پیشگیری و درمان پروستات در پزشکی جدید – طبایع مرجع طب سنتی

برخی میوهها و سبزیجات از جمله گوجه فرنگی، حاوی آنتیاکسیدان قوی به نام لیکوپن هستند. رژیم غذایی: رژیم غذایی حاوی مقادیر بالای چربی و مقادیر کم میوهها و سبزیجات خطر ابتلا به سرطان پروستات را افزایش میدهد. لیکوپن همچنین در کاهش آنتی ژن پروستات (PSA) مرتبط با التهاب پروستات، بزرگی پروستات و سرطان پروستات کمک کننده است. به عنوان بخشی از یک آزمایش بالینی مرحله یک، پودر قارچ دکمه سفید به بیماران مبتلا به سرطان پروستات مکرر داده شد، که به نظر میرسد سطح آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA) را در خون آنها کاهش میدهد. تحقیقات نشان دادهاند که رژیم غذایی حاوی لیکوپن ممکن است به کاهش خطر ابتلا به پروستاتیت و سرطان پروستات کمک زیادی کند. مصرف سبزیجات بیشتر می تواند خطر ابتلا به بزرگی پروستات را کاهش دهد. برخی مطالعات حاکی از این است که مصرف روزانه ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلی گرم عصاره ی آلوی آفریقایی یا تقسیم آن به ۵۰ میلی گرم و مصرف دو وعده در روز باعث کوچک کردن پروستات می شود. آنتی هیستامین ها. این داروها عضلات اطراف مجرای ادرار که جریان ادرار را کنترل می کنند را سفت میکنند، و ادرار کردن را سخت ترمی کنند. سیستوسکوپی: سیستوسکوپ دستگاه انعطاف پذیر و مجهز به دوربین و پروژکتور کوچکی در انتها است که از طریق سوراخ خروجی آلت تناسلی به داخل مجرای ادرار وارد میشود و به پزشک اجازه میدهد داخل مجرای ادرار و مثانه را ببیند.

پروستات (Prostate) یک غده در دستگاه تناسلی مردان است که در لگن خاصره، در ابتدا مجرای ادراری و در بسیاری از رگ ها محصور شده است. بسیاری از اختلالات مغز مانند افسردگی و آلزایمر، ناشی از کاهش میزان BDNF است. برای درمان پروستات چه بخوریم را از این سایت دریافت کنید. برای این منظور، هفته ای یک الی دو وعده ماهی و ماهی تون میل کنید. بزرگ شدن پروستات ممکن است منجر به مشکلات دستگاه ادراری شود، پس احتمالا به دنبال راهکارهایی برای جلوگیری از بروز این اتفاق هستید. اگر خیار در دسترس نباشد، مىتوان از برگ و آب کاهو همین استفاده را کرد. در ادامه داروی موثر بر درمان پروستات و حفظ سلامتی بدن را خدمت شما معرفی خواهیم کرد که توانسته مجوزهای بهداشتی را از سازمانهای مربوط دریافت کند. کورکومین میتواند میزان BDNF را در مغز افزایش بدهد و درنتیجه بسیاری از بیماریهای مغزی و اختلالات ناشی از افزایش سن را متوقف کند یا به تأخیر بیندازد. کلم بروکلی حاوی ترکیبات پیچیده بسیاری مانند سولفورافان است که در کاهش تورم پروستات (برای درمان گیاهی بزرگی پروستات) یا بروز سلولهای سرطانی موثر هستند. لیکوپن میتواند شدت آسیب سلولی را کاهش داده و تولید سلولهای سرطانی را آهسته کند (به منظور درمان گیاهی سرطان پروستات).

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص درمان گیاهی بیماری پروستات می توانید به محصولات موجود در فروشگاه هم نگاهی داشته باشید. البته مقادیر کمی امگا3 در لوبیا و سویا هم یافت می شود. مطالعات نشان می دهد که مصرف دانه های کدو تنبل هم ممکن است برای مدیریت بیماری پروستات سودمند باشد. با مصرف دانه های کنجد، بادام زمینی، لوبیا و دانه کدو تنبل، منابع روی شما تکمیل می شود. مصرف زردچوبه میتواند بر روی برخی از سرطانها تأثیر بگذارد. محققان در این بررسی نتیجه گرفتند که قهوه و قابلیت آنتی اکسیدانی آن میتواند خطر ابتلا به سرطان پروستات و برخی دیگر از انواع بیماری را کاهش دهد. سابقه خانوادگی: در صورتی که پدر یا برادر فردی سابقه ابتلا به سرطان پروستات را داشته، خطر ابتلا به این سرطان در آن فرد دو برابر میشود. افرادی که چاق هستند ممکن است در مقایسه با افرادی که دارای وزن سالم هستند بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان پروستات باشند، هرچند که مطالعات نتایج متفاوتی را در بر داشته است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از آوای سلامت ،از هر ۱۰۰ مرد بالای ۶۰ سال شش نفر قبل از سن ۷۰ سالگی به سرطان پروستات مبتلا می شوند و این آمار را نیز مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا اعلام کرده است.

معمولا این سرطان، در استخوان ها و گره های لنفاوی دیده می شود. همچنین، در انواع قارچ ها، شیر و محصولات لبنی، میوه ها و غلات ویتامین دی یافت می شود. جامعه پزشکی پیشتر سلنیوم و ویتامین E را ضد سرطان برشمرده بود. در سالهای اخیر تحقیقات پزشکی تاثیر درمانهای طبیعی را بر کاهش خطر ابتلا به سرطان بررسی کرده است. سرطان پروستات قابل پیشگیری نیست ولی میتوان خطر ابتلا به آن را کاهش داد. آن ممکن است پیشرفت چرخه سلولی را تنظیم کند و تکثیر سلولی سرطان پروستات را نیز کاهش دهد. TUNA ممکن است در موارد انتخابی یک گزینه باشد، اما این اقدام طبی دیگر به ندرت استفاده میشود. در گذشته تصور میشد که نورونها در دوران بزرگسالی توانایی تقسیم و تکثیر شدن ندارند، اما امروزه میدانیم اینگونه نیست. نکته: مصرف اسپند در دوران بارداری ممنوع است. همچنین اسپند نباید آسیاب یا کوبیده یا جویده شود بلکه باید درسته قورت داده شود. این اسیدها همچنین در منابعی از جمله گردو، بذر کتان و دانههای سویا نیز یافت میشوند. با این حال، سطوح بالای PSA همچنین می تواند مرتبط با عفونت، جراحی، یا سرطان پروستات باشد.

دیدگاهتان را بنویسید