روش بازتاب درمانی ماساژ در بیماریها، معادل فارسی Reflex Zone Therapy است:

در واقع کار بازتاب درمانگردر این مرحله، شناسایی قسمت هایی از بدن است. از آنجا که در سیستمهای انطباقی همه چیز کوچک و ساده میشود، روشهای درمانی در سطح میکروسیستمها نیز به همان اندازه ساده و در عین حال بسیار موثر و بنیادی هستند. با توجه به هزینه بالای درمان ناباروری ، خیلی افراد با استفاده از این روشهای موثر به نتیجه رسیده و مشکل ناباروی خود را حل کرده اند. امروزه استفاده از طب سوجوک برای لاغری کاربرد گستردهای پیدا نموده است و این تکنیک بدون هیچ عوارضی میتواند در زمینه کاهش وزن موثر واقع شود. هدف از مراجعه به اسپا ، ایجاد حس خوب و آرامش است. بله. این سوالی است که برخی از علاقمندان به دریافت خدمات اسپا مطرح میکنند. خاصیت های مهمی اسپا نمکی دارد که از ان جمله میتوان به رفع دردهای مفصلی، سم زدایی و امثالهم اشاره کرد. طب سنتی از شیوه های قدیمی درمانی درجوامع بشری می باشد که خیلی پیش ترازطب مدرن جدید مورد استفاده ملت ها بوده رشد نمو خود را مدیون سنت، فرهنگ آداب رسوم ملل مختلف است.

کش بعد از ۲۴ تا ۴۸ ساعت شل میشود و باید با کش جدید تعویض شود یا سفتتر شود. درمان با یک مجموعهی کوتاه از حرکات پایانی خاتمه مییابد، به این صورت بیمار به آرامی بیدار میشود و برای بازگشتن به جهان بیرونی آماده میشود. در ادامه این مطالعات، یک آمریکایی دیگر، به نام اونیساینگهام (Eunice Ingham )، برنامه دکتر فیتز جرالد را پیگیری کرد و آن را کاملتر نمود و سر انجام برنامه کاملی از مناطق کف پا و بازتابهای آن تهیه نمود که با عنوان Ingham Reflexology Charts در غرب گسترش یافت . ماساژ پا به مدت 30 دقیقه، هفته اي یک بار و در طی6 جلسه انجام شد. اولین تغییرات ظرف دو هفته اول پدیدار میشود، اگر چه ممکن است این تغییرات در ظاهر با آنچه انتظار میرود تفاوتهایی داشته باشد. طب سوجوک با دارا بودن اثرات درمانی سریع و ماندگاری بسیار بالا روشی ایده آل برای درمان چاقی موضعی و سایر بیماریها شناخته شده است. • میدان مغناطیسی بر روی خون و مایعات آن بسیار مؤثر است. ۶. رنگ درمانی سوجوک بر این پایه استوار است که بدن را عضوی هوشمند تلقی میکند و بیان میکند رنگ بر روی مکانیسمهای بدن اثر بسزایی دارد.

در این بخش از اول فارس قصد داریم به طور خلاصه و بسیار مفید علم سوجوک تراپی را برای شما عزیزان بازگو کنیم و روشهای درمانی این طب جدید، جالب و اثر بخش را به همراه تصاویر آموزش دهیم و به راحتی بتوانید طبق دستورالعمل به تناسب اندام ایده آل و درمان بیماریهای موضعی بپردازید. این مطالعه اثر نگهدارنده درمان های محصولات مراقبت پوستی را مطرح می کند. بازتابشناسی(Reflexology)، با پیشینهای بیش از ۴۰۰۰ سال در کشورهای چین و هند و مصر و یونان، اکنون نیز یکی از رشتههای مطرح در پزشکی جایگزین (Alternative medicine) است. بعضی از این واكنشها به عنوان “بحران سلامتی” نیز مطرح میشوند كه در واقع یك فرآیند پاكسازی میباشد و شدت آن به میزان عدم تعادل بدن بستگی دارد. اگر در محل تلاقی این دو پرتو یک فیلم قرار گیرد تصویر که بر آن ثبت می شود یک تصویری هولوگرافیک خواهد بود که هر جز آن تمام اطلاعات کل تصویر رادر خود دارد چنانکه اگر به یک قطعه کوچک از آن نور لیزر بتابانند تصور جسم در آن سو تشکیل می شود. یین را میتوان سمت سایهدار یک تپه تصور کرد و یانگ را سمت آفتابی آن.

این کار را باید تا وقتی تغییرات ادامه دارد تکرار کرد. نکته: برای لاغر شدن کش سبز را باید هر روز بر عکس روز قبل انجام دهید روز اول دست راست و پای چپ و روز دوم برعکس دست چپ و پای راست. برای انجام این روش درمانی کافیست دانه مورد نظرتان را به نقطه دردناک به وسیله یک چسب بچسبانید و سپس هر سه چهار ساعت یک بار به مدت یکی دو دقیقه نقاط را از روی نوارچسب با حرکات دورانی انگشت شست خود مالش داده و هر ۲۴ ساعت یکبار دانهها را تعویض نمایید. اگر چاقی با اشتهای مفرط هم همراه باشد و با انداختن کش دور کف دست تغییر نکند، میتوان آن را با انداختن کش آبی روی بند دوم شست که مری از آنجا عبور میکند به سرعت کنترل کرد. بعضی از آنها بسیار مشهور و مورد علاقه و کاربرد پزشکان و بیماران میباشد . از یکطرف من اصالت عمیق و خلاقیت اکثر مفاهیم معرفیشده توسط وینیکات در روانکاوی را قبول میکنم؛ ازطرف دیگر با توضیح وینیکات درباره منشا فرضی آنها در روابط مادر-کودک مخالف هستم. مثلا اینکه به کودک می گوییم بیا با هم خمیر بازی کنیم یا غذا بپزیم.

دیدگاهتان را بنویسید