معرفی و بررسی کتاب بازتاب شناسی درمانی کف پا دنیس هیکللو براون

آنان بهبود قابل ملاحظهای در درد، انقباضات عضلانی و سهولت حركت در گروه تحت درمان را گزارش كردند و اكثریت بیماران توانستند مصرف داروهای مسكن تجویز شده توسط پزشك را قطع كنند و در طی دورهٔ تحقیق نیز بدون علامت باقی ماندند. در کانال های غیر قابل رؤیت در بدن جریان دارد تجدید می کنند. تعیین این موضوعات توسط یک وکیل مراکز درمانی قابل بررسی و تنظیم است و از مشکلات احتمالی جلوگیری می کند. و اثر بخشی محصولات مراقبت پوست نیز با بررسی ناحیه گونه قبل و بعد از استفاده مداوم طی ۱ ماه ارزیابی شد. آیا از این روش، راه آسان تری برای بررسی اطلاعات طبقه بندی شده و دسته بندی شما وجود دارد که شما را بی نیاز از گشت و گذار اینترنتی در موتورهای جستجو گر کند؟ علاوه بر این در کشورهای یونان، ایران، ژاپن و هند نیز این روش قدمت زیادی دارد. آمارهای زیادی وجود دارد که نشان می دهد در کشورهای توسعه یافته، ماساژ یکی از بهترین روش هایی است که می تواند برای افراد دچار سکته مغزی تاثیر فراوانی بگذارد. او سپس تعداد زیادی اسباببازی برداشت و با آنها بازی کرد. او ادراک ملانی کلاین را از بازی نقد میکرد که فقط تعبیر بازی را معادل با فانتری (مشاهده شده بهعنوان ابراز مستقیم غریزه) درنظر گرفت و از مطالعهی فیالنفسهاش غفلت کرد.

به عبارت دیگر ، این توانایی درمانگر است که به پدیده ها از چشم مراجعه کننده نگاه کند و درک کند که او چه احساسی دارد. تکنیک های ماساژ درمانی در عمق انجام می شود که تاثیرات بسزایی در روند بهبودی فرد به همراه دارد. ماساژ درمانی با طب فشاری معمولا آسان، بیخطر و بدون درد است. این متدها شامل طب فشاری یا شیاتسو می باشند. مانند کایروپراکتیک (Chairopracthic) – استئو پاتی (Osteopathic ) – کرانیوساکرال تراپی (Crania Sacral Therapy) – شیاتسو( Shiatsu) -یومیهو (umeiho) ماساژ ژاپنی – یوگا درمانی(Yoga Healing )- رفلکسولوژی (بازتاب درمانی) (Reflexology) – فشاردرمانی ( Acupressure Healing) – تایی ماساژ (Tai Massage ) ماساژ تایلندی و … در ماساژ رفلکسی، نقاط خاصی از دست یا پا ماساژ داده میشود. در ماساژ بیودینامیک بر روی رهاسازی عواطف، یا “انرژی حیاتی یا چی” که اعتقاد بر این است که در درون بدن حس میشود، تمرکز میشود. این کار هم با فشار و دست ورزی بر روی جسم و هم از طریق عبور دست از میان یا درون حوزه انرژی بدن صورت می گیرد.

ماساژ صحیح صورت باید چگونه باشد و چه نکاتی قبل از آن رعایت شود؟ دوره ماساژ رفلکسولوژی(بازتاب درمانی) انجمن ملی ماساژ در مورخه دوازدهم آذرماه 1399با رعایت پروتکل بهداشتی در محل آکادمی مرکزی انجمن ملی ماساژ برگزار گردید. به این ترتیب با شناختن نقاط بازتاب درمانی و یادگیری شیوههای انجام میتوانید برای مدت زمان طولانی از مصرف مسکنهای شیمیایی بینیاز شوید. جهت آماده شدن برای ورزش و نیز برای آسیبها و خستگی های بعد از ورزش. داروهای هومیوپاتی و گیاهی در آلمان آنقدر رایج است که ۹۵% پزشکان از آنها در تجویز های روزمره خود استفاده می کنند . امروزه ماساژ ورزشی جزء لاینفک برنامه ورزشی ورزشکاران است که به رسیدن به موفقیت های جهانی و المپیک فکر می کنند. رفلکسولوژی (بازتاب شناسی) نوعی ماساژ است که نقاط خاصی را بخصوص در پاها تحریک میکند، ولی گاهی این تحریک میتواند روی دستها یا دیگر بخشهای بدن هم باشد. دو مثال دیگر نیز روشنگر ایدههای وینیکات هستند. پزشک دیگر به نام ریلی نیز از درمان مناطق رفلکس به طور گسترده ای استفاده نمود. به عنوان درمان برای این شرایط باشد زیرا بدون اثرات جانبی درد است و می تواند توسط خود بیمار بر روی خود انجام شود.

عملی ملایم میباشد که برای کلیة قسمت های بدن به کار می رود تا به گردش خون کمک کند و عضلات سفت را شل کند. مالش، عضلات را کشیده و شل میکند و مشخصاً برای نواحی گوشتالو مانند رانها مفید است. هر چند که اخیراً شواهدی به اندازه ی کافی و قوی وجود ندارد که برای استفاده ی آن برای بیماران دارای یبوست توصیه شود. اگرچه رفلکسوتراپی یکی از شیوههای درمانی طبیعی، غیرتهاجمی و بینیاز از مصرف انواع و اقسام داروها محسوب میشود اما استفاده نامناسب و خودسرانه از آن میتواند عوارضی جدی به همراه داشته باشد. در واقع، برای تسکین انواع دردها و کاهش تنش و اضطراب و رفع بد خوابی و کم خوابی، میتوان به رایحه درمانی اقدام کرد. فشارهای عصبی به انواع و اقسام راه ها ، زندگی ما را تحت تاثیر قرار می دهند و سبب بروز بیماری های جسمی می شوند. بیشتر موارد ماساژ پوستی، با تحریک پایانه های عصبی باعث می شود دریافت حس بهتر شده و کشش عضلانی را بهبود بخشد و حس آرامش به انسان دست دهد. در ماساژ به منظور درمان، توجه روی موقعیت های خاصی نظیر کشش عضلات مبذول میشود.

دیدگاهتان را بنویسید