روش های پیشگیری از سرطان پروستات – پزشکت

روزانه دو فنجان چای بابونه میل کنید. در عوض، این افراد می توانند از چای بابونه که دارای خواص ضد التهابی است و چای سبز که دارای مزایای آنتی اکسیدانی است، استفاده کنند. این گیاه، قرن ها در پزشکی جایگزین مناسبی برای از بین بردن علائم و مشکلات ادراری و همچنین ورم و بزرگی پروستات، استفاده شده است. 10تا 12 درصد از مردان این علائم را تجربه میكنند. زیرا گاهی در افراد این افزایش حجم به گونهای رخ میدهد كه انسدادی در مسیر ادرار ایجاد نمیكند و از طرف دیگر مواردی هست كه با حجم نهچندان بزرگ پروستات، به علت اثر فشاری روی مجرا، علائم خیلی شدید است. در مورد بیماری که در آن علائم بالینی آزار دهنده وجود ندارد نیازی به درمان نیست اما در سایر موارد درمان جراحی از راه عقیم سازی حیوان بهترین راه به شمار میرود. لازم به ذکر است، تنها سطح بالای آنتیژن مخصوص پروستات (PSA) در آزمایش خون فرد نمایانگر ابتلا به سرطان پروستات نیست.

سطح بالای تستوسترون ممکن است سلولهای سرطانی پروستات را که در حالت خاموش هستند، فعال کند. فعال بودن نیز به وزن و سطح هورمون کمک میکند. از مهمترین عوارض مصرف این داروها کاهش شدید میل جنسی مردان می باشد زیرا این داروها اثرات هورمونی دارد و تولید هورمون های جنسی را مختل می کند. در بیشتر موارد سعی شده تا اندازه پروستات را با دارو ها کنترل کرد که این امر نیز عوارض منحصر به فردی را دارد. همانند سایر بیماری ها ، این بیماری نیز نیازمند استفاده از چندین راهکار برای درمان است . برای درمان ورم پروستات در غذای خود از سس سویا استفاده کنید. اگر بتوانید از روغن دانه کدوی طبی مصرف کنید بسیار تأثیر دارد. تورم پروستات که به خصوص در افراد مسن، ناشی از بزرگ شدن غده پروستات میباشد، علائمی نظیر: مشکلات دفع ادرار، جریان ضعیف و منقطع بودن ادرار، تکرر ادرار به خصوص در شب، عدم توانایی دفع ادرار برای کوتاه مدت و احساس تخلیه نشدن کامل مثانه پس از خروج ادرار را به همراه دارد. کافئین دارای اثر دیورتیک است و میل شما را برای ادرار کردن افزایش می دهد و از آنجایی که برای مردانی که دچار ورم پروستات هستند، در تخلیه کامل مثانه مشکل دارند، بنابراین باید از مصرف بیش از حد این نوشیدنی ها پرهیز کنند.

این داروی گیاهی، ترکیبی است که از مواد مختلف تهیه شده است و حاوی مواد مختلفی مانند ترکیباتی شبیه به کلسترول است که سیتوسترول یا فیتواسترول (چربی های گیاهی) نامیده می شوند. محققان معتقدند که ترکیباتی که در رژیم غذایی سالم و شیوه زندگی وجود دارد می تواند در جلوگیری از بیماری ورم پروستات موثر باشد. برای این بیماری تستهای غربالگری وجود دارد که براساس توصیههای انجمن سرطان آمریکا در مورد برخی از مردان مورد استفاده قرار میگیرد. غده پروستات مسئولیت تولید مایعات پروستات، که 20 تا 30 درصد از حجم مایع منی را تشکیل می دهد، را برعهده دارد. شش ماه پس از مصرف این داروها حجم غده پروستات در حدود سی درصد کاهش پیدا می کند. زمانی که این تومور و غده شروع به رشد و پیشرفت می کند، خودش را با علائمی نشان می دهد که فرد متوجه وجود این بیماری می شود. سلام به همراهان همیشگی الی پت – قرار دراین مقاله در رابطه بیماری تناسلی سگ مطالبی را بیان کنیم .پروستات و ورم بیضه در سگ نر صرف نظر از نژاد آنها بروز میکند و تشخیص آن در خانه بسیار راحت است.چون شما تغییر سایز بیضهی حیوان را متوجه می شوید. جراحی باز ممکن است در موارد پیچیده مثل پروستات بسیار بزرگ، آسیب مثانه یا مشکلات دیگر مورد نیاز باشد.

تورم پروستات، فرم بیخطر اختلال در پروستات میباشد که اغلب معروف به BPH است. علاوه بر موارد فوق چنانچه تورم پروستات بیش از حد طبیعی باشد، میتواند موجب اختلال در حرکات دودی معده(اسهال، یبوست)، نارسایی کلیه(مانند افزایش فشارخون و ضربان قلب، عفونت پردههای اطراف قلب، رنگ پریدگی بستر ناخن) و اختلالات عصبی گردد. میل شود، برای ناراحتیهای قلبی، عروقی و سنگ کلیه و مثانه و پروستات بسیار مفید و درمانگر خواهد بود. به منظور درمان تورم و التهاب پروستات میتوان روزی سه نوبت در هر نوبت یک قاشق مرباخوری از پیکر رویشی خشک و خرد شده گزنه را در یک فنجان آب جوش دم کرده، پس از 15 دقیقه میل نمود. طبیعت این گیاه سرد و خشک است و اندام مصرفی آن پیکر رویشی گیاه میباشد. 1ـ گزنه (انجره): گیاهی گرم و خشک که عمدتاً از پیکر رویشی آن(ساقه، برگ و ریشه) برای درمان استفاده میشود. قسمت مورد استفاده این گیاه میوههای رسیده سیاه مایل به آبی است که پس از خشک شدن استفاده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید