نقش تغذیه در درمان و پیشگیری از سرطان پروستات – بلاگ کرفس

در سال ۲۰۱۸ مطالعهای در اسپانیا انجام شد که نشان میداد جذب لیکوپن از گوجهفرنگی پختهشده راحتتر است. اگرچه مورد به مورد متفاوت است اما به طور متوسط، هورمون درمانی میتواند پیشرفت سرطان را دو تا سه سال متوقف کند. بیمارهر 4 ماه باید یکبار آن را تزریق ؛ یا بصورت قرص های زیر پوستی هر سال یکبار استعمال نماید. این درمان بعد از روش برداشتن بیضه ای متورم ، تزریق ومصرف بعضی از داروها ابداع شد. چگونه سرطان دهانه رحم را با استفاده از اسپرم ران ها درمان کنیم؟ این بخش از سیستم تولید مثل، وظیفه ساختن مایعاتی را بر عهده دارد که حاوی اسپرم هستند. گزینه سالم دیگری که برای مبتلایان به این سرطان مناسب می باشد، خوردن گوجه فرنگی پخته است. پروستاول یک داروی گیاهی است که توسط شرکت گنجینه عصاره طبیعت ( تولید کننده روغن های گیاهی نوشاد ) به منظور درمان و پیشگیری از تورم پروستات (هایپرپلازی خوش خیم پروستات) تولید شده است. طبق گفته منابعی مانند دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو، حقیقتا هیچ رژیم خاصی به پیشگیری یا درمان سرطان پروستات کمک نمی کند.

گیاه پالمتو saw palmetto به درمان هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) کمک میکند، این بیماری با علائمی مانند بزرگ شدن آهسته، غیرسرطانی و در عین حال غیرعادی پروستات تشخیص داده میشود. به طوری که این مکمل را برای 6 ماه مصرف کردند و مشاهده شد که در کنار اثرات مثبت بالایی که داشته هیچ گونه عوارض و تأثیر منفی نیز به وجود نیاورده است. • توت، انگور قرمز و سبزیجات تیره بیشترین میزان آنتی اکسیدان را داشته که اثرات مضر اکسیداسیون بر روی بافت ها، اندام ها و غدد را از بین برده و در جلوگیری از بروز سرطان پروستات نیز مؤثر است. مکمل های لیکوپن مانند آنهایی که شما ممکن است در داروخانه پیدا کنید همان اثرات لیکوپن مشتق از غذاهای سالم را تأمین نمی کنند. در صورت مشاهده ی علائمی چون درد شدید لگن، ناراحتی در هنگام نشستن، مشکل در ادرار کردن، تکرر ادرار، دیدن خون در مایع منی و اختلال نعوظ به پزشک مراجعه کرده و آزمایش PSA دهید. پس بهتر است به صورت خام مصرف کنید. با این حال ، تغذیه خوب، ممکن است با کاهش خطر ابتلا به سرطان، در ارتباط باشد و همچنین خطر پیشرفت به بیماری، بعداز تشخیص کاهش یابد.

در هر دو حالت با کاهش هورمون در بدن رشد تومور کمتر می شود. سرپرست این تیم تحقیقاتی اظهار داشت: محققان از مدت ها پیش به دنبال بررسی تفاوت های ژنتیکی بین جوامع آسیایی و کشورهای غربی بودند تا بتوانند تفاوت موجود در میزان گسترش سرطان پروستات در این دو نوع نژاد را توجیه کنند، اما مطالعه اخیر نشان داد که این تفاوت مربوط به ژنتیک نیست و از رژیم غذایی ناشی می شود. بعضی پزشکان درمان هر دو نوع را آغاز می کنند تا وضعیت کامل پیشگیری از اثر آندروژن بر سلول های سرطانی ایجاد کنند. هر سرطانی اگر در مراحل اولیه باشد، درمان می شود. ممکن است شما دارای علائمی خفیف باشید و شدت بیماری در شما کم باشد. سرطان پروستات یک بیماری بسیار پیچیده بوده و یک راه حل عمومی و یکسان که برای همه بیماران مناسب باشد، برای درمان آن وجود ندارد. درمان پروستات در بسیاری موارد باعث بهبود این فرایند می شود.

چرا که درمان سرطان در چنین شرایطی به مراتب سختتر می شود. لیکوپن عمدتا برای جلوگیری و درمان سرطان پروستات به کار می رود. اگرچه افزایش سطح PSA میتواند به عنوان نشانگر زیستی سرطان پروستات باشد، اما همچنین میتواند نتیجه عفونت یا تومورهای کاملاً خوش خیم باشد که هرگز نیازی به درمان ندارند. استیون کانفیلد، رئیس بخش اورولوژی موسسه پزشکی مک گاورن در مرکز بهداشت دانشگاه تگزاس در هوستون، می گوید: با اینکه مطالعات بسیاری در مورد رژیم های خاص برای سرطان پروستات انجام گرفته است، اما خیلی روشن و دقیق نیستند. اگر این نوع رژیم غذایی توصیه هایی شبیه به رژیم غذایی مدیترانه ای داشته باشد، حدس شما درست است: شواهدی وجود دارد که نشان می دهد این برنامه غذایی، به کاهش خطر ابتلا به این سرطان کمک می کند. با این حال، تحقیقات هنوز در مورد اینکه آیا رژیم غذایی واقعا می تواند خطر ابتلا به این سرطان را تحت تاثیر قرار دهد یا نه، ادامه دارد. گوجه منبع غنی از لیکوپن (lycopene) و یک کاروتنوید (carotenoid) رنگدانه ی طبیعی و آنتی اکسیدان است که از بافت ها در مقابل استرس محافظت کرده و کمک می کند از انرژی به صورت بهتری استفاده کنند. فقط نیاز به بررسی های بیشتری است که باید توسط پزشک صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید