روش بازتاب درمانی ماساژ در بیماریها، معادل فارسی Reflex Zone Therapy است:

این رشته یک تکنیک قدیمی است و براین اساس پایهریزی شده که نقاط بازتابی (رفلکس) در روی کف دستها و پاها وجود دارند که با هر قسمت بدن اعم از عضله، عصب، غده و استخوان مطابقت دارند و فشار روی این نقاط تورم یا احتقان را از بین میبرد و به آرامش اعصاب کمک میکند و این آرامسازی اعصاب هم به نوبه خود انقباض عروقی را کاهش می دهد بطوریکه خون و جریان عصبی با آزادی (راحتی) بیشتری جریان می یابند و در نتیجه بهبود جریان خون، سموم نیز از بدن خارج میشوند. خوشبختانه بسیاری از افرادی که کمردرد دارند نیازی به عمل جراحی ندارند. افرادی که نمیخواهند جراحی کمر را انجام دهند باید چه کنند؟ پزشکان در ابتدا برای بهبود درد کمر طیف گستردهای از درمانهای غیر جراحی ستون فقرات را انجام میدهند تا بتوانند مشکل فرد را رفع کنند. همچنین ممکن است یک الکترومایوگرام یا EMG که فعالیت الکتریکی در عضلات شما را اندازه گیری میکند یا یک مطالعه هدایت عصبی، که میتواند به شناسایی آسیب عصبی کمک کند، را تجویز کنند. اگر پای دردِ دل افراد چاق بنشینید متوجه خواهید شد که اضافهوزنشان تا چه اندازه زندگی روزانه آنها را با مشکل روبرو کرده است مثلاً مشکل همه این افراد در چاقی خلاصه میشود: دخترخانمی که به علت اضافهوزن جذابیت خود را ازدستداده و خواستگار ندارد، آقایی که به علت بزرگ بودن شکمش ظاهر دلچسبی ندارد، تازهعروسی که به علت اضافهوزنش نمیتواند لباسهای دلخواهش را بپوشد و خانمی که همسرش از اندامش راضی نیست و این موضوع بهانهای برای اختلاف و دعوای او و همسرش شده است.

اگر 5 دقیقه انگشت حلقه را به آرامی بگیرید، احساسات منفی و غم از بین خواهد رفت. فتق دیسک کمر: فتق زمانی اتفاق میافتد که مرکز نرم دیسک نخاع از جای خود بلغزد. زمانی که به پزشک مراجعه کنیم چه اتفاقی میافتد؟ چه زمانی برای کمردرد باید به پزشک مراجعه کنیم؟ برای کمردرد باید به چه پزشکی مراجعه کنیم؟ اگر کمردرد شما ناشی از کشیدگی اخیر یا آسیب خفیف باشد، احتمالاً پزشک مراقبتهای اولیه میتواند به شما کمک کند. چاقی در کودکان و میانسالان خطرناکتر از دیگر گروههای سنی است. مراکز اسپا ، میتواند راه حلی برای سرگرم کردن مهمانان در طیف های مختلف سنی باشد. ممکن است برای مدتی تصمیم بگیرید که در تخت خود بمانید اما بهتر است تا جایی که میتوانید فعال باشید و از استراحت در تخت خودداری کنید. همچنین، اگر فاکتورهای خطر ویژهای برای سرطان، عفونت یا شکستگی دارید که ممکن است روی ستون فقرات تاثیر بگذارد، همیشه احتیاط بیشتری داشته باشید. خطر انفجار در کمین است! همچنین آزادسازی اندورفین را در بدن افزایش می دهدو موجب افزایش سلامتی و نشاط و “احساس خوب بودن” در فرد میگردد.

احتمال این وجود دارد که یکی از این روشها به شما در کاهش درد کمک کند و عملکرد روزانه شما را افزایش دهد. بازتاب: گروه درمانی چیست و چه فوایدی دارد؟ وی با تاکید بر اینکه کتاب درمانی برای مواردی که کودکان در فشارهای روحی هستند، کاربرد فراوانی دارد، گفت: خواندن کتاب برای کودکانی که در معرض شرایطی مانند بستری بودن در بیمارستان، از دست دادن دوست و جدایی والدین یا در شرایط جنگ و رخدادهای طبیعی همچون سیل و زلزله قرار میگیرند، میتواند موجب بهبود تنشهای روحی آنان شود. تهدیدی که آنها را بهتدریج به فکر جدایی عاطفی و طلاق بیندازد. اگر درد شما شدید یا مداوم است، بیش از دو هفته طول بکشد، شما را از انجام فعالیتهای معمول خود باز میدارد یا موجب درد شما میشود، به پزشک مراجعه کنید. به گزارش این سازمان، در سال 2016 از جمعیت 80 میلیون نفری ایران، 40 میلیون نفر به چاقی و اضافهوزن دچار هستند. ایریدولوژی، روشی برای تشخیص بیماری است که در آن، رنگها و سایر خصوصیات الیاف عنبیه برای اطلاع در مورد سلامتی بیمار، معاینه و بررسی میشوند.

این معاینات شامل بررسی حساسیت، دامنه حرکتی ستون فقرات، قدرت، احساس و بازتاب میباشد. اول از همه پزشک تمام علائم شما را بررسی میکند و تمام شرایط احتمالی را که موجب کمردرد میشود بررسی میکند. بر خلاف بسیار از نقاط بدن که نیاز به فردی دیگر برای ماساژ دارید ، به تنهایی می توانید کف پاهای خود را ماساژ دهید . پزشکان از تمام اطلاعات برای کمک به شناسایی علت کمردرد شما استفاده خواهند کرد و مناسبترین روش درمانی را برای بهبود شما انتخاب خواهند کرد. آقای H. Head نیز در ۱۸۹۰ مناطقی را روی پوست کشف کرد. اگر چه رفلکسولوژی پیشینه 4000 ساله دارد، اما در اوایل قرن بیستم میلادی یک پزشک آمریکایی، در این زمینه روشی را ابداع کرد که Zone therapy نام گرفت. راهی به نام رفلکسولوژی… از دیگر روغن هایی که میتوان برای ماساژ کف پا استفاده نمود عبارتند از : روغن کوهان شتر ، روغن شتر مرغ ، روغن بنفشه ، روغن بادام شیرین ، روغن ماهی و غیره می باشد که اکثر روغن های نام برده جزء روغن های خاص می باشد . پوکی استخوان: بیماری که استخوانها را از جمله مهره ها نازک و ضعیف میکند. سازمان استاندارد جهانی زیبایی و اسپا درمانی (WORLD STANDARS FOR BEAUTY & SPA THERAPY) که مخفف CIDESCO دارد، برخی از ماه های سال را به عنوان روز آگاهی بخشی در نظر گرفته و مجموعه ای از موضوعات مهم برای ارتقا کیفیت فعالیت اسپاها ارائه می کند تا برای افزایش فعالیت های کسب و کار خود و پیشرفت شغلی در نظر داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید