قیمت و خرید کتاب بازتاب درمانی

3- تمامی لباسهایی كه روی اندام تحتانی فشار وارد میكنند، شل میشوند ولی بیرون آورده نمیشوند (بیمار برهنه نمیشود). آنها دریافتند که وقتی این نقاط با فشارهای مداوم فعال شوند، موجب گسترش انرژی التیامبخش در نصف النهارهای نامرئی بدن میشوند. روغن مالی کف پا اثر فوق العاده معجزه آسایی بر روی درمان تمام ارگان های بدن دارد. شاید به گوش خیلی ها نا آشنا و عجیب باشد، اما این کاملا واقعیت دارد. فرم جستجوی بالا خیلی هوشمنده و کافیه که اسم کتاب یا نویسنده و ناشر و یا هر چیزی که دوس دارید! این مهم است که هیچگاه جایگاه سوم تحلیلی را فراموش نکنیم و همچنین همیشه بهیاد آوریم که بین بازی و شخص (بزرگسال-کودک) همیشه یک پرده نامرئی وجود دارد که تعبیرهای خیلی مستقیم را منع میکند. در طب سنتی چین که از روشهای درمانی مختلف مانند طب سوزنی، ماساژ درمانی، حرکات ورزشی، گیاهدرمانی و رژیم غذایی برای درمان بیماریها استفاده میشود، انرژی حیاتی جایگاه خاصی دارد . سم زدایی از کف پا هواداران بسیاری دارد و این هواداران معتقدند که سم زدایی از پا باعث می شود سموم و فلزات سنگین در کل بدن از طریق پا خارج شوند و برای بسیاری از بیماری ها مفید و تاثیر گذار باشد.

در اغلب بیماران سبب اصلی بیماری ها، خشکی ست و بهترین راه رفع خشکی تامین گرمی و رطوبت کافی برای بدن است که این امر با وارد کردن این روغن های گرم و ملایم به بافت های بدن سریع درمان می شود. فکر کتاب درمانی از آن جا بر می خیزد که انسان به تعیین هویت با دیگران از راه ادبیات و هنر علاقمند است. ماساژ دادن یک واکنش طبیعی و غریزی به وجود درد یا عارضه در بدن است که گاهی اوقات به آن روی می آوریم . کار سیستم لنفاوی پاکسازی، تغذیه و محافظت از بافت ها و اندام های بدن و همچنین دفع مواد زائد آن ها است. وقتی که با همدیگر این مواد مخلوط شد آن را به پاهای خود بمالید و به آرامی ماساژ دهید. به مدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه پاهای خود را در آب قرار دهید . تنها کافیست که در طول شبانه روز تنها ۳۰ دقیقه از وقت خود را صرف ماساژ کف پاهای خود نمایید. توجه فرمایید که بیشتر از ۱ دقیقه طول نکشد . این میکروسیستم در طب چینی از دیرباز با عنوان طب سوزنی گوش استفاده می شده است.

پاسخ مثبت است. بررسی ها نشان می دهد که اسپاها میتوانند نقش اساسی در تامین نیازهای روانی و جسمی سالمندان ایفا کرده و به عنوان محیطی آرامش بخش، گزینه خوبی برای مراجعه سالمندان و دریافت خدماتی به منظور تقویت نیازهای جسمی و مهارتی باشند. ۲/۶% از کل جامعه پزشکی فرانسه به عنوان افراد ورزیده و کارآزموده طب مکمل – جایگزین مشخص و معرفی شدند . دردهای مفصلی، علایم پیری مثل چروکیدگی ها بدن، سفیدی مو ها، پوکی استخوان، غم و افسردگی و خشم زیاد، یبوست، خشکی پوست بدن، سوزش کف پا، کاهش فعالیت ارگان ها مثل کاهش ضربان قلب، کاهش فعالیت تخمدان ها و یائسگی زودرس، تنظیم قاعدگی، کم کاری تیرویید، ضعف حافظه و عدم تمرکز، تشکیل بافت های متراکم و فیبری مثل فیبروم، فشارخون بالا در افراد سرد، فشار خون پایین، کم خونی، دردهای شدید قلبی، میگرن، اسپاسم و گرفتگی عضلانی، ضعف جنسی و بی میلی جنسی، دیابت خصوصا نوع ۲ ، لاغری، درمان ارتباط با زیبایی پوست، درمان کلیه ها و روده ها (که در طب چینی ریشه های بدن هستند و سلامت همه ارگان های داخلی وابسته به آن هاست) و بسیاری از سرطان ها. دلیل مهم بودن سم زدایی کف پا این است که پاها به صورت مستقیم به اندام های داخلی بدن ارتباط دارند و وقتی پاهای خود را می شوریم اندام های داخلی پاکسازی می شوند.

این شیوه به ما فرصت میدهد تا ارتباط داخلی بین جسم و محیط فیزیکی و احساس خودمان را تجربه کنیم. در طبجایگزین و پزشکیمکمل(Complementary medicine :CM)، که در تشخیص و درمان بیماریها و نیز برای کاستن از استرس و اضطراب و دستیابی به آرامش کاربرد دارد، پزشک با دیدگاه کلگرایانه، جسم و ذهن فرد را بررسی مینماید و برای ایجاد تعادل و یا بازگردانیدن تعادل ازدست رفته به ذهن و روان و تن آدمی تلاش میکند. استرس بر شیوۀ عملکرد بدن و روان فرد اثر میگذارد وموجب بروز اختلالات متعدد میگردد. گرچه مشکلاتی نظیر میخچه، پینه و موارد مشابه را غالباً ناشی از کفشهای نامناسب میدانند و لیکن اینها تنها بخشی از اختلالات هستند و بازتاب شناسی بر این باور است که مشکلات پاها با اختلالات درونی بدن مرتبط هستند. به همین جهت در این اثر آلن دو باتن (Alain De Botton)، تلاش بر آن است تا روان درمانی معرفی و توضیح داده شود که این حوزه پاسخگوی کدام یک از نیازهای درونی است و از چه طریقی این نیازها بررسی میشود و نتیجهی رواندرمانی در حالت ایدهآل چه میتواند باشد. در طب شرقی، نظیر طب فشاری (Acupressure) و طب سوزنی (Acupuncture) دریافتهاند كه انرژی حیاتی یا Chi از میان مریدینها یا مسیرهای انرژی (بخش طب سوزنی را برای توضیح بیشتر و تصاویر مربوطه، ملاحظه نمائید) جریان می یابد و از مجموع 12 مریدین اصلی ، 6 عدد آنها در كف پا یافت میشود.

دیدگاهتان را بنویسید