پشت پرده لغو کنسرت ها در اهواز برملاء شد!

حاشیه‌های پیش آمده برای لغو کنسرت‌ های اهواز به‌رغم داشتن مجوز از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، طی روز‌های اخیر برخی مسئولان این وزارت‌خانه را به واکنش واداشته است.

به گزارش وقت صبح به نقل از ایسنا؛ سی‌ام تیر سیروان خسروی، خواننده موسیقی پاپ با انتشار پُستی در حساب رسمی خود در اینستاگرام، از لغو دو اجرای شب‌های ۳۰ و ۳۱ تیر در سالن سینما «هلال» خبر داد و در ادامه هم گروه برگزارکننده اجرای سهراب پاکزاد، از لغو کنسرت‌ها در همان سالن خبر دادند.

در پی لغو این دو کنسرت در اهواز، واکنش‌های متعددی نسبت به این اقدام از سوی مدیران ارشاد صورت گرفت. در ابتدا مدیرکل ارشاد اهواز، در مصاحبه‌ای با ایسنا از لغو برگزاری این کنسرت‌ها که مجوز رسمی آن‌ها صادر شده بود، ابراز ناراحتی کرد.

بیشتر بخوانید: این دختر در کنسرت رضا صادقی اشک همه را درآورد

پس از آن معاونان هنری و حقوقی ارشاد هم در اظهارنظر‌هایی جداگانه در جهت همراهی، تاکید کردند که مجوز کنسرت‌ها از سوی ادارات کل ارشاد اسلامی استان‌ها، مبتنی بر قانون و با در نظر گرفتن تمامی ملاحظات و موافقت کلیه دستگاه‌های ذیربط صادر می‌شود و بر این اساس ملاحظه‌ای برای لغو کنسرت باقی نمی‌ماند.

در راستای واکنش اخیر دولت به لغو مجوز کنسرت‌های اهواز، بار دیگر در تماسی با مسعود فلاحی، سرپرست فرمانداری اهواز این سوال با او در میان گذاشته‌شد که نظر به واکنش دولت نسبت به لغو این کنسرت‌ها، آیا گمان نمی‌کنند که صحبت‌های آن‌ها درباره‌ی دلایل لغو مجوز کنسرت‌ها، با دولت همخوانی ندارد و بیشتر راهکاری برای از سر باز کردن محسوب می‌شود؟

فرمانداری اهواز دلیل لغو کنسرت‌ها را اعلام کرد

او در ابتدا این سوال را با پرسشی دیگر پاسخ می‌دهد که «آیا قبول دارید که تعداد مبتلایان کرونا هر روز بالا می‌رود و رعایت پروتکل‌های بهداشتی لازم است؟»

فلاحی سپس صحبت‌هایش را اینگونه ادامه می‌دهد: «در شرایطی که آمار کرونا هر روز افزایش پیدا می‌کند، مرکز بهداشت اهواز به دلیل رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی به ما نامه زد و در ادامه پلیس راهور؛ بنابراین بر اساس نامه‌هایی که ارسال شد شورای تأمین جلسه‌ای برگزار کرد و تصمیم گرفته شد که این دو کنسرت فعلا لغو شود.»

فرمان‌دار اهواز که پیش‌تر گفته بود برگزاری کنسرت در سایر سالن‌های اهواز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بلامانع است، در گفت‌وگوی جدید خود درباره‌ی امکان برگزاری مجدد کنسرت‌ها در اهواز، در شرایطی که وزارت ارشاد هم روز گذشته اعلام آمادگی کرده است، می‌گوید: «باید برای برگزاری کنسرت در اهواز درخواست داده شود؛ این تصمیم‌گیری بر اساس یک نظر جمعی صورت می‌گیرد و صرفا بر اساس نظر من نیست. من به شخصه با برگزاری کنسرت مشکلی ندارم، ولی رأی اعضای شورای تأمین هم لحاظ می‌شود. باید درخواست دهند که ببینند موافقت می‌شود یا خیر.»

دیدگاهتان را بنویسید