موخوره از جلوگیری تا درمان – مجله مهبد استایل موخوره از جلوگیری تا درمان

حدود ۲۵۰ گرم سرکه طبیعی را جوشانده و یک مشت برگ خشک شده گزنه به آن اضافه کنید به مدت نیم ساعت سرکه و گزنه را دم کرده به حال خود گذاشته و سپس صاف کنید موها را با این محلول ماساژ دهید، این عمل را به مدت ۳۰ روز یک روز در میان انجام دهید. پس از شستن موها با شامپو کافی است موهای خود را با آبجو بشویید و قبل از شستن موها مدت 2 تا 3 دقیقه نگه دارید. این مخلوط را روی موهای خود از جمله پوست سر بمالید و قبل از شستن موها حدود 20 تا 25 دقیقه روی سر بماند. فقط استفاده از عسل و آب موها را چسبناک و نامرتب کند. از موها در مقابل تغییرات آب و هوا محافظت کنید. برای شستشوی موها حتما از آب ولرم استفاده کنید. چندپیاز را خردکرده ، در غذاساز بریزید و با استفاده از پارچه پنبهای آب آن را بگیرید.

برای اینکه موها راحت تر جدا شود و در نتیجه گره مو کمتر شود، یک تا دو سانت از انتهای مو را در هر ۸ تا ۱۰ هفته کوتاه کنید. یکی از محبوب ترین گیاهان دارویی برای پیشگیری از ایجاد موخوره حنا می باشد که موهای شکننده و آسیب دیده را تغذیه کرده و برای تقویت مو هم مفید می باشد. اما به یاد داشته باشید که نباید هیچ دارویی را خودسرانه مصرف کنید. شکاف انتهای موها یا همان موخوره یکی از رایج ترین مشکلات مربوط به مو است. مقدار کافی پروتئین موجود در تخم مرغ ضمن تقویت تارهای موها از موخوره نیز جلوگیری می کند، همچنین تخم مرغ به عنوان مرطوب کننده و نرم کننده موها نیز عمل می کند. همچنین توصیه می شود که موهایتان را بیش از اندازه شانه نزنید. کمبود آهن در رژیم غذایی همچنین میتواند منجر به ریزش مو شود. وقتی به بالای موها رسیدید، چندبار شانه را از جلوی سر تا پشت سر بکشید تا علاوه بر باز شدن گره موهها، کف سر شما هم ماساژ داده شود، به طوریکه که دردتان نگیرد اما فشار شانه به کف سر وارد شود.

1. روغن زیتون با عسل و پودر دارچین همانطور که پیشنهاد شده است این خمیر را روی پوست سر ماساژ دهید، 15 دقیقه بعد شستشو دهید. خشکی میتواند باعث شکستگی و موخوره شود، بنابراین هرچقدر که میتوانید شامپو کردن موهایتان را کاهش دهید، بخصوص اگر موهای فری دارید. این مدل در افرادی که رنگ مو و مواد شیمیایی استفاده میکنند، دیده میشود. کرم آبرسان مو کامان نیز از جمله محصولات باکیفیت در این زمینه بوده که بعد از استفاده ساقهی مو را آبرسانی میکند و از موخوره و شکنندگی مو جلوگیری میکند. میدانستید نام گیاه اسطوخودوس همواره به عنوان درمانی برای افزایش رشد و ضخامت مو مطرح بوده است و به عبارت دیگر موها را احیا میکند؟ • به تازگی موهای خود را اکستنشن، رنگ و یا فر کرده اید؟ میشلا بلیست، آرایشگر و مالک Brooklyn-based Salon 718 میگوید: دخترانی که موهای فر دارند، نباید بیشتر از یک یا دو بار در هفته از شامپو استفاده کنند. تمام محصولات مراقبتی که میتوانند از موهای شما در برابر عوامل آسیب رسان شیمیایی و فیزیکی محافظت کنند، حاوی روغن نیز هستند.

شما برای از بین بردن مواد شیمیایی مضر و خشک کنندهی استخر، باید از یک شامپوی پاک کننده مو (کلاریفایینگ) استفاده کنید و بعد از آن هم حتما نرم کننده بزنید. به گزارش ایلنا، بسیاری از پزشکان میگویند کوتاه کردن موها تنها راه از بین بردن موخوره است؛ ولی استفاده از راههای طبیعی هیچگاه ضرر ندارد و میتواند بسیاری از مشکلات را هم حل کند و به موهای ما جانی تازه ببخشد. علاوه بر اینکه به عنوان یک نرم کننده شگفت انگیز عمل می کند به موها حجم هم می دهد. در ادامه روشهای پیشگیری و درمان مشکلات مو را با هم مررو میکنیم. ۳٫ از شامپوی مناسبی استفاده نمی کنید نیازی نیست به دنبال شامپو برای درمان موخوره باشید، فقط کافیست از محصولاتی که حاوی مواد شیمیایی خشن و ناملایم هستند استفاده نکنید. اگر شما خانم هستید و اگر موهای بلندی دارید به احتمال خیلی زیاد موخوره را تجربه کردهاید.

دیدگاهتان را بنویسید