ،انار ترشح هورمون استروژن در بدن مردان را کاهش می دهد.به همین دلیل کسانی که دچار بزرگی پروستات هستند می تواند از این میوه پرخاصیت استفاده کنند.برای تهیه آب انار توصیه می شود بجای گرفتن آب انار به صورتی فشاری ، انار رو دون دون کرده و در مخلوط کن بریزید و سپس آب بدست آمده را صاف کرده و بنوشید.

تست های غربالگری برای تشخیص زودهنگام سرطان وجود دارند اما تست های منظم در هر سنی توصیه نمی شود. مواد شیمیایی و یا قرص هایی که برای درمان پروستات مورد استفاده قرار می گیرد، مضرات بسیار زیادی دارند و در دراز مدت فرد بیمار را دچار مشکل می کنند. گاهی اوقات به منظور درمان این بیماری از عمل جراحی استفاده می شود و کل غده پروستات توسط عمل جراحی برداشته می شود که اغلب هم فرد از علایم و نشانه های بیماری رهایی مییابد، اما این فرایند سبب می شود تا اغلب فرد دچار ناتوانی جنسی شود. از آنجایی که این روش به عصب ها آسیب می زند، ۸۰% مردان بعد از کرایوتراپی دچار کاهش میل جنسی می شوند. عوارض جانبی استفاده از قرصهای حاوی استروژن شامل درد در پستان و رشد پستان است که با قطع مصرف قرص ها از بين می رود. مصرف روغن زیتون چه تاثیری در جلوگیری از آلزایمر دارد؟ از روغن های طبیعی و گیاهی گرفته تا میوه ها، سبزیجات و رژیم غذایی.

دیدگاهتان را بنویسید