پرانیک هیلینگ یا همان انرژی درمانی طبیعی چیست؟

او پس از این همه ریاضت به اینجا رسید که جهان بر مبنای یک سری قوانین طبیعی حرکت می کند و اصل عالم نیز مادی است. شعوری که زندگی و ساختارهای آن را شکل می دهد، بی نهایت عظیم و غیرقابل سنجش است… سوجوک میتواند در پیشگیری از بیماریها و داشتن یک زندگی سالم در تمام زمینهها مؤثر باشد. آنها ریکی را ، انرژی غیر قابل رؤیت در سراسر بدن می دانند که اساس زنده بودن و مردن ماست . طاهری در کتاب انسان از منظری دیگر (ص۱۰۲ـ۱۰۹) توضیحات مبسوطی در خصوص انرژی و پولاریتی و اصطلاحات مربوط به آن ارائه کرده، درنهایت اضافه می کند: فرادرمانی، انرژی درمانی، نیرودرمانی نیست؛ زیرا انرژی درمانی متکی به حوزه پولاریتی بدن درمانگر است، درحالی که فرادرمانی، به شبکه شعور کیهانی متکی است. البته طاهری در بیان شعور کیهانی خود، از فیزیک کوانتوم هم مدد گرفته است: تأمل بیشتر دربارۀ شعور کیهانی این حقیقت را آشکار می کند که شعور کیهانی پویشی در متن جهان مادی و نیرویی جاری در آن است که با مباحث فیزیک کوآنتوم، ذهن به آن نزدیک می شود . إِنَّ الشَّیاطینَ لَیوحُونَ إِلی أوْلِیائِهِمْ لِیجادِلُوکمْ (انعام: ۱۲۱)؛ به راستی که شیطان ها به دوستانشان وحی می فرستند تا با شما جدال کنند.

چیزی که باید بدانید این است که افسردگی یک بیماری پیچیده ای است و اگر شما درگیری عاطفی با یک فرد افسرده پیدا کرده اید باید اطلاعات خود را در مورد این بیماری افزایش دهید تا بتوانید نتیجه مطلوب بگیرید. محمد بخشی محبی معاون دادستان انقلاب مرکز خراسان رضوی نیز در این باره گفت: «در قانون مجازات اسلامی و نظر علمای دینی به صراحت بیان شده است که در فقه چیزی به نام طب اسلامی نداریم. همانطور که گفتيم او نام روش خود را همچنان كه در كتاب راهنمای ريكی خود نوشته است، “Hayashi Shiki Reiki” قرار داده است و نه Usui Reiki Ryoho. او می گوید: جهان هستی مادی از شعور آفریده شده است و همه اجزا و ذرات آن شعور هستند (طاهری، ۱۳۸۸ب، ص۵۲). شبه عرفان های زمینی اغلب انسان را به واکاوی درون خود برای دستیابی به انرژی و استعداد ذخیره در آن سفارش می کنند تا او را در دفع مشکلات و گرفتاری های روزمره و دستیابی به آرامش عمیق، کمک کنند؛ هر چند که در بیشتر مواقع انسان سرگشته در این اوهام و معانی مانند خوانندگان حرفه ای کتاب های «پائلوکوئیلو»، «کریشنامورتی»، «کارلوس کاستاندا» و غیره که نوید بخش آرامش و تعالی هستند، بعد از طی مسافتی، خود به پوچ گرایی معرفت شناختی می رسند؛ چرا که اساساً این مکاتب در پی پایه ریزی مبانی معرفت شناختی نیستند.

برای درمان مشکلات حاد نیز معمولاً فرد بعد از ۸ تا ۱۲ جلسه بهبود پیدا می کند. متخصص پوست به فوریت های پوستی و درماتیت با استروئید ها را بدون وقفه در نظر می گیرد که در واقع چنین فوران هایی، برای درمان و درمان وضعیتی که هنوز در زیر آب قرار دارد هدایت می کند. مشکل این تئوری این است که متناقض به نظر می رسد؛ زیرا باید بپذیریم ماده از ذرات ریزی درست شده است که گاهی ذره نیستند و به صورت موجی از انرژی یا بسته کوچکی از انرژی تجربه می شوند. در بدن مراکزى وجود دارد که به آنها مراکز انرژى یا چاکرا گفته میشود. معمولا پزشکان و افراد متخصص درخصوص طب سنتی یا طب مکمل آموزش ندیدهاند و خیلی از آنها به تأثیر این نوع درمان اعتقادی ندارند. آقای صولتی تا امروز که چند ماه از آن موضوع می گذرد از حمله آسم یا بیماری تنفسی گله ای ننموده است .

خواص سنگ گارنت : سنگ گارنت اصلی ترین و مهم ترین سنگ ماه تولد دی می باشد . در ریکی و به تبع آن عرفان حلقه برای اثبات هوشمندی، به ماده صفت شعور نسبت داده می شود که برخلاف مبانی مستدل معرفتی ادیان است، البته این مطلب که شیاطین و اجنه هم هوشمند هستند و حتی اقدام به ارسال آگاهی و وحی می کنند در آیه ۱۲۱ سوره انعام اشاره شد و بیان شعورمندی ماده سرپوشی بر استفاده از این نیروها بدون توجه به تبعات مادی و معنوی آن است که مهم ترین تبعات معنوی آن شرک به خدای متعال بوده که قرآن کریم می فرماید: إِنْ یَدْعُونَ مِنْ دُونِهِ إِلأ إِناثاً وَإِنْ یَدْعُونَ إِلأ شَیْطاناً مَریداً (نساء: ۱۱۷)؛ آنچه غیر از خدا مى خوانند، فقط بت هایى است (بى روح)، و (یا) شیطان سرکش و ویرانگر است. این خودشناسی گام بزرگی در بررسی و تاثیر گذاری بر مهم ترین شاخصه تغییر در یک انسان – یعنی بیماری های وی – بود و ما را با علوم کهن پیوند داد. پاسخ داد. در جواب می توان گفت: با توجه به اینکه جهان هستی مادی از حرکت آفریده شده است، پس جلوه های گوناگون آن نیز ناشی از حرکت بوده و نظر به اینکه هر جلوه ای که ناشی از حرکت باشد، مجازی است.

دیدگاهتان را بنویسید