رکورد قهرمانی بدون باخت را نیم قرن زودتر زده بودیم/ گل‌محمدی می‌تواند پرسپولیس را راحت قهرمان کند

به گزارش مجله خبری نگار/ایران ورزشی: نجم‌الدین بخشی مدافع اسبق پرسپولیس است که چند صباحی برای سرخپوشان به میدان رفت. با پیشکسوت قرمز‌ها برای دقایقی به صحبت پرداختیم که می‌خوانید:

شرایط پرسپولیس را چطور می‌بینید؟

تیم خوبی بسته شده و نقاط ضعف در خط دفاع و دروازه از بین رفته. مثلاً بیرانوند می‌تواند پرسپولیس را به آرامش برساند. یکی از مربیان که همیشه می‌گفت شما شام نداشته باشید، اما دروازه‌بان خوب داشته باشید. برگشت بیرانوند خیلی به پرسپولیس کمک خواهد کرد ضمن اینکه حضور پورعلی‌گنجی که تجربه بازی در تیم ملی را در کارنامه دارد خیلی به پرسپولیس کمک خواهد کرد و به خط دفاعی تیم سر و سامان می‌بخشد. پرسپولیس در خط هافبک هم بهترین پاسور‌ها را جذب کرده که این هافبک‌ها می‌توانند بهترین پاس‌ها و بیشترین پاس‌ها را برای خط حمله صادر و مهیا سازند.

شما بعد از دوران بازیگری در مربیگری هم فعالیت کردید؟

بله ۸ سال در تیم‌های پایه پرسپولیس کار کردم و دستیار مجید پروین بودم. با لطف محمد پنجعلی در تیم‌های پایه در امر پرورش بازیکن نقش داشتم. بعد از اینکه محسن خلیلی مدیر آکادمی شد، تغییراتی را به وجود آورد و نفرات مد نظر خودش را در تیم‌های پایه گذاشت.

چندی قبل هم به دفتر باشگاه رفتید. داستان چه بود؟

باشگاه که همیشه متعلق به هواداران و پیشکسوتان است و به نوعی خانه ما محسوب می‌شود، اما من به باشگاه رفتم تا طلب ۶۰ میلیونی‌ام را از سال‌های ۹۸ و ۹۹ دریافت کنم. محمد محمدی معاون ورزشی باشگاه قول داد این مشکل را حل کند. البته این پول‌ها در فوتبال میلیاردی حال حاضر رقمی نیست.

فکر می‌کنید گل‌محمدی بتواند تیم را به قهرمانی برساند؟

فصل قبل دست یحیی خالی بود و تیم هم مشکلات زیادی داشت. به همین دلیل پرسپولیس قهرمان نشد، اما حتماً امسال با تیم خوبی که بسته، می‌تواند براحتی قهرمان شود.

اما با حضور چند مربی خارجی، فصل دشواری پیش‌روی گل‌محمدی است!

یحیی مرد روز‌های سخت است و حتماً می‌تواند تیم را دوباره به قهرمانی برساند، چون قهرمانی به نوعی در ژن پرسپولیس وجود دارد. هواداران هم از تیم محبوب‌شان حمایت کنند تا بستر لازم برای قهرمانی مجدد فراهم شود. ما دوباره می‌توانیم جشن قهرمانی بگیریم. اتفاقی که در این چند سال، برای پرسپولیس و هوادارانش تبدیل به عادت شده است. البته بعضی‌ها برای یحیی شمشیر را از رو بسته‌اند که از آن‌ها می‌خواهم کمتر انتقاد کنند و به تیم محبوب‌شان کمک بیشتری کنند و راهکار سازنده ارائه بدهند تا به امید خدا، با تیم خوبی که بسته شده، یحیی بتواند قهرمانی‌های قبلی را در پرسپولیس تکرار کند.

کمبود تیم را در چه پست‌هایی می‌دانید؟

فکر می‌کنم گل‌محمدی قصد جذب مهاجم دارد. امیدوارم جذب یک مهاجم خارجی بتواند کمبود در این بخش را برطرف کند و پرسپولیس با بهترین رکورد‌ها قهرمانی دیگری را ثبت کند.

مثلاً قهرمانی با کلی رکورد شبیه به رکورد بدون باخت!

پرسپولیس سال ۵۲ با علی پروین در جام تخت جمشید، رکورد قهرمانی بدون باخت را ثبت کرده بود. به همین دلیل من فکر می‌کنم پرسپولیس چیزی حدود ۴۹ سال قبل از استقلال، رکورد قهرمانی بدون باخت را کسب کرده. هر طور حساب کنید، ما بعد خلق گلات قهرمانی که من فکر نمی‌کنم کسی آن رکورد را بزند و به آن نزدیک شود، رکوردی را که استقلالی‌ها به آن می‌بالند چیزی حدود نیم قرن پیش به دست آورده بودیم. به همین دلیل تیمی نمی‌تواند برای پرسپولیس و قهرمانی‌هایش هر طور که حساب کنید کری بخواند.

دیدگاهتان را بنویسید