ماسک گیاهی برای جلوگیری از موخوره

روغن زیتون را به خمیر اضافهکرده و چند دقیقه دیگر در غذاساز بگذارید. ماسک به دست آمده را روی موهای مرطوب خود مالیده و بگذارید حدود 30 دقیقه بماند. اجازه دهید حدود 30 دقیقه بماند. این متخصص پوست درباره چگونگی پیشگیری از موخوره توصیه کرد: موهای خود را در معرض گرما قرار ندهید و به جای استفاده از سشوار یا اتوی مو، اجازه دهید موهایتان، بدون استفاده از این دستگاهها خشک شود. استفاده از محصولات موهای چرب و شامپوهای مختص موهای چرب می تواند چربی سر را کنترل کند و ضمن محافظت از مو اجازه ندهد به موخوره دچار شوید. این خمیر را به موهای خود بمالید و پس از خشک شدن آن، موهای خود را بشویید. شامپوی مناسب خود که از شوینده های اصلی مو به شمار می رود نقش اساسی را برای مقابله و پیشگیری از موخوره ایفا می کند. احتمالاً شنیدهاید که تخم مرغ یک ماده مغذی عالی برای مو به شمار میرود و از این رو، شاید از آن استفاده کرده باشید.

حتی می توانید از درمان خانگی موخوره استفاده کرده تا از ایجاد موخوره جلوگیری کنید. حتی ماسک موی قویتری نیز ایجاد میکند. این روغن سرشار از اسیدلوریک است که به راحتی در ساقهی مو نفوذ میکند. تخم مرغ سرشار از اسید چرب های ضروری و پروتئین های مفید و قابل جذب برای پوست و مو است. گوشت گاو، گوشت سفید، غذاهای دریایی، ماست، تخم مرغ و شیر از جمله مواد غذایی سرشار از پروتئین هستند. پروتئین مورد نیاز برای رشد موها و کلفت شدن آنها را میتوان در منابع غذایی مانند تخم مرغ، ماهی، حبوبات، فرآوردههای سویا و ماست یافت. یک عدد آووکادوی رسیده با اندازه متوسط را در یک کاسه له کنید. یک عدد موز را در یک کاسه کوچک له کنید. یک عدد تخم مرغ را بشکنید و زرده آن را جدا کنید. به یاد داشته باشید كه روغن نارگیل خالص در دمای اتاق كمی سفت است، بنابراین كمی از آن را در ظرفی ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید تا فقط كمی آب شود. بدون شک، سیگار کشیدن یک انتخاب شخصی است، اما نمیتوان تأثیرات منفی آن را روی رشد سریع مو انکار کرد. همچنین مملو از پروتئین، اسیدهای چرب ضروری، انواع ویتامینها، مواد معدنی ضروری و سایر مواد مغذی است که موها را کاملاً آبرسانی و تغذیه میکنند.

همانطور که دیدیم، با استفاده از مواد موجود در آشپزخانه میتوان ماسک موهای موثر و قدرتمندی ساخت. هر روز تعدادی از موهای ضعیف شده میریزد و موهای جدید جایگزین آن میشوند. توجه کنید که گرم کردن روغن و سپس آغشته کردن ریشه مو به آن باعث اثرپذیری بیشتر موهای شما و جذب بهتر روغن میگردد (گرم در حدی که پوست را نسوزاند. بعد از کوتاه کردن مو، معمولاً دوره تندرستی و سلامتی موها، بدون موخوره، را تجربه می کنید. عسل با تغذیه و مرطوب کردن مو از ایجاد موخوره نیز جلوگیری میکند. می توانید از آن به عنوان نرم کننده روی موهای مرطوب استفاده کنید. بعد یک روسری دور موهایتان بپیچیده و بگذارید تا صبح روی موها باقی بماند. اجازه دهید ماسک حدود 20 تا 30 دقیقه روی سر بماند. بگذارید ماسک حدود 20 تا 30 دقیقه روی موها بماند. در این روش باید مقداری روغن وازلین را بر روی نقاطی که موخوره دارند (نوک مو) و روی مو بمالید، اجازه دهید که یک ساعت بماند سپس موهای خود را با آب گرم و شامپو بشویید. به همین دلیل توصیه میکنیم برای درمان موخوره حتماً ماسک هایی که در این مقاله آموزش داده شد را امتحان کنید. به همین دلیل باعث میشود موهای خوش حالت، نرم و براقی داشته باشید.

اصلیترین دلیل بوجود آمدن موخوره خشکی غیرطبیعی و آسیب دیدن ساقه موهاست. در این حالت ممکن است بخشی از ساقه مو دوشاخه شود و حالتی مثل شاخه درخت دیده شود. برای نتیجه گرفتن از این ماسک مو لازم است حداقل هفتهای یک بار از آن استفاده کنید. برای گرفتن نتیجه مطلوب لازم است حداقل یک بار در هفته از این ماسک مو استفاده کنید. این به این معنی است که استفاده از روغن جهت جلوگیری از ریزش می تواند در بهتر کردن حالت موها و خاصیت شانه پذیری آن ها نیز تاثیرگذار باشد. هنگامی که تخم مرغ همراه با روغن زیتون و عسل خالص استفاده شود میتواند مقاومت مو در برابر شکستگی را افزایش دهد، از گره خوردن موها جلوگیری کند و همچنین باعث صاف شدن آنها شود. بر اساس نظرات متخصصین پوست و مو، آلودگی و گرما میتواند موجب خشکی موها شود و رطوبت و نرمی مو را از بین ببرد. علاوه بر آن، مواد شیمیایی در طولانی مدت به موها و سلامت جسمی شما آسیب میرسانند. بنابراین نیازی به خرید مواد شیمیایی و ماسکهای گران قیمت نیست. برای اطلاع دقیق از نحوه مصرف، به صفحه خرید این محصول مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید