شیوه بکارگیری بازتاب درمانی یا سوجوک برای سلامتی و تندرستی

شما عزیزان همشهری نیز می توانید برای گرفتن انواع ماساژ در شیراز به مراکز تخصصی ماساژ این شهر مراجعه کرده و از خدمات آنها بهره مند شوید. بازتاب درمانی برای هر سن و سالی مناسب است و تا به حال درصد بالایی از بیماری های وخیم و مزمن را درمان کرده است. درمانگران رفلکسوتراپی با ارائه فشارهایی که به کمک ۲ انگشت شست و سبابه به نقاط مربوطه وارد میکنند و با توجه به زمانبندی ویژهای که برای این کار در نظر دارند، علاوه بر درمان و تسکین دردهای اندامهای درونی مثل مغز، چشم یا سینوسها میتوانند در بهبود عملکرد و ساختار آنها نیز موثر باشند. زمانی که مسیرهای عصبی و جریان انرژی در بدن باز شوند و انرژی در آنها جریان یابد، احساس آرامش و ریلکسی در فرد القا میشود. در مجموع طبق منابع معتبر جهانی 80 روش متفاوت برای ماساژ درمانی وجود دارد که آنها در 5 مجموعه اصلی قرار میگیرند. اگر بتوانید عواملی که باعث آن میشوند را از بین ببرید، از شرش خلاص خواهید شد. دنیای اطلاعات: این شیوه درمانی در واقع روشی جدید در طب غرب است اما ریشه آن در شیوه های مشابه درمانی از طریق ماساژ پا، قرن ها در نقاط مختلف جهان سابقه داشته است.

اما انجام آن به ما کمک میکند تا خودمان را بپذیریم و به جای غوطهور شدن در استرس آینده بتوانیم حل مساله کنیم. عدم تعادل بدن در طول جریان زندگی روزانه میتواند سبب شود که پیامهای عصبی در هر جای بدن مسدود (بلوکه) گردند و این بدان معنی است که سرعت حرکت پیامهای عصبی به عضلات، اعضاء و غدد بدن تا حدودی کند میشود دانش رفلکسولوژی در جهت رفع این انسداد مسیرها و بهبود ارتباطات عصبی عمل میکند. افرادی که فعالیتهای زیادی را در طول روز انجام میدهند و نیاز به قدرت و توان بازوهایشان دارند، حتی افرادی که پشت میز نشین هستند و به طور مرتب با کامپیوتر کار میکنند، میتوانند با فشار درمانی این نقطه سه بار در روز به مدت 3دقیقه به افزایش میزان انرژی عضلات شانه خود کمک کنند. مداخلات به شرکت کنندگان دو گروه تجربی آموزش داده شد و به مدت ده جلسه توسط آن ها انجام گردید. چینی ها، روش های مختلف فشار درمانی را بیش از ۵۰۰۰ سال پیش آزموده اند و احتمال می رود که این روش ها، چیزی مشابه روش امروزی بوده اند.شواهدی هم وجود دارد مبنی بر اینکه مصرباستان آگاه بودند و آن را به کار می بردند.همچنین روش های مشابهی نیز در هند و ژاپن شناخته شده اند.در بین برخی از سرخپوستان قبایل آمریکای شمالی نوعی بازتاب درمانی پا رایج بود، به خصوص ، سرخپوستان چروکی، که این روش درمانی را تا قرن هفدهم به کار می بردند و تا به امروز، همچنان این شیوه را به عنوان بخشی از آیین شفابخشی خود ادامه می دهند.

عقیده بر این است که در پزشکی جایگزین یا طب آلترناتیو، تمام لایههای بیرونی و درونی بدن انسان و بهعبارتی تمام بدن انسان زنده ، ذهن و روان او مورد مطالعه و بررسی قرار میگیرد. دست ها و پاهای انسان خیلی حساس تر از آن هستند که می پندارید. ماساژ نقطه ای: این نوع ماساژ برای کل بدن استفاده می شود اما تمرکز ماساژور بر روی نقاطی است که دچار صدمه و آسیب شده است. رفلکسولوژی یا بازتاب درمانی که به عنوان طب جایگزین در جامعه پزشکی شناخته می شود یک نوع فشار درمانی است که نباید آن را با ماساژ اشتباه گرفت.در این روش درمانی، با کمک سر انگشت شست دست و دیگر انگشتان، نقاط بازتابی تحت فشار قرار می گیرند. چه افرادی نباید از انعکاس درمانی برای درمان استفاده کنند؟ همانطور که در مقدمه گفته شد؛ ماساژ یکی از زیر شاخه های طب سنتی بوده و بسیاری از بیماری ها بوسیله ماساژ قابل درمان می باشد.

در نتیجه، استفاده از بازتاب درمانی، تنها در شرایطی می تواند مؤثر باشد که بیماری و درد شدید نشده باشد. به کلیه پرسش های ذهنی مشتری قبل از هر گونه فعالیت اسپا پاسخ داده شود. وضعیت کلیه ها برای حفظ میزان مطلوب رطوبت در پوست و از بین رفتن لک ها اهمیت دارد. فعالیتهای این مجموعه در ده مرکز در دورترین نقاط جهان انجام میشود، از جمله لندن، آمستردام، سئول و ملبورن. ماساژ سنگ داغ: در این ماساژ بوسیله سنگ های داغ ماساژ انجام شده و برای برطرف کردن درد و تنش های عضلانی بسیار مفید می باشد. ماساژ درمانی روشی مفید برای کاهش درد، تسکین دردهای عضلانی و بافتی و حتی در بعضی موارد درمان بیماری هاست. بعضی میکروسیستم ها تنها کاربرد تشخیص دارند، مانند میکروسیستم های عنبیه و زبان اما برخی دیگر در درمان به کار گرفته می شوند مثل میکروسیستم های دست و پا و گوش. فشار انگشتان باید محکم و عمیق بوده و در عین حال آزار دهنده نباشد و به گونه ای وارد شود که شخص تحت درمان ، در نقاط مختلف پاها و دست ها، حساسیت متفاوتی احساس کند. روش کار: این مطالعه یک کارآزمایی بالینیشاهد دار تصادفی بوده که بر روی بیماران زن در بخش آنژیوگرافی قلبی بیمارستان کوثر شهر سمنان در سال 1393 انجام شد.

دیدگاهتان را بنویسید