فهرست تحریم‌های انگلیس علیه روسیه طولانی‌تر شد

به گزارش مجله خبری نگار،انگلیس فهرست تحریم‌های روسیه را گسترش داده و ۴۲ مورد جدید را به آن اضافه کرده است. این فهرست گسترده شامل چندین تن از فرمانداران مناطق گوناگون روسیه و همچنین مقامات جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک است.

به گزارش رویترز، این تحریم‌ها شامل ممنوعیت سفر و توقیف دارایی‌ها می‌شود. وبسایت دولت انگلیس اعلام کرده «ویتالی خوتسنکو» و «ولادیسلاو کوزنتسوف» که به ترتیب نخست وزیر و معاون اول رئیس جمهوری دونتسک و لوهانسک هستند به دلیل آنچه «اجرای سیاست‌های روسیه» خوانده شده، در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته اند.

وزیر دادگستری روسیه و معاون او نیز از دیگر افراد فهرست تحریمی انگلیس هستند. در این فهرست افراد غیرسیاسی هم به چشم می‌خورند. گفته شده برادرزاده‌های «علیشیر عثمانوف» الیگارش بزرگ روسیه که دارایی‌های زیادی در انگلیس دارند هم در فهرست تحریمی‌ها هستند.

تحریم‌های امروز بخشی از بسته تحریم‌های سختگیرانه انگلیس علیه روسیه است که بیش از هزار و ۱۰۰ شخص و ۱۰۰ نهاد را در بر می‌گیرد. افزون بر این تحریم‌ها، انگلیس سرمایه‌گذاری شهروندان خود در روسیه و واردات طلا از این کشور را ممنوع اعلام کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید