روش بازتاب درمانی ماساژ در بیماریها، معادل فارسی Reflex Zone Therapy است:

جولیا فاکس روسری به سر کرد و جنجالی شد! درمانگر بر نقاطی مانند پایین کمر، باسن و پاها تمرکز خواهد کرد. علاوه بر این در کشورهای یونان، ایران، ژاپن و هند نیز این روش قدمت زیادی دارد. نقاشی های آرامگاه های مصری صحنه هایی از ماساژ پا را نشان می دهند و نیز تصور می شود که قبایل اولیه در جاهایی دیگر هم از تکنیک های مشابه استفاده می کرده اند. در موارد بالا توصیه می شود برای ماساژ اقدام نکنید و در صورت نیاز حتما با دکتر مربوطه مشورت نمایید و یا از مشاوره مراکز ماساژ استفاده نمایید. عینک می تواند در بعضی موارد باعث تصحیح و بهبود وضعیت چشم ها شود اما این مورد تنها برای افراد با سنین زیر 10 سال و برای جلوگیری از تنبلی چشم است که در این حالت باید استفاده از عینک اجباری شود. مابقی سفارشات نیز از طریق پست (پیشتاز و یا سفارشی به انتخاب خودتون!) ارسال می شوند. این تمام فایدههای یک ماساژ مرسوم را دارد و گاهی دسترسی شما به چشمههای آب گرم، سونا، و سایر امکانات را نیز فراهم میآورد.

وقتی عضوی از بدن آسیب می بیند و اختلالاتی در عملکرد اعضای دیگر هم مشاهده می شود وقتی پای کسی می شکند ذهنش نیز به هم می ریزد، کبد ه مثل گذشته کار نمی کند، همین طور روده و قلب و غیره و همین است که وقتی اتفاق بدی در شرف وقوع است معده آن را حس می کند دچار دلشوره می شویم. هرگاه این کانال بنا به دلایلی مسدود شود، جریان انرژی کند شده و ما احساس درد و کسلی می کنیم. به درمان بیمار اقدام کند. در این روش، با استفاده از ماساژ، کشیدن، و حرکت دادن رباطها، تاندونها، و ماهیچهها وضعیت حرکتی بیمار را بهبود و درد وی را تسکین میدهند. در واقع استفاده از عینک در این افراد در دوره طلایی هفت سال اول زندگی می تواند به بهبود چشم کمک بسیاری بکند. در واقع در این موارد غالبا بازتاب مستقیم نور و مشاهده جملات و متون ریز می تواند سبب تضعیف چشم ها شود که استفاده از عینک می تواند با مشورت پزشک برای این دسته از افراد مفید باشد.

البته ذکر این نکته لازم است که در برخی موارد با تجویز چشم پزشک، استفاده از عینک ها ضروری بوده و برداشتن و نزدن آنها باعث می شود تا برای فرد این مشکل پابرجا بماند. البته نباید از تاثیرات کار مداوم با موبایل ها، لپ تاپ ها و زل زدن به صفحات الکترونیکی غافل شد زیرا این عوامل می توانند سبب تضعیف چشم ها شوند. البته به عقیدة لین (1996) مطالعه و تحقیق بصورت “دوسوكور” در زمینة رفلكسولوژی كار بسیار مشكلی است چون عنصر روانتنی در هر فردی خاص خود اوست. آن کودک یا نوجوان خاص می تواند کتاب را خود بخواند یا برایش خوانده شود. همزمان به مادر و به کودک تعلق دارد. این بازتاب حداکثر تا دوسالگی از بین خواهد رفت ولی در برخی مواقع امکان دارد بازتاب بابینسکی در یک سالگی ناپدید شود. بریدهای تکاندهنده از نصایح یک کتاب درسی! نظریه ای وجود دارد که هر منطقه یا رفلکس مربوط به یک اندام خاص در بدن می شود . مرکز انگشتان پا مربوط به سینوس کودک است.

به عنوان مثال درمان انحراف چشم در کودکی معمولا با تجویز عینک همراه است و برداشتن آن از صورت، می تواند روند شکل گیری و ایجاد خلل در دید دوچشمی برای کودک را به حالت قبل بازگردانده و مضر باشد. شاید به گوش خیلی ها نا آشنا و عجیب باشد اما این کاملا واقعیت دارد سبب اصلی بسیاری از بیماری ها خشکی کف پا است که با چرب کردن روغن های گرم و ملایم درمان می شود.که این روش بهترین راه رفع خشکی تامین گرمی و رطوبت کافی برای بدن است که این کاربا چرب کردن روغن های گرم و ملایم به بافت ها کف پا درمان بسیاری از بیماریها میسر می شود. در آن زمان یک پزشک آمریکایی متخصص گوش و حلق و بینی به نام ویلیام فیتز جرالد آن را به نام زون درمانی به کار گرفت. این انرژی حیاتی را به نام چی (QI یا ch’i یا chi) نامیدهاند . استفاده از عینک چشم ها را درمان خواهد کرد؟ در حین انجام ماساژ بافت عمیق، ماساژ درمانگرتان از ضربههای آرام و فشار عمیق انگشتان برای رفع تنش از عمیقترین لایههای عضلات و بافتهای پیوندی استفاده خواهد کرد. بر این اساس او همه تکنیک های درمانی تکنیک های مکاتب دیگر مانند استفاده از حرارت، مغناطیس و ماساژ را روی دست به کار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید