هفت داروی پیشگیری از پروستات -آکا

مخصوصا اگر در شب وعده غذایی با طبیعت سرد مصرف کنند ، آن شبها باید چندین بار برای اجابت مزاج بیدار شوند . کسانیکه به بزرگی خوش خیم پروستات یا BPH مبتلا هستند ، چنانچه مداوم غذاهای با طبیعت سرد در وعده های غذایی خود لحاظ کنند و دو وعده پشت سر هم غذاهای با طبیعت سرد بخورند باعث سردی در بدن و در پروستات شده و بزرگی پروستات آنها تشدید خواهد شد . در مرحله اول درمان پروستات به کمک زالو، روی پا و در نوبت دوم پشت زانو ها و در مرحله سوم کنار کشاله ران و در نزدیکی بیضه ها زالو قرار داده می شود. در مرحله ابتدایی بزرگی پروستات، ماهیچه مثانه ضخیم تر شده تا ادرار را با فشار بیشتری عبور دهد. سرطان در مرحله اولیه به مرگ فرد منجر می شود و منجر به این مرگ در سرطان پروستات بیشتر دیده می شود. محققان نقش بسیاری از ویتامین ها و املاح مانند ویتامین های E ، C ،سلنیم و روی، املاح را برروی سرطان پروستات بررسی کرده اند. پروتئین های بدون چربی مانند سینه مرغ، لوبیا و ماهی بیشتر میل کنید. اگرچه بیشتر مردان بالای ۷۰ سال، از این مشکل رنج میبرند، اما برخی عوامل باعث میشود تا بزرگی غده پروستات زودتر به سراغ شما بیاید.

پروستات، غدهای کوچک در زیر مثانه است که مایع شیری رنگ رقیق تولید میکند که بخشی از مایع منی محسوب شده و به تحرک و باروری اسپرمها کمک میکند، اما جدا از این نقش پروستات با انقباضات خود در کنترل جریان ادرار نیز موثر بوده و باعث تنظیم و آهسته شدن جریان خروجی ادرار میشود.پروستات به صورت طبیعی تقریباً از پنجاه سالگی به بعد شروع به بزرگ شدن میکند، به طوری که بیش از نیمی از افراد بالای 50 سال و دوسوم افراد بالای 70 سال از آن رنج میبرند.از علائم شایع بزرگی پروستات مشکل در شروع ادرار کردن، احساس تخلیه نشدن کامل مثانه، قطرهقطره آمدن ادرار و کاهش قطر و فشار جریان ادرار است. کسانی که از مشکل بزرگی پروستات رنج میبرند، میدانند علائم بسیار آزاردهنده است و گاهی درمانهای موجود نیز پاسخدهنده نیست. عوارض جانبی، نحوه واکنش بدن شما به داروها یا سایر روش های درمانی است. اگر در طول درمان از روش هورموندرمانی استفاده شده باشد، بر میل جنسی تاثیر میگذارد. در مطالعاتی که بر روی 47,896 مرد انجام شد، ثابت شد مصرف بالا کولین منجر به سرطان پروستات بدخیم میشود. گیاه دارویی کدوی طبی بدون داشتن عوارض جانبی مضر در پیشگیری از بروز سرطان و هیپرپلازی خوش خیم پروستات کاربرد دارد و در شرایط تحریم دارویی میتواند از بروز این بیماری که تعداد زیادی از مردان از سنین میانسالی به بالا به آن مبتلا میشوند جلوگیری نماید.

محققین به دنبال پتانسیلهای دارویی و روشهای طبیعی برای کاهش ریسک ابتلا به سرطان پروستات میگردند. آنتی اکسیدان ها با محافظت سلول ها در برابر مواد سرطان زا ، خطر سرطان پروستات را کاهش می دهند.میوه ها، سبزیجات، غلات کامل و حبوبات بهترین منابع غذایی ویتامین ها و املاح هستند که انواع وسیعی از مواد مغذی را تأمین می کنند. پس بهتر است افراد سالمند برای پیشگیری از ابتلای به سرطان، این مواد غذایی را برای همیشه از خوراکهای خود حذف کنند. سرعت ماکزیمم جریان ادرار پس از 6 ماه بهتدریج افزایش مییابد. مهار کننده های ۵ آلفا ردوکتاز: این دارو ها با پیشگیری از تغییرات هورمونی عامل رشد پروستات از بزرگ شدن این غده پیشگیری می کنند. عوارض جانبی مصرف این دارو ها می تواند شامل گیجی و بازگشت بی خطر مایع منی به داخل مثانه (انزال معکوس) باشد. انزال معکوس یکی از عوارض جانبی این دارو ها است. این مطالعه اینکه چطور آسپرین می تواند خطر مرگ ناشی از سرطان پروستات را کاهش دهد را بررسی نکرده است؛ اما دکتر آلارد پیشنهاد داده که این دارو ممکن است با نابودی پلاکت ها در خون از پیشرفت سرطان جلوگیری کند. مطالعه ای گسترده کشف کرده که مصرف آسپیرین به طور منظم می تواند خطر مرگ در مردانی که به سرطان پروستات مبتلا هستند را تا 39 درصد کاهش دهد.

بسیاری از مردان مبتلا به التهاب پروستات هیچ گونه علائم و نشانه خاصی ندارند. یک پژوهش در سال ۲۰۱۶ نشان داد که ایزوفلاونوئیدها میتوانند به چندین روش مفید باشند از جمله کمک به پیشگیری از سرطان پروستات. هرچند هیچ تحقیقی به طور دقیق نشان دهنده کاهش خطر سرطان نمی باشد. بااینحال، هیچ تحقیقی تا به امروز نتوانسته است نشان دهد که داروها میتوانند این ریسک را از بین ببرند. جالب است بدانید که غده پروستات یک مرد معمولاً در سن 40 سالگی شروع به بزرگ شدن می کند. این عارضه یکی از فرایند های طبیعی بالا رفتن سن می باشد و تلاش برای درمان یا جلوگیری از آن تا کنون نا موفق بوده است و علت پروستات مشخص نمی باشد. برای تولید مثل وجود این غده ضروری است اما برای بقا ضرورتی بر وجود آن نیست. بیماران عزیز دقت داشته باشند که هیچ کدام از این دو روش بر دیگری ارجحیت خاصی ندارد و این صرفا با نظر اورولوژیست مربوطه انتخاب میشود.

دیدگاهتان را بنویسید