ماساژ رفلکسولوژی یا بازتاب درمانی

همچنین این باور وجو دارد که دست و پاها بسیار حساس هستند و اعمال فشار بر روی این حسگرها (پا و دست) باعث تحریک مکانیسم مبارزه کننده بدن می شود. برای این کار میتوانید از انگشت شست خود کمک بگیرید یا با کمک یک توپ توپر برای ماساژ نقطه مشخص شده اقدام کنید. برای این منظور نقطه مربوط به سینوس در کف دستها را روی نقشه (دایره های آبی رنگ) پیدا کنید و با فشار انگشت شست این نقطه را تحریک کنید. چگونه با شست در رفلکسولوژی فشار ایجاد کنید؟ اگرچه نمی توان از رفلکسولوژی به عنوان درمان جایگزین استفاده کرد، اما می توان گفت رفلکسولوژی، یک روش درمانی جانبی و تجربه ای خوشایند و آرام بخش می باشد. اگر از خواص بازتاب درمانی برای سلامتی تان نمی دانید باید گفت که بسیار شگفت انگیز است. آکاایران به نقل از مجله سیب سبز: رفلکسولوژی یا بازتاب درمانی ازجمله تکنیکهای طب مکمل است که برای درمان و پیشگیری از بسیاری از بیماریهای روحی و جسمی مورد استفاده قرار میگیرد. آشنایی کلی با روش درمان بازتاب درمانی و سوجوک ، تاریخچه آن، تئوری و انطباقها(درحدآشنایی کلی)، آشنایی با تکنیکهای درمان در بازتاب درمانی بر روی کف دست و پا ، “تب” چیست و روشهای درمانی خانگی بازتابی در درمان تب و همچنین سردردها و …

ابتلا به درد در ناحیه سینوس به دلایل مختلفی در انسان ایجاد میشود که از مهمترین آنها میتوان به سرماخوردگی، قرار گرفتن در مسیر باد، ابتلا به آلرژی، تغییر دمای ناگهانی محیط و دود سیگار اشاره کرد که موجب بروز التهاب، فشار و درد در ناحیه سینوس میشود، بنابراین باید دقت داشته باشید که برای پیشگیری از ابتلا به سینوس علاوه بر رعایت نکات ذکر شده از تکنیکهای بازتاب درمانی به طور پیوسته و مستمر استفاده کنید. در منابع اسلامی برای هر روغنی خواصی قید شده و توصیههایی دربارهٔ ماساژ با آنها صورت گرفته است. مَثَل مشهور “شیربی یا و دم و اشکم که دید” مولانا در دفتر اول مثنوی و نیز داستان توبه نصوح هر دو با مراجعه به دلاک آغاز شدهاست. در روش تجربی این امکان وجود داشته که در تعیین نقاط مربوط به کلیه، نواحی قلب و کبد هم که با آن در ارتباطند خود نمایی کنند و باعث اشتباه در تعیین نواحی بازتابی شوند. ۴. این تکنیک نیاز به وسایل و تجهیزات گران قیمتی ندارد و در صورت فراگیری نکات این تکنیک میتوانید به راحتی آن را در منزل برای خود و سایر اطرافیانتان اجرا نمایید. وجود دارند که با هر قسمت بدن اعم از عضله، عصب،غده و استخوان مطابقت دارند و فشار روی این نقاط تورم یا احتقان را از بین میبرد و به آرامش اعصاب کمک میکند و این آرامسازی اعصاب هم به نوبه خود انقباض عروقی را کاهش می دهد؛ بطوریکه خون و جریان عصبی با آزادی راحتی (بیشتری جریان می یابند و در نتیجه بهبود) جریان خون، سموم نیز از بدن خارج میشوند.

این آرامسازی اعصاب هم به نوبه خود انقباض عروقی را کاهش می دهد بطوریکه خون و جریان عصبی با آزادی (راحتی) بیشتری جریان یافته و در نتیجه بهبود جریان خون، سموم نیز از بدن دفع میشوند. جالب است بدانید ماساژ باعث می شود جریان خون به شدت تحریک شده و این امر در تمام نقاط بدن جریان پیدا میکند. با اجرای این تکنیک به تخلیه انرژیهای منفی عصب سیاتیک کمک میکنید و تجمع اخلاط زاید موجود در این ناحیه را از بین میبرید. در مواردی که به دلیل استرس، فشار کاری، فعالیت بدنی یا رعایت نکردن رژیم غذایی دچار درد عصب سیاتیک میشوید، میتوانید با اجرای این تکنیک به کاهش درد و تسکین آن کمک کنید. این نوع آرام و مؤثر ماساژ درمانی همان قوانین طب سوزنی را دنبال نموده، اما با تهاجم کمتری همراه است. در صورتی که یکی از اعضای خانواده شما دچار ضعف بینایی، نزدیک بینی یا دوربینی شده، باید حتما او را نزد متخصص چشم پزشکی ببرید و از دستورات او و بازتاب درمانی در کنار هم برای بهبود شرایط دید بیمارتان استفاده کنید. دیگر اینکه خود او به تجربه فهمید مناطقی در کف، رو، کنارهها و بین انگشتان پاها هستند که نوعی ارتباط با دیگر اعضای بدن دارند و مالش آن مناطق آثار درمانی بر اعضای دور دست بدن میگذارند.

ماساژ یکی از زیر شاخه های طب سنتی می باشد و درمان بسیاری از بیماری ها نیز بواسطه آن انجام می شود. وینیکات مینویسد: «تنبلی پسر بهسرعت مشهود شد و همچنین تقریبا هرچیزی که من انجام دادم توسط او به چیزی همراه با ریسمان بستن ترجمه شد» (۱۹۷۱). در واقع ماساژ رفلکسولوژی چیزی فراتر از یک ماساژ ساده پا است. اگرچه به ظاهر نام رفلکسولوژی نامی امروزی به شمار می آید، اما با بررسی تاریخ به این نتیجه می رسیم که ریشه این روش درمانی به هزاران سال قبل بر میگردد. ماساژ یا مشت و مال دادن بدن از زمان های خیلی قبل بوجود آمده است که امروزه متخصص این حرفه چینی ها می باشند. این تکنیک را به مدت 2 تا 3 دقیقه تکرار کنید و مراقب باشید بیش از حد به این نقطه فشار وارد نکنید. برای افزایش میزان انرژی مغز و بهبود کارایی آن کافی است از انگشت شستتان کمک بگیرید و با کمک آن روی نقطه مشخص شده در تصویر روی سرانگشتان هر دست فشار وارد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید