روش بازتاب درمانی ماساژ در بیماریها، معادل فارسی Reflex Zone Therapy است:

او باور دارد که «اگر، زمانی که کودک بازی میکند، برانگیختگی جسمانیِ دخالتهای غریزی قابل مشاهده شود، آنگاه بازیکردن متوقف میشود». بین بازی و خودارضایی اختصاص میدهد: «یک چیزی وجود دارد که من میخواهم از سر راه بردارم» (وینیکات، ۱۹۸۸). در چند کلمه، بازیکردن، فانتزی کردن، خلقکردن افسانهها، داستان گفتن و حتی تصورکردن رویاهایی که در بازی ظاهر میشود به یک دنیای یکسان تعلق دارند. پس از ماساژ هر پا، پا با استفاده از یک حوله پوشیده می شود تا دمای آن کاهش پیدا نکند. بعد از آن به قسمت داخلی انگشت بزرگ پا فشار وارد کنید. اکثر افراد بعد از یک جلسه رفلکسولوژی احساس آرامش می کنند. گره های لنفاوی، بخشی از سیستم دفاعی بدن هستند و برای مقابله با عفونت، پادتن تولید می کنند. این فرایند باعث تولید تقریبا ۲ لیتر ادرار در روز می شود. این نکته کلیدی را جوانان و کارآفرینان تازه وارد و حتی فعالان قبلی و قدیمی در نظر داشته باشند. 3- دیدگاه ذهني مثبت را تقویت می کند (تندرستي عبارتست از هماهنگي فعل و انفعال انرژيها در داخل بدن، افكار منفي و احساسات منفي جريان آزادانه اين انرژيها را محدود كرده و سبب تورم و احتقان آنها در بدن ميگردد كه اگر تصحيح نشوند سرانجام بصورت بيماري تظاهر ميكنند).

4- بيرون كردن و رفع احساسات سركوب شده ناشي از فشارها و استرس، آرام سازي بدن و تغيير وضع زندگي (متخصصين اين رشته بر اين باورند كه 85% تمام بيماريهاي امروزي بشر به نوعي مرتبط با استرس است). متخصصین بازتاب درمانی بر این باورند که فشار نقطه «پایه شست» میتواند به بهبود تنفس و مشکلات دستگاه تنفسی کمک کند. با کمک این شیوه انرژی از طریق مردینها به شانه منتقل میشود، بنابراین این شیوه به کاهش اسپاسمهای عضلانی ناشی از کار روزانه منجر می شود. اهمیت غدد فوق کلیوی در مراقبت از پوست، کاهش آثار استرس و کمک به کنترل و «کاهش لک های پوست» است. نقطه انعکاس غدد فوق کلیوی در دامنه برآمدگی کف هر دو پا، بین شست انگشت دوم قرار دارد. با توجه به اینکه با ایجاد عدم تعادل در کارکرد بدن، اختلال و کُندی در ارتباطات عصبی بروز میکند و در نتیجه بیماری عارض میگردد، میتوان با آگاهی از دانش و هنر رفلکسولوژی، نقاطی را در کف پا (و یا دست) فشار و ماساژ داد و با بررسی بازتابهایی که پیش میآید، بیماریها راتشخیص داده و با برگرداندن تعادل به بدن، از فشارهای عصبی کاست و سلامتی و نشاط و آرامش را برای فرد به ارمغان آورد.

این روش در آرام کردن کودک بسیار مؤثر است.هر قسمت از کف پا مربوط به عضلات و قسمتهای خاص از بدن است. نقطه انعکاس ریه ها در کف و پایین سه انگشت میانی قرار دارد. ناحیه انعکاس روده ها در کف پاها قرار دارد و از بالای پاشنه شروع می شود و تا میانه قوس پا ادامه دارد. رفلکسولوژی یا همان انعکاس درمانی که در زبان انگلیسی به نام Reflex Thrapy و یا زون تراپی که در زبان انگلیسی Zone Thrapy خوانده می شود، در حقیقت روشی برای ریشه یابی، پیدا کردن و تشخیص بیماری ها و سپس درمان و تیمار کردن بدون استفاده از مواد دارویی، شیمیایی و یا طبیعی است و در این روش از فشار و ماساژدادن نقاط معین و مشخصی از اعضای بدن خصوصا پا برای تشخیص و درمان بیماری ها استفاده می شود. رفلکسولوژی یا بازتاب درمانی شاخه ای از طب کل نگر است و نباید آن را با ماساژ کف دست و پا اشتباه گرفت بلکه یک نوع فشار درمانی ویژه و معین می باشد. همچنين هر پا شامل 26 استخوان كوچك، 114 ليگامان و 20 عضله ميباشد كه توسط بافت همبندي، عروق خوني و اعصاب به همديگر متصل گشته و توسط پوست پوشيده شدهاند.

فواید ماساژ فواید ماساژ بسیار گسترده است که به… بر عکس،همه انسان ها از هر نقطه دنیا که باشند، واکنش مثبتی به موضوعات فوق الذکر نشان می دهند و به همین خاطر، اولین چیزی که مسئولان اسپا باید در ارتباط با مشتریان بدانند، برخورد محترمانه، مهربانانه و آکنده از عطوفت و لبخند و مهربانی است تا انها حس خوبی را در یک آرامش گاه هیجان انگیز با تکنیک ها و روش ها و متریال مصرفی دریافت کنند. کلیه ها خون را پاک و تصفیه کرده و تعادل آب و سطح مواد معدنی بدن را تنظیم می کنند. سپس پرزهای روده آب و مواد غذایی را که باید مورد استفاده بدن قرار بگیرد جذب می کنند. اما مطالعات بیشتری در این زمینه نیاز است.برای درمان یبوست نقطه روده بزرگ ۴ یا (LI4) را بین شست و انگشت اشاره پیدا و رویش یک دقیقه فشار وارد کنید (هر دو دست). این امر یک جنبش به سمت درون به عمیقی یک رویا است، ظاهرا بیربط، ساخته شده از تکهها و وصلهها، تولیدی از بازچینی هر دو عنصر واقعیت درونی و بیرونی. این روش (رادیونیک) نام دارد. نقاط انعکاس سیستم لنفاوی دور تا دور مچ پا، در نقطه اتصال قوزک و مچ قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید