روش بازتاب درمانی ماساژ در بیماریها، معادل فارسی Reflex Zone Therapy است:

تنها کافیست که در طول شبانه روز تنها ۳۰ دقیقه از وقت خود را صرف ماساژ کف پاهای خود نمایید. این رشته یك تكنیك قدیمی است و براین اساس پایهریزی شده كه نقاط بازتابی (رفلكس) در روی كف دستها و پاها وجود دارند كه با هر قسمت بدن اعم از عضله، عصب، غده و استخوان مطابقت دارند و فشار روی این نقاط تورم یا احتقان را از بین میبرد و به آرامش اعصاب كمك میكند و این آرامسازی اعصاب هم به نوبة خود انقباض عروقی را كاهش می دهد بطوریكه خون و جریان عصبی با آزادی (راحتی) بیشتری جریان می یابند و در نتیجة بهبود جریان خون، سموم نیز از بدن خارج میشوند. به اين ترتيب با انتقال انرژي از طريق مردينهاي بدن به بهبود دردهاي سياتيك كمك ميكنيد. داده ها با استفاده از نرم افزار Spss نسخه 13 تجزیه و تحلیل شد. در دوران معاصر هم یک پزشک فرانسوی به نام نوژیه تحقیقات علمی جدیدی را در این زمینه آغاز کرد که منتهی به نقشه جدیدی از نواحی بازتابی گوش شد و مکتب درمانی جدیدی به نام طب سوزنی گوش نوژیه را بوجود آورد. این سیستم از شبکه مویرگها، مجموعه رگها و غدد لنفاوی تشکیل شده است که با هم مایع النف را پخش و مواد زائد را منتقل می کنند.

از خواص زدن روغن سیاه دانه به کف پا درمان افسردگی است .از دیگر خواص ماساژ کف پا با روغن سیاه دانه درمان یبوست است . برای افزایش انرژی ریه کافی است این تکنیک را روزی دو بار بر نقاط مشخص شده روی کف دست یا پایتان تکرار کنید. به همین دلیل با ماساژ رفلکسولوژی می توان تعداد بسیار زیادی از عصبهای مختلف را تحریک کرد و از این طریق حساسیت و واکنشپذیری آنها را به ورودی ها بهبود بخشید. همچنین این روغن میتواند درد و التهاب در مفاصل، ماهیچهها، قسمتهای آسیب دیده تاندونها و سایر اندامهای بدن را بهبود بخشد. مالش روغن کف پا ایمنی را بالا می برد ، درد را کاهش ، پوست را با طراوت ، هضم را آسان ، گرفتگی سینه را کاهش ، سالخوردگی و التهاب را کم و از عفونت جلوگیری می کند. روغن را به آرامی روی پای خود پخش نمایید .

سپس آنها را با یک حوله نرم خشک نمایید . با شناسایی این بخش ها، می تواند آن ها را درمان کند. یکی از توصیه های امام رضا (ع) برای در بحث ماساژ درمانی روغن مالی بدن با استفاده از روغن های گرم مانند روغن خیری (شب بو) و روغن های مشابه است که طبیعت گرم دارند. ماساژ کف پا یکی از راحت ترین و سریع ترین راه ها برای رهایی از درد است . بر خلاف بسیار از نقاط بدن که نیاز به فردی دیگر برای ماساژ دارید ، به تنهایی می توانید کف پاهای خود را ماساژ دهید . هیچ غده ی ترشح کننده ی کف دست و پا وجود ندارد و چربی از غده ها ترشح می شود و این غده ها مثل مانعی در جذب چربی عمل می کنند.این دلیلی است که کف پا و دست روغن را خوب جذب می کند. در کف پا 5 لایه پوست وجود دارد و در این لایه ها فولیکول مو وجود ندارد و باعث می شود روغن بهتر جذب شود.

فایده اصلی چرب کردن کف پا جریان خون بدون رنجش کبد و سیستم گوارشی است. در اغلب بیماران سبب اصلی بیماری، خشکی است و بهترین راه رفع خشکی تامین گرمی و رطوبت کافی برای بدن است که این امر با وارد کردن روغن های گرم و ملایم به بافت ها میسر می شود. از هر نوع کشی میتوانید استفاده کنید، اما کشهایی که بافت پوششی دارند راحت ترند. میتوانید قبل از خواب ناحیه ملتهب را به آرامی با چند قطره روغن زیتون ماساژ دهید. اگر درد در ناحیه کف یا مچ پا بیشتر است، میتوانید بعد از چرب کردن آن با روغن زیتون، یک جوراب ضخیم به پا کنید و شب را با آن بخوابید. از آنجایی که بازتاب درمانی احتمالا طبیعیترین روش درمانی موجود است و کمترین میزان تهاجم را دارد، میتواند روشی عالی برای آرام کردن نوزادان باشد. احتمالا به این علت است که وینیکات قبل از اینکه مشاوره را شروع کند یا حتی به مادر نگاه کند، دایانا را خطاب قرار میدهد؛ اول از او اسم خرس عروسکی را میپرسد. به مدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه پاهای خود را در آب قرار دهید . اگر این عمل را درست انجام دهید کاهش درد را احساس خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید