روش بازتاب درمانی ماساژ در بیماریها، معادل فارسی Reflex Zone Therapy است:

در واقع کار ترموستات این است که وقتی دما افزایش پیدا کرد، آن را کاهش می دهد؛ برعکس درجه ترمومتر یا دماسنج با افزایش دما بالا می رود. وی متوجه شد چنانچه عضوی كه توسط اعصاب به این ناحیه از پوست مرتبط میشود دچار بیماری گردد، این بخش پوست ، حساسیت بیشتری به فشار پیدا میكند. بازتاب درمانگر علاوه بر اینکه می تواند مستقیمآ روی ناحیه مورد نظر کار کند. این ها همه مقولات نوین در کسب و کار ایران میتواند باشد که گواهینامه های LEED را به دنبال دارد. هدف از این مطالعه مروری، تعیین اثرات مداخله بازتاب درمانی بر مشکلات متعدد بیماران بستری در بخش مراقبت ویژه تنفسی می باشد. سیدرسولی, الهه and زمان زاده, وحید and گلجاریان, سکینه and نصیری, خدیجه and کلانتری, حسین (1392) تأثیر بازتاب درمانی بر تعداد تنفس و فشار خون بیماران مبتلا به بیماري انسدادي مزمن ریوي؛ کارآزمایی بالینی تصادفی کنترل شده. فشار دادن این نقاط که در ارتباط مستقیم با کلیهها و عملکرد آنهاست تاثیر زیادی بر تسکین دردها و ساختار عملکرد کلیه و مجاری ادرار دارد؛ در حقیقت مردینهای انرژی کلیه از این نواحی عبور میکنند، از این رو هنگام بروز دردهای ناشی از سنگ کلیه یا التهابهای آن میتوانید حین استفاده از شیوههای درمانی طب رایج با دریافت ماساژ رفلکسوتراپی در این نقطه برای تسکین دردهای خود و تسریع روند درمانی اقدام کنید.

که باعث بهبود گردش خون و اکسیژن رسانی در بدنو همچنین به رفع خستگی پاها کمک کرده و انرژی بدن را افزایش می دهد . یکی از توصیه های امام رضا (ع) برای در بحث ماساژ درمانی روغن مالی بدن با استفاده از روغن های گرم مانند روغن خیری (شب بو) و روغن های مشابه است که طبیعت گرم دارند. در همین زمینه امام رضا (ع) می فرماید: ادهنوا بالبنفسج فانه بارد فی الصیف و حار فی الشتاء؛ با روغن بنفشه خود را خوشبو کنید زیرا در تابستان سرد و در زمستان گرم است. به مدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه پاهای خود را در آب قرار دهید . برای مثال یک لگن را با آب گرم پر نمایید و ۲ الی ۵ قطره از اسانسی معطردر داخل آن بچکانید . جهت انجام ماساژ برای شروع، ابتدا یک ماساژ پای اولیه به مشتری داده می شود. دانه درمانی سوجوک روشی دیگر برای کاهش وزن و درمان بسیاری از امراض میباشد که با استفاده از دانههای گیاهی انجام میپذیرد. در طب سنتی ایران نیز بازتاب درمانی مورد توجه بسیاری از پزشکان واطبا بوده به طوری که در قانون ابن سینا واژه ی غمز در بسیاری از موارد به عنوان درمان بیماریها به کار رفته است.

ماساژ دادن یک واکنش طبیعی و غریزی به وجود درد یا عارضه در بدن است که گاهی اوقات به آن روی می آوریم . در نواحی احتقان كه معمولاً بصورت درد احساس میشوند، موجب احساس رهایی میگردد. با شناسایی نقاط مربوط به هر یک از اندامها و ارائه ماساژ فشاری به آنها میتوان برای تقویت هر یک از اعضا اقدام کرد.تمامی اعضای سر از قبیل چشمها، گوشها، سینوسها، غده هیپوفیز و حتی گردن در کف دست یا کف پا، پایانههای عصبی فعالی دارند بنابراین با شناسایی نقاط مربوط به هر یک از این اندامها و ارائه ماساژ فشاری به آنها میتوان برای تقویت، حفظ سلامت، تسکین درد و درمان اختلالهای عملکردی هر یک از این اعضا اقدام کرد. همچنین این روغن میتواند درد و التهاب در مفاصل، ماهیچهها، قسمتهای آسیب دیده تاندونها و سایر اندامهای بدن را بهبود بخشد. و مهمتر از همه بسیاری از سرطان ها (در سرطان ها این روش بسیار تاثیر گذار میباشد، چرا که سرطان ها سردی و خشکی هستند و روغن ها تاثیر مقابل آن را دارند و بدن را از سم پاک می کنند. بیشتر از 70 هزار عصب انتهای هر پا وجود دارد، به همین دلیل است که بسیاری از بیماری ها از کف پا درمان می شود.

بعضی از این روغن ها را باید با روغن های دیگر ترکیب کنید،ممکن است بدون ترکیب عوارضی مثل خارش هم داشته باشد. ماساژ کف پا با آب نمک به درمان کمر درد کمک کرده ، خستگی پا را رفع می کند و باعث افزایش انرژی بدن می شود . اگر درد در ناحیه کف یا مچ پا بیشتر است، میتوانید بعد از چرب کردن آن با روغن زیتون، یک جوراب ضخیم به پا کنید و شب را با آن بخوابید. مانند مورد قبل، وینیکات مجبور شد دو مشاوره موازی را هدایت کند: یکی با مادر که، درحالیکه در تنش است برای خودش آنجا است، و همزمان یک «رابطهی بازی» با دختر، دایانا. چاقی یکی از بدترین معضلات انسان امروزی است. اینگهام کتابهای با ارزشی پیرامون بازتابهای پای انسان نوشت که از آن جمله میتوان به کتاب : Stories the Feet Can Tell Thru Reflexology و Stories the Feet Have Told Thru Reflexology اشاره نمود.

دیدگاهتان را بنویسید