روش بازتاب درمانی ماساژ در بیماریها، معادل فارسی Reflex Zone Therapy است:

سیاهپوش اشاره کرد: پس از گرفتن یک شرح حال کامل، باید از نظر بارداری، بیماریهایی نظیر بیماریهای عروقی، بیماریهای سیستم عصبی، پارکینسون، اسپاسم شبانه ساق و آکاتزیا، دیابت، عملکرد کلیه و کمخونی، بیمار را ارزیابی کرد. وی خاطرنشان کرد: در گرفتن شرح حال، باید به سابقه خانوادگی، سابقه بیماریهای داخلی نظیر دیابت، نارسایی کلیه و فقر آهن و سابقه مصرف داروهایی نظیر آنتی هیستامینها، لیتیوم، ضد افسردگیهای سه حلقهای، مهارکنندههای سروتونین، برخی از داروهای ضدتهوع، کلرپرومازین، کلوزاپین و کافئین توجه داشت. در این علم مواردی مانند دانستن ابتدایی آناتومی دست و پا بسیار مهم بوده و یادگیری تکنیک های ماساژ و تحریک، نحوه گرفتن و نگهداری دست و پا و در نهایت دانستن نقشه بازتابی و اینکه هر عضو یا ارگان در چه قسمتی می باشد آموزش داده می شود. درمانگران رفلکسولوژیفرض میکنند که انسداد یک میدان انرژی نامرئی، نیروی زندگی یا هر چیز دیگر، می تواند از طریق پا یا دست انعکاس یابد. هدف مرکز خدمات روانشناختی بازتاب یاری رساندن به شما برای داشتن زندگی ای همراه با آرامش می باشد.

می تواند گردش خون و انرژی را به نواحی مختلف افزایش داده و باعث جذب مواد غذایی و دفع مواد زائد می شود. رفلکسولوژی تا به حال چند مورد از آزمایشات بالینی در طول سال ها با نتایج مختلف را به خود اختصاص داده است. 7-علمکرد سیستم ایمنی را افزایش داده جریان لنفاتیک را بهتر میکند. علت این سندروم نامشخص است؛ این وضعیت گاهی بهدنبال استرس تشدید پیدا میکند و خودش از عوامل ایجاد اضطراب و افسردگی و اختلالات خواب است. دلایل بسیاری نشان میدهد که این محصول، باکیفیتتر و برتر از دیگر روشها است. یکی ادعا ی دیگر توضیح می دهد که فشار در پاها باعث دریافت سیگنال از مغز میشود که باعث ارسال مواد شیمیایی ‘تعادل’ سیستم عصبی و یا آزاد کردن اندورفین میشود . 3-دیدگاه ذهنی مثبت را تقویت می کند ( براساس دیدگاه کل نگر تندرستی عبارتست از هماهنگی فعل و انفعال انرژی ها در داخل بدن. وی مطرح کرد: در منابع طب سنتی ایرانی، ورزش مهمترین اصل حفظ سلامتی در بالغین است و برای دریافت بیشترین فایده از ورزش، بایستی نکاتی رعایت شود برای مثال، استحمام و ماساژ پاها با روغن گل سرخ بعد از ورزش، از ایجاد خستگی عضلانی جلوگیری میکند و باعث تقویت عضلات میشود.

همچنین مطالعاتی محدودی بر طبهای مکملی مانند ماساژدرمانی، ماساژ پا با روغن اسطوخدوس، بازتاب درمانی، طب سوزنی، دم نوش هوفاریقون و حجامت صورت گرفته و تقریباً همگی اثربخشی خوبی داشتند. مقدار روغن زیاد روی پوست پا استفاده کنید چرا که فرایند جذب تا صبح ادامه خواهد داشت. در این سه مرحله که دهههای 1950 تا اواسط 1970م؛ اواسط دهه 1970 تا اواسط 1980م و اواسط 1980 تا 2000م را در بر میگیرند، به شرح وقایع و گزارش شخصیتها، عقاید و رویههایی پرداخته شده که به تدریج از مدرنیسم به پست مدرنیسم و بعد از آن به ساختارگرایی و در نهایت به ساختارگرایی تبدیل شدهاند. در سال ۱۹۹۳ از ۱۲۵ دانشگاه پزشکی دولتی ایالات متحده ، ۱۵ دانشگاه آموزشهایی در زمینه پزشکی مکمل – جایگزین در برنامه های آموزشی خود داشته اند ، که ۵ سال بعد تعداد این دانشگاهها به ۷۵ عدد رسید . در واقع، مراکز اسپا (که نباید با مراکز ماساژ صرف اشتباه گرفته شود)، تلاشی آگاهانه در هتل ها برای ارتقا محصولات و خدمات و برندینگ هتل و سرگرم سازی طیف های مختلف مهمانان (مشتریان هتل) در مدت اقامت است. 6-با افزایش آزادسازی اندروفین ها به کنترل درد کمک می شود. در حالی که در شیوه های طبیعی درمان های متعددی برای دیسک کمر وجود دارد که یکی از آن ها یومی هوتراپی است.

هنر درمان طبیعی مبتنی بر این اصل که رفلکس در پا، دست و گوش و مناطق ارجاع خود را در مناطق مربوط به منطقه ی عضو بدن، از طریق استفاده از فشار بر روی این رفلکس بدون استفاده از ابزار و روغن، پاها منطقه اصلی عضو بدن ، بازتاب تنش را تسکین می دهد، بهبود گردش خون و ارتقاء عملکرد طبیعی از مناطق اعضای بدن مربوط به آن از بدن کمک می کند. رفلکسولوژی در سال 1913 به ایالات متحده آمریکا توسط “فیتزجرالد ویلیام”متخصص گوش و حلق و بینی و دکتر” ادوین باورز” معرفی شد. داشتن خواب شبانه کافی و مناسب، از نکات بسیار ارزشمند در حفظ و ارتقاء سلامتی است لذا هرگونه اختلال خواب باید بررسی و اصلاح شود. وی گفت: کنترل استرس امر مهم دیگری در حفظ سلامتی است. سیاهپوش تصریح کرد: داشتن تعادل و تنوع در خوراکیهای مصرفی و رعایت قوانین خوردن و نوشیدن اصل دوم حفظ سلامتی در بالغین است. این متخصص طب سنتی تصریح کرد: ورزش اثرات مثبتی بر کیفیت زندگی بیماران و تسکین پای بیقرار دارد بنابراین داشتن ورزش منظم در سبک زندگی، انجام برخی از تمرینات خاص و یوگا میتواند کمککننده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید