ویدئو/ لحظه سانسوری که از دست تلویزیون در رفت!

در جریان برگزاری مسابقات لیگ ملت‌های والیبال بارها تلویزیون صحنه‌های مربوط به بازی را قطع و صحنه‌های آهسته را جایگزین کرد.

به گزارش وقت صبح، در یکی از صحنه‌ها قطعه‌ای از موسیقی آن طرف آبی ایرانی در سالن پخش شد که از دست سانسورچی صدا و سیما در رفت و پخش شد.

 

تلویزیون اعصاب بینندگان را خرد کرد

روزنامه شرق نوشت: پخش مسابقات والیبال همراه با سانسور زیاد، آن‌قدر اعصاب‌خردکن بود که پس از بازی صدای همه را درآورد.

پنجشنبه‌شب گذشته قرار بود شبی خاص برای ورزش ایران باشد. تیم جوان و دوست‌داشتنی والیبال ایران پس از صعود غرورآفرین به مرحله حذفی لیگ ملت‌های والیبال حالا برای ادامه تاریخ‌سازی لهستان را پیش‌روی خود می‌دید.

نبرد ایران-لهستان یک جدال آشنا و حساس برای والیبال‌دوستان محسوب می‌شود. ایران موفق شده بود در مرحله گروهی همین رقابت‌ها با نتیجه ۳ بر ۲ لهستان را شکست دهد و خیلی‌ها منتظر تکرار این پیروزی بودند؛

اما آنچه پنجشنبه‌شب نصیب هواداران ایرانی شد با آنچه منتظرش بودند زمین تا آسمان فرق می‌کرد، شبی تلخ.

شب تلخ ورزش ایران را، اما والیبالیست‌های ملی‌پوش خلق نکردند، عامل اصلی تلخی این شب گروه دیگری بودند؛ دست‌اندرکاران تلویزیون و عوامل پخش مسابقه.

پخش همراه با سانسور زیاد بازی آن‌قدر اعصاب‌خردکن بود که پس از بازی صدای همه را درآورد. هیچ منتقدی در پایان دیدار ایران-لهستان در بولونیای ایتالیا که به پیروزی ۳ بر ۲ لهستان انجامید و حذف ایران را از این رقابت‌ها رقم زد، از نمایش بازیکنان ایران ایراد نگرفت.

انتقادها متوجه صداوسیما و نحوه پخش زنده بازی بود. درست است که ماجراجویی والیبال ایران در لیگ ملت‌ها با این باخت به پایان رسید، اما نمایش شجاعانه بازیکنان جوان بهروز عطایی شایسته تقدیر بود؛ گرچه عملکرد انتقادآمیز تلویزیون کاملا عملکرد ملی‌پوشان ایران را زیر سایه خود قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید