طرح جهش تولید در حوزه شیلات پیگیری می‌شود

به گزارش مجله خبری نگار، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، محمد مخبر صبح امروز (سه‌شنبه) در همایش آغازین سال زراعی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ با عنوان طرح جهش تولید در دیمزار‌های کشور، با اشاره به تأکیدات و حمایت‌های مقام معظم رهبری برای اجرای طرح جهش تولید در دیمزار‌های کشور گفت: جلب اعتماد مردم و کشاورزان مهمترین عامل اجرای موفقیت‌آمیز این طرح است.

وی برنامه‌ریزی و اجرای این طرح را حرکت در مسیری مقدس دانست و افزود: عزم جدی ما در این خصوص به واسطه اهمیت امنیت غذایی و کشاورزی در کشور است.

معاون اول رییس جمهور ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های مردمی در کشور، گفت: تعامل مردم و دولت بسیار حائز اهمیت است و هر جا اعتماد مردم را در هر زمینه‌ای به دست آوردیم به موفقیت رسیدیم.

مخبر با اشاره به وسعت سه استان شمالی ایران و میزان بارندگی در این استان‌ها گفت: باید ضمن استفاده از ظرفیت‌های مختلفی که در کشور وجود دارد، فناوری‌های روز دنیا برای افزایش بهره‌وری و درآمدزایی در حوزه کشاورزی و سایر حوزه‌ها در کشور نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی به مشکلات کشور در زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم از جمله ذخایر بسیار نگران کننده در قبل اشاره و تصریح کرد: دولت شرایط بسیار سختی را پشت سر گذاشت و بعد از چند ماه توانستیم با وجود مشکلات بین‌المللی و منطقه‌ای، خشکسالی و تغییرات اقلیمی، عمده ذخایر کشور را به بالای ۶۰ درصد و در برخی اقلام تا ۹۰ درصد برسانیم.

معاون اول رییس‌جمهور در خصوص اهمیت کشت دیم در کشور نیز گفت: باید به سمتی حرکت کرد که حتی یک متر زمین دیم در کشور نباشد که زیر کشت نرفته باشد و اگر زمین کشاورزی بدون استفاده بماند، حتما به دلیل ضعف مدیریتی است.

وی همچنین با اشاره به دسترسی کشور به دریا و اقیانوس، تصریح کرد: پس از اجرای موفقیت‌آمیز طرح جهش تولید در دیمزار‌های کشور باید به دنبال طرح جهش تولید در شیلات باشیم که می‌تواند به اشتغالزایی و درآمد پایدار برای ساحل‌نشینان منجر شود.

دیدگاهتان را بنویسید