پیشگیری و درمان پروستات در پزشکی جدید – طبایع مرجع طب سنتی

برخی از دانشمندان اظهار کردند که این ترکیبات چربی – مانند بتا- سیتوسترول- که در ساو پالمتو نیز یافت می شود، در واقع همین کار را انجام می دهند.با استفاده از بتا- سیتوسترول هیچ گونه عوارض جانبی جدی گزارش نشده است. بررسی ها نشان داده است که رژیم غذایی متشکل از گوشت یا لبنیات می تواند خطر بزرگ شدن پروستات و سرطان را افزایش دهد. بنابراین، رعایت یک رژیم غذایی کم نمک و اجتناب از غذاهای فرآوری شده ممکن است برای برخی از مردان مفید باشد. در صورت عدم درمان مشکلات ادراری ممکن است به انسداد مجرای ادراری منجر گردد. بحران ویتامین دی این روزها در جماعت ایرانی به اوج خود رسیده و هشدارهای اهالی سلامت کشور را در پی داشته است. مهم ترین منبع دریافت ویتامین دی نور خورشید است که با توجه به سبک زندگی ایرانی ها، دریافت ویتامین از این طریق به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند. این امر به احتمال زیاد به این دلیل است که از تولید دی هیدروتستوسترون (DHT) پیشگیری می کند و اندازه پوشش داخلی پروستات را کاهش می دهد.

اگر علایم بهبود نیافت، درمان با این داروها معمولا متوقف می شود. بزرگ شدن پروستات می تواند علائم ناامید و ناراحت کننده و معمولا مشکلات ادراری وجنسی ایجاد کند. حدود 60 درصد از کل سرطان های پروستات در ایالات متحده در مردان 65 ساله و بالاتر تشخیص داده می شوند. بنابراین بهتر است به محض مشاهده علائم ذکر شده در ابتدای این مطلب مانند درد لگن، ادرار یا انزال دردناک، به پزشک متخصص اورولوژی مراجعه کنید. بنابراین بیمار تا دو روز قبل از آزمایش آنتی ژن اختصاصی پروستات نباید انزال داشته باشد. با این حال فرم های مختلف، دستورالعمل های مصرف متفاوتی دارند بنابراین راهنمایی های روی مکمل خاص تان را بخوانید. مصرف مایعات را به 2 لیتر در روز محدود کنید. در پاسخ به همه این سوالات باید گفت روند افزایش اندازه پروستات اجتنابناپذیر است و با روشهای معمول نمیتوان از آن جلوگیری كرد. برخی از یافتهها حاکی از آن است که سطح بالای تستوسترون نیز بر شروع اولیه سرطان پروستات تأثیر میگذارد. به همین دلیل نوشیدن دمنوش شیرین بیان، گیاه دم اسب و زنجبیل واقعا موثر است.

میتوانید دانههای انار را به سس سالاد خانگی اضافه کنید تا سالاد مورد علاقه شما شیرین شود. اگر خوردن آب انار معده شما را اذیت میکند، آن را با آب معمولی رقیق کنید. تحقیقات همچنین برای بررسی خواص ضد التهابی و انسداد هورمون ها موجود در ساو پالمتو و استفاده احتمالی آن در ترکیب با سایر داروها ادامه دارد. برخی از غذاها و نوشیدنی ها به دلیل تأثیر آنها بر تستوسترون و سایر هورمون ها، بر سلامت پروستات تأثیر دارند. یکی از وظایف اصلی آن همراه با سایر ارگان ها، افزودن مایع به منی است. این دو ماده باعث می شوند که هورمون­ جنسی مردانه را که تستوسترون می باشد آن را به استروژن و DHT تبدیل کند و در نتیجه باعث بزرگی پروستات شوند. Saw palmetto یکی از پرمصرف ترین و محبوب ترین مکمل های گیاهی است که برای درمان BPH استفاده می شود. بررسی های متعددی palmetto را با کاهش علائم BPH مرتبط کرده اند.

شواهد نشان میدهند که ترکیبات خاص موجود در چای سبز ممکن است با تأثیر بر رشد تومور، مرگ سلولی و سیگنالدهی هورمونها، خطر ابتلا به پروستاتیت و سرطان پروستات را کاهش دهد. پزشک همچنین ممکن است جراحی را برای برداشتن بافت اضافی پروستات توصیه کند. اگر این تغییر شیوه زندگی موثر نباشد، احتمال دارد دارو یا جراحی توسط پزشک توصیه شود. زیرا تأثیر مثبتی بر اندازه پروستات و جریان ادرار دارد. همچنین دریافت میزان کافی مواد معدنی بویژه روی و سلنیوم نیز در سلامت پروستات مفید است. در برخی مطالعات، مردانی که هر روز بیشترین میزان چربی را مصرف میکردند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان پروستات بودند. هر روز دوش بگیرید و برای تسکین ناراحتی ناحیه پرینه از لگن آب گرم طبق نظر پزشک می توانید استفاده کنید. اما وقتی سرطان به بافت های دورتر سرایت می کند شانس زنده مانند به ۲۸ درصد کاهش می یابد. در میان مردانی که ماهی زیاد مصرف می کنند موارد ابتلا به سرطان پروستات یک به شش است و این نشانگر آن است که میزان موارد سرطان پروستات در میان مردانی که ماهی مصرف می کنند ۵۰درصد کاهش یافته است. برخی بررسی ها توصیه می کنند روزانه 10 گرم عصاره دانه کدو تنبل را برای علائم BPH مصرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید