معرفی و بررسی کتاب بازتاب شناسی درمانی کف پا دنیس هیکللو براون

ادبیات میتواند کودکان را در درک عواطف خود، همذاتپنداری با شخصیتهایی که احساسهای مشابه را تجربه میکنند و نیز کسب بینشی نوین نسبت به چگونگی برخورد دیگران با همان مشکلات، یاری رساند.کتاب میتواند نقشی همچون آینه را برای کودکان بازی کند؛ به این معنا که بازتابدهندهی ویژگیهای ظاهری، روابط، احساسها، اندیشههای آنها در پیرامونشان باشد. یکی دیگر از خدمات جذابی که در مراکز SPA کشور ارائه می شود، آروماتراپی یا همان رایحه درمانی است. انسان مهم نیست که در چه سنی هست، چه ملیتی دارد، چه دانشی دارد، چه سوادی داری، چه رنگی دارد، چه عواطفی دارد و امثالهم. بر شما منتی نیست اگر هم کاری میکنم از روی میل شخصیم این کار رو میکنم نه اجبار . ـ ماساژ کودکان و از جمله صورت اطفال کاری بسیار جالب و فوق العاده است. ماساژ صورت می تواند این مشکلات را تشدید کند. روشی است که طی آن درمانگر عضله را محکم می گیرد و به تناوب رها می کند.

چون عضله یک کارگر ساختمانی با یک کارمند دفتری متفاوت است. اما تعریفی که از سیستم ایمنی در طب کل نگر وجود دارد با طب مدرن (آلوپاتی) متفاوت است . یک طب کل نگر برای درمان بسیاری از بیماریهای بدن است و نیز در کاهش دردهای مزمن. ایا اسپا برای سالمندان مفید است؟ در انگلستان درصد قابل توجهی از بیماران خاص (سرطان، دیابت، ایدز، قلبی عروقی، روانی) و سالمندان در حال استفاده از طب سنتی و مکمل می باشند. در این مطالعه ۸۶ نفر با رده سنی ۷۵-۲۵ سال وارد شدند که در بررسی اولیه کاهش قابل ملاحظه الاستیته با افزایش سن و کاهش سبوم پوست مشاهده شد. در کانال های غیر قابل رؤیت در بدن جریان دارد تجدید می کنند. فشار بر روی نقاط غیر ارادی پا و کف پا قادراست کارکرد جسم رامناسب سازد. گاهی ممکن است دوستی، به طور غیر معمول به حرفهای ما توجه نشان دهد و آماده گوش دادن به همهى حرفهای ما باشد؛ اما در سکوت گوش دادن به حرفهای ما کفایت نمیکند، چرا که بالاترین امکانهای گوش دادن، از عدم پریدن در حرفهای فرد از روی ادب بسیار فراتر میرود. این مناطق که فشار روی آنها اعمال می شود، مناطق بازتابی نیز نامیده می شوند.

بزرگترین مبلغ این روش در کشورهای غربی یک آمریکایی دیگر به نام اونیس اینگام بود که آموزه فیتز جرالد را کامل تر کرد و سپس آن را تقریباً بهطور کامل روی مناطق پا متمرکز کرد. این رشته یک روش قدیمی، ملایم و غیرتهاجمی است و براین اساس پایه ریزی شده که مناطق بازتابی (رفلکس) در روی کف پاها و دست ها وجود دارند که با هر قسمت بدن اعم از عضله، عصب، غده و استخوان مطابقت دارند. بازتاب درمانی یا رفلکسولوژی یک هنر ظریف است و نباید آن را با ماساژ کف پا و دست اشتباه گرفت. در واقع با این شیوۀ درمانی، رفلکسولوژی به دنیای غرب معرفی شد. با وجود این كه مردم همیشه احساسات خود را از یك اثر هنری بیان كردهاند، هنر درمانی به عنوان یك شغل و رشته درمانی، از سال ۱۹۳۰ به وجود آمد. برای افرادی كه قادر به ایجاد یك كار هنری نیستند، رفتن به موزه و یا نگاه كردن به کتابهای هنری نیز میتواند مفید باشد. مسهل کننده ها عمومی ترین استراتژی برای مدیریت یبوست هستند. همچنین محتمل است که انعکاس درمانی برای افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای از جمله دیابت، افراد دارای اختلالات در دستگاه گردش خون، افراد دارای سنگ های کلیه و صفرا و یا برخی از سرطان ها مناسب نباشد.

مواد زاید به وسیله تحریک دستگاه لنفاوی است، استفاده میشود. بعبارتی دیگر، تحریک یک منطقه از بدن انعکاس و واکنش درمانی در منطقهای دیگر از بدن تولید میکند. با چیزی که جدا شده است مطرح میکند. بادستانی شل که بسرعت بر روی پوست کار میکنند، انجام میشود. مالش دادن آرام شکم باعث میشود تا شکم خوب کار کند. در ماساژ به منظور درمان، توجه روی موقعیت های خاصی نظیر کشش عضلات مبذول میشود. و عضلات سعی بر پیدا نمودن عامل اصلی بیماری دارند. بهر حال آغاز و مبدأ آن هر جا که بوده ، رفلکسولوژی ادامه پیدا کرد تا اینکه به اروپا و آمریکا رسید و در آنجا رشد نمود و تکامل یافت. در حالی که ماساژ پا ممکن است همانند درمان رفلکسولوژی به نظر آید، تفاوت آن با رفلوکسولوژی این است که یک رفلکسولوژیست بر روی بخش هایی از پا که مربوط به اندام های خاصی هستند کار می کند. تخفیف استرس و اضطراب و ریلکس شدن کلی بدن از نظر فیزیکی و روانی.

دیدگاهتان را بنویسید