روش بازتاب درمانی ماساژ در بیماریها، معادل فارسی Reflex Zone Therapy است:

ماساژ شبیه رفلکسولوژی ممکن است در دوره های قبل تاریخ وجود داشته، اگر چه ریشه های آن به مستند است( نقش برجسته بر روی دیواره های آرامگاه ششمین سلسله مصر 2450 سال قبل از میلاد) دو مرد نشسته در حال ماساژ بر روی دست و پا ی خود میباشند. روغن را به آرامی روی پای خود پخش نمایید . این به ما وضوح فکر می دهد، آگاهی را افزایش می دهد و علاقه و کنجکاوی را تحریک می کند. زرد: به تحریک ذهنی کمک می کند. آبی: رنگی آرامش بخش ذهنی است که بر سیستم عصبی اثر آرام بخش دارد و آرامش زیادی به ارمغان می آورد. 3-دیدگاه ذهنی مثبت را تقویت می کند ( براساس دیدگاه کل نگر تندرستی عبارتست از هماهنگی فعل و انفعال انرژی ها در داخل بدن. اگر افسرده هستید، رنگ درمانی می تواند برای تقویت شما و افزایش انرژی استفاده شود. این یک پاکسازی درونی و پاکسازی افکار، احساسات و در نهایت روح شما را ارائه می دهد و کل سیستم انرژی شما را طراوت و تقویت می کند. به عنوان مثال، اتاق آبی ممکن است برای تقویت آرامش و آرامش در طول یک جلسه طب فشاری یا بازتاب شناسی استفاده شود. پژوهش های روان شناسی بالینی و مشاوره (مطالعات تربیتی و روان شناسی).

رنگ های خاصی در خلق و خو، رفتار و افکار شما نقش دارند. در واقع، نمک نقش خوبی برای گند زدایی داشته و برای جوانسازی پوست و حس طراوات و شادابی میتوان از حمام های نمکی در مراکز اسپا بهره برد که گاها از نمک های دریایی استفاده می کنند. مخاطب با دیدن این ویدئوها به تنهایی یا با کمک یکی از عزیزان خود میتواند تکنیک های ارائه شده را روی خود اجرا کند که اجرای این تکنیک ها برای آقایان و خانم های نابارور حدود 10 تا 15 دقیقه در روز زمان میبرد و بین 3 هفته تا 2 ماه پس از اجرای تکنیک ها اثرات درمانی آن به وضوح توسط بیمار حس خواهد شد. یک رنگ درمانگر ممکن است از شما بخواهد چشمان خود را ببندید و صحنه هایی را تصور کنید که دارای رنگ های غنی هستند که برای برانگیختن احساساتی طراحی شده اند که شما را از افسردگی رهایی می بخشد یا اضطراب شما را کاهش می دهد.

اضطراب عبارت است از یک احساس منتشر,ناخوشایند و مبهم هراس و دلواپسی با منشاء ناشناخته,که به فرد دست میدهد و شامل عدم اطمینان,درماندگی و برانگیختگی فیزیولوژی است.وقوع مجدد موقعیت هایی که قبلا استرس زا بوده اند یا طی آن ها به فرد آسیب رسیده است باعث اضطراب در افراد میشود.همه انسان ها در زندگی خود دچار اضطراب میشوند,ولی اضطراب مزمن و شدید غیرعادی و مشکل ساز است.تحقیقات و بررسی ها نشان میدهند که اظطراب در خانم ها,طبقات کم درآمد و افراد میان سال و سال خورده بیشتر دیده میشود. به عنوان مثال، اگر استرس دارید، رنگ درمانی می تواند به آرامش شما کمک کند تا بتوانید تعادل روانی خود را به دست آورید. تمام اعضای مختلف سازندهٔ بدن در نقاطی از دست و یا پا منعکس میشوند و در صورت اختلال در عملکرد هر یک از این ارگانها این اختلال سریعا به سیستم انطباق که محل تمرکز اطلاعات میباشد اطلاع داده میشود و سوجوک تراپی با پیدا نمودن این نقاط حساس بر روی عملکرد ارگان تاثیر گذاشته و با رهاسازی جریانها سبب رفع اختلال یاد شده میگردد. کودک به عنوان فردی از اعضای جامعه به صورت چشمگیر و پویا در حال تکامل است که در این مسیر براساس موقعیت سنی خاص و وضعیت حساس در معرض آسیب های جسمی و روانی قرار می گیرد.

افسردگی میتواند,باعث ابتلاء بیمار به انواع بیماری های جسمی و روانی شود. افسردگی میتواند منجر به عدم تمرکز و مسئولیت پذیری در زندگی شود,بنابراین ممکن است فرد افسرده کنترل و تمایل خود را برای ادامه زندگی از دست بدهد.افسردگی موجب عدم لذت فرد از زندگی میشود. در این پروسه کودک و نوجوان از فشار های احساسی رها می شود و در ضمن با تحلیل ارزش های اخلاقی و برانگیخته شدن تفکر انتقادی در او، بر خود آگاهی او افزوده می شود و می تواند ارزیابی های شخصی و اجتماعی خود را بهبود بخشد. قرمز: شناخته شده است که متابولیسم بدن را با نشاط و اشتیاق تشدید می کند و بر افسردگی غلبه می کند. رنگ قرمز مدعی است که ما را به زمین متصل می کند. این مدرسه برنامه و خدماتی متفاوت را پیشنهاد میدهد که به درک جدید و متفاوت مخاطبان این برنامهها میانجامد. نارنجی: اثر گرم کنندگی ملایمی دارد، ایمنی را افزایش می دهد و ادعا می شود بهترین محرک عاطفی است. سازمان استاندارد جهانی زیبایی و اسپا درمانی (WORLD STANDARS FOR BEAUTY & SPA THERAPY) که مخفف CIDESCO دارد، برخی از ماه های سال را به عنوان روز آگاهی بخشی در نظر گرفته و مجموعه ای از موضوعات مهم برای ارتقا کیفیت فعالیت اسپاها ارائه می کند تا برای افزایش فعالیت های کسب و کار خود و پیشرفت شغلی در نظر داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید