نقش تخمه کدو در پیشگیری از بیماریهای پروستات و پوكی استخوان – پارسی طب

دیگر مشکلات غیر سرطانی پروستات، مانند BPH یا بزرگی خوش خیم پروستات، میتواند علائم مشابهی را ایجاد کند. آزمایشگاه دیجیتال رکتال معمولاً میتواند پروستات بزرگ شده، توده یا برآمدگی یا سرطان پروستات ویا التهاب پروستات را تشخیص دهد. برای جلوگیری از بزرگ شدن پروستات چه بخوریم؟ برای مردان زیر 50 سال، پروستاتیت شایع ترین مشکل پروستات است، در حالی که مردان بیش از 50 سال معمولا مشکلاتی مربوط به بزرگ شدن پروستات را تجربه می کنند. هایپرپلازی خوش خیم پروستات که در آن غده پروستات بزرگ میشود اما خطرناک نیست زیرا از نوع سرطانی به حساب نمیآید. نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست و یا زمان بستری شدن خیلی کوتاهتر است. بنابراین هنگام مواجه شده با سرطان پروستات جای هیچ نگرانی نیست و با آرامش کامل مراحل درمانی را طی کنید. با این وجود دلایل زیادی وجود دارد که می تواند مقدار زیادی PSA را در خون وجود داشته باشد، بنابراین نتایج آزمایش می تواند به تشخیص نادرست و درمان غیرضروری منجر شود. بنابراین مصرف آنتی بیوتیکهایی که طبق تجویز و با صلاحدید پزشک متخصص انجام میگیرد، میتواند در درمان این عارضه مفید باشند.

کمبود منیزیم میتواند به عنوان یک عامل موثر در بروز برخی انواع سرطانها نقش داشته باشد. تغییر رژیم غذایی در کنترل این اختلال تأثیر به سزایی دارد اما تغییر در سبک زندگی نیز میتواند به همان میزان مؤثر باشد. اگر با ورم پروستات مواجه شدید و پزشک برای شما آزمایش PSA تجویز کرده است، شما در خطر ابتلا به سرطان پروستات قرار دارید. قسمت مورد استفاده اين گياه در درمان تورم پروستات و سوزش مجاري ادراري، دانههاي بدون پوست ميباشند كه به صورت خام و يا فرآوري شده (روغن حاصل از دانهها) مورد استفاده قرار ميگيرند. به گفته منابع قابل اعتماد مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، اکثر سرطان های پروستات به آهستگی رشد می کنند و هیچ مشکلی در سلامتی ایجاد نمی کنند. این امر بسیار مهم می باشد، چرا که تحقیقات نشان داده است اضافه وزن یکی از عوامل خطر سرطان پروستات است. اما اکنون، تحقیقات مربوط به بیماری پروستات کامل تر شده و در نتیجه، درمان ها تخصصی تر انجام می شود. پزشکان طب سنتی به افرادی که دچار بزرگی غده پروستات هستند، دانههای معجزهگر کدو تخمه کاغذی را تجویز میکنند.

درمان سرطان پروستات به چه شکل است؟ آزمایش خون PSA میزان آنتی ژن اختصاصی پروستات موجود در خون فرد مشکوک به سرطان را بررسی می کند. عوامل مختلفی در بالارفتن این ماده در خون دخیل هستند؛ مانند ورم پروستات، انواع سرطان پروستات، التهاب و عفونت پروستات البته هنگام رخ دادن برخی نوعهای سرطان موجب پایین آمدن میزان PSA خون میشود که تمام این عوامل توسط متخصص اورولوژی تشخیص داده میشود. در بیشتر موارد، این رویکرد تنها شامل برداشتن پروستات است، اما اگر در حین انجام فرایند، پزشک جراح به گسترش سرطان شک کند، ممکن است بخشی از غدد لنفاوی را هم برای آزمایشات بعدی بردارد. تمام آقایان به مقدار بسیار کم دارای پروستات سالم هستند. همین خاطر تست PSA به منظور تشخیص پیشگیری از زیاد شدن پروستات خون انجام میشود. ورزش همچنین می تواند به تمامی افراد در کاهش وزن کمک کند. بررسی ها مبنی بر این بوده است که ورزش به احتمال زیاد به کاهش خطر ابتلا به سرطان پیشرفته پروستات و از بین رفتن سرطان ها کمک می کند. هورمون درمانی در سرطان پروستات پیشرفته و متاستاتیک، سلولهای سرطانی پروستات را کوچک کرده و رشد آنها را کند میکند، که در واقع باعث تسکین علائم بیمار میشود.

برای انجام بیوپسی، یک ارائه دهنده خدمات بهداشتی یک قطعه کوچک از غده پروستات فرد را برای معاینه خارج می کند. این داروها با جلوگیری از تغییرات هورمونی که موجب رشد پروستات می شود، پروستات را کوچک می کنند. سرطان پروستات برای همه آقایان و افراد دارای اندام جنسی منتسب آقایان با افزایش سن، یک خطر جدی محسوب می شود. سبک زندگی: چاقی خطر ابتلا به بزرگی خوش خیم پروستات را افزایش می دهد ، در حالی که ورزش می تواند خطر ابتلا را کاهش دهد. در صورتی که به طور مکرر در ادرار خون یا منی دیده شود، باید این موضوع را پیگیری کرد. خوب است بدانید، آقایانی که سن بالای ۵۰ سال دارند، بیشتر در معرض خطر سرطان پروستات قرار میگیرند و به اکثر مردان توصیه میشود سالانه برای مشخص شدن این بیماری با استفاده از معاینه پروستات از راه مقعد و انجام پروستات آزمایش PSA از طریق نمونهگیری خون اقدام کنند. اما اگر فرد مبتلا زود متوجه این بیماری شود و تحت درمان قرار گیرد، سرطان در مدت زمان کمتری بهبود پیدا خواهد کرد. در این خصوص می توانید از یک مشاوره حرفه ای از سوی مشاور بهره مند شوید. از طرفی این نکته قابل اهمیت است که هرچه افراد با افزایش سن روبرو می شوند، حتماً در مورد خطر ابتلا به این نوع سرطان با پزشک خود حتما باید صحبت کند.

دیدگاهتان را بنویسید