سه راهکار پیشگیری از سرطان پروستات – Salamatnews

440 نفر (21 درصد) سابقه خانوادگی بزرگش شدن پروستات داشتهاند. نبض ما- به گفته موسسه ملی دیابت و بیماری های گوارشی و کلیوی، حدود 50 درصد از مردان بالای 50 سال، دچار مشکل بزرگی پروستات یا پروستات خوش خیم هستند. جامعه پزشکی اخیرا میگوید اگر چه این ایزوفلاونوئیدها نمیتوانند بیماری را درمان و یا از آن پیشگیری کنند اما نقش محافظت کننده را ایفا میکنند. اگر چه امکان پیشگیری از سرطان پروستات وجود ندارد اما بعضی از تغییرات در سبک زندگی و ترکیبات طبیعی ممکن است خطر ابتلای شخص را کاهش دهد. تغییر رژیم غذایی در کنترل این اختلال تأثیر به سزایی دارد اما تغییر در سبک زندگی نیز میتواند به همان میزان مؤثر باشد. اما می توان با رعایت برخی نکات و افزایش آگاهی، میزان این احتمال را تغییر داد. سرطان پروستات قابل پیشگیری نیست ولی می توان خطر ابتلا به آن را کاهش داد. رئیس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر جراحی و رادیوتراپی از جمله روشهای درمانی سرطان پروستات است. در صورت تشخیص به موقع، این بیماری به راحتی درمان می شود.

رژیم غذایی غنی از فیبر می تواند پیشرفت سرطان پروستات را در افرادی که بیماری آنها در مراحل اولیه سرطان تشخیص داده شده، کنترل کند. برای این که بدانید چه بخورید و چه نخورید، لیست کاملی از مواد غذایی را در این مقاله به شما معرفی کردهایم. چه غذاهایی بخوریم تا سرطان سینه نگیریم؟ میتوانید دانههای انار را به سس سالاد خانگی اضافه کنید تا سالاد مورد علاقه شما شیرین شود. پس برای جنگ با سرطان، با یک پاستای خوشمزه و سس گوجه فرنگی خانگی شروع کنید. اگر یک عفونت باکتریایی مانع عملکرد پروستات شود، ممکن است تب بالا، استفراغ، لرز، تهوع و احساس بیماری کلی را تجربه کنید. می باشند. با این حال مصرف نخل بادبزنی اره ای بی خطر است و شما به منظور جلوگیری از این عوارض جانبی، نباید بیشتر از مقدار توصیه شده مصرف کنید. به همین دلیل توصیه میشود که پیش از اجرای این روشها با یک پزشک مشورت کنید. به همین دلیل توصیه می شود که پیش از اجرای این روش ها با یک پزشک مشورت کنید. هر چند مطالعاتی که در این زمینه انجام می شود همچنان ادامه دارد و نیاز به تحقیقات گسترده تر جهت تأیید اثر برخی مواد غذایی بر سرطان پروستات می باشد، اما داشتن یک رژیم غذایی متعادل به شدت توصیه می شود.

اما با این حال برخی از مطالعات شهودی حاکی از این بودند که مصرف برخی از مواد غذایی میتوانند احتمال ابتلا به سرطان را در افراد افزایش دهند. نتیجه یکی دیگر از این مطالعات نیز این بود که میزان مصرف زیاد هویج میتواند تا ۱۸% خطر ابتلای افراد به سرطان پروستات را کاهش دهد. اسیدهای چرب امگا ۳ در ماهی و چندین نوع غذای دریایی دیگر موجود هستند. آنها نتیجه گرفتند که قهوه و قابلیتهای آنتی اکسیدانی آن ممکن است خطر بروز سرطان پروستات و بعضی از انواع دیگر این بیماری را کاهش دهد. وقتی شخصی گوشت ماهیجه مثل گوشت گوساله، گاو و بوقلمون را در حرارتهای بالا میپزد ، گوشت ممکن است مواد شیمیایی را ایجاد کند که موجب تغییراتی در DNA شده که منجر به افزایش خطر سرطان میشود. این مواد غذایی میتواند شامل گوشت قرمز، برخی از پنیرها، نیمرو، کره حیوانی و کره گیاهی و انواع روغن و سس مایونز باشد که نباید در دمای بسیار بالا پخته شود. عوامل مختلفی برای به وجود سرطان پروستات در مردان می شود. 2. راهکار دیگری که برای درمان پروستات وجود دارد این است که مبتلایان، چهار بند انگشت زیر ناف را هر ۸ ساعت یک بار چرب کرده و ۲ تا ۳ دقیقه ماساژ دهند, این راهکار علاوه بر درمان پروستات برای کسانی که تکرر ادرار دارند نیز مؤثّر است.

در صورتی که میزان PSA از یک مقدار معین بالاتر باشد، احتمال وجود سرطان پروستات در آقایان بالاتر میباشد. در هر صورت در مراحل اولیه درمان دارویی و در مراحل بالاتر با جراحی، با لیزر و مراحل پیشرفته جراحی باید جلوی بیماری را گرفت. چنانچه مصرف دارویی را فراموش کردید، اگر نزدیک به ساعت بعدی است آن را نخورید و داروی ساعت بعدی را مصرف کنید. امروزه رادیوتراپی در مراحل پیشرفته بیماری تسکین دهنده دردهای استخوانی است. این اتفاق منجر به ایجاد مشكلاتی در ادرار كردن میشود. عفونت ادراری (حس درد و سوزش در ادرار)،پروستات بزرگ که اغلب دردناک نیست. جراح بیضهها را خارج میکند، جایی که بیشتر آندروژنها (تستوسترون و DHT) در بدن تولید میشوند. اگر نکاتی که در این مقاله برای شما گفته شد به سلامتی شما کوچکترین کمکی کرد، میتوانید آن را برای افراد دیگری که به آن نیاز دارند به اشتراک بگذارید تا به حفظ سلامتی آنها نیز کمک کرده باشید. ممکن است در مواردی که از گوجه غذاهای فراوری شده ساخته شده، مثل سسها، بدن شما بهتر این ماده لیکوپن را جذب کند. مصرف منظم غذاهای پر چربی ، به ویژه چربی حیوانی ،خطر ابتلا به سرطان پروستات را افزایش می دهد. بر اساس مطالعات انجام شده بر روی این گیاهان، محققان دریافته­اند که مصرف آنها به صورت مداوم میتواند تا حد بسیار زیادی مانع از رشد سلولهای سرطانزا شود و فرد را از امکان ابتلا به سرطان بازدارد.

دیدگاهتان را بنویسید