شیوه بکارگیری بازتاب درمانی یا سوجوک برای سلامتی و تندرستی

در روش های پیشرفته، شست را به حالت نیم دایره باید چرخاند. یکی از حرکاتی که باعث تحریک غدد هیپوفیز می شود ماساژ تخصصی شست دست و شست پا می باشد . این روش سنتی-مدرن که ریشه کشف آن به کشور چین در 5000 سال گذشته میرسد,روز به روز در حال تکمیل و تحقیقات علمی میباشد و برای درمان بسیاری از بیماری ها از جمله افسردگی و اختلالات روانی با درصد بالایی از موفقیت در درمان استفاده میگردد.رفلکسولوژی بر پایه انجام تکنیک هایی ایجاد شده است که با توجه به بیماری مورد نظر نقاط خاصی از بدن را تحریک میکنیم و در نتیجه عملکرد اندام های داخلی مرتبط با آن بخش به تعادل میرسد و به اصطلاح مانند روز اول میشود و بیماری به مرور از بین میرود و شخص مانند دوران کودکی سرزنده و شاد و سلامت به زندگی باز میگردد. با تحریک کردن نقاط، میتواند تعادل به بدن باز گردد. داده ها با استفاده از نرم افزار Spss نسخه 13 تجزیه و تحلیل شد.

حال اگر این درمان (ماساژ) بر روی بازتاب های بدن در صفحات انعکاسی مانند کف پا انجام شود، تحریک انرژی در داخل مریدین ها باعث می شود انسداد ارگان ها، دستگاه ها، و قسمت های مختلف بدن بر طرف شود. درمانگران رفلکسولوژیفرض میکنند که انسداد یک میدان انرژی نامرئی، نیروی زندگی یا هر چیز دیگر، می تواند از طریق پا یا دست انعکاس یابد. وجود دارند که با هر قسمت بدن اعم از عضله، عصب،غده و استخوان مطابقت دارند و فشار روی این نقاط تورم یا احتقان را از بین میبرد و به آرامش اعصاب کمک میکند و این آرامسازی اعصاب هم به نوبهی خود انقباض عروقی را کاهش می دهد بطوریکه خون و جریان عصبی با آزادی راحتی (بیشتری جریان می یابند و در نتیجهی بهبود) جریان خون، سموم نیز از بدن خارج میشوند. درمانگران رفلکسولوژیادعا می کنند هر یک از سیستم ها و اعضای جمعی و مفرد بدن منعکس کننده تصویر خود بر روی دست و پا، است که اثر ماساژ پا دست و گوش در مناطق رفلکس آن اعضا، یک تغییر فیزیکی به آن عضو منتقل میکند.

هنر درمان طبیعی مبتنی بر این اصل که رفلکس در پا، دست و گوش و مناطق ارجاع خود را در مناطق مربوط به منطقه ی عضو بدن، از طریق استفاده از فشار بر روی این رفلکس بدون استفاده از ابزار و روغن، پاها منطقه اصلی عضو بدن ، بازتاب تنش را تسکین می دهد، بهبود گردش خون و ارتقاء عملکرد طبیعی از مناطق اعضای بدن مربوط به آن از بدن کمک می کند. در این فصل ابتدا مفاهیم مربوط به کودکان بی سرپرست و بدسرپرست و مشکلات روانشناختی آن ها، مخصوصا پرخاشگری تبیین و تشریح می گردد. این دکترای روانشناسی کودک و نوجوان افزود: کتاب میتواند نقشی همچون آینه را برای کودکان بازی کند، به این معنا که بازتاب دهندهی ویژگیهای ظاهری، روابط، احساسها و اندیشههای آنها در پیرامونشان باشد. به عنوان مثال می توان به انحرافات آشکار و مخفی اعم از تروپیا و فوریا اشاره نمود. 3-دیدگاه ذهنی مثبت را تقویت می کند ( براساس دیدگاه کل نگر تندرستی عبارتست از هماهنگی فعل و انفعال انرژی ها در داخل بدن. از طرفی شخص دچار اختلالات نام برده دچار مشکل در ارتباط بر قرار کردن با افراد جامعه و حتی عزیزترین نزدیکان خود میشود که همین امر باعث تشدید بیماری شخص میشود و این دور باطل ادامه پیدا میکند تا حدی که بیمار را از پا در بیاورد و به کلی گوشه نشین و عزلت طلب و در اکثر مواقع نیاز به بستری کردن کند.

رفلکسولوژی به علت ایجاد بیماریها پی برده و بهترین راهِ درمانی را پیش میگیرد. طب یا درمان کف دستی، از جمله طبهای سنتی است که ۳۰۰۰ سال پیش در چین مورد استفاده قرار میگرفت. این علم قدمت دیرینه ای دارد چرا که در مصر( مقبره آهور در ساکارا ) که به مقبره طبی معروف بوده و مربوط به چهار هزار سال پیش می باشد، بر دیواره آن عکسی حک و نقاشی شده که بازتاب درمانی و ماساژ کف دست و پا را نشان می دهد، همچنین در متون طبی اولیه چین باستان به آن اشاره شده است و حتی بقراط در حدود500 سال پیش از میلاد مسیح در مورد ماساژ و تسکین درد مفاصل توسط آن صحبت کرده است. در رابطه با تاثیر رفلکسولوژی بر اختلالات روانی در سالهای اخیر تحقیقات و مطالعات گسترده ای در دانشگاه های میشیگان و هاروارد و کلمبیا انجام شده است که با تست تکنیک های رفلکسولوژی بر روی تعداد زیادی از بیماران دارای افسردگی مزمن و اضطراب و خشم و عصبانیت و حتی دوقطبی و وسواس به نتیجه های شگفت انگیزی از تاثیر این تکنیک ها دست پیدا کرده اند.تا حدی که طبق گزارش این تیم های تحقیقاتی , انجام تکنیک هایی خاص از رفلکسولوژی بدون دارو توانسته بیش از 85 درصد این بیماران را به حالت طبیعی و نرمال خود بازگرداند که این رقم میتواند انقلابی در درمان بیماریهای خلقی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید