روش بازتاب درمانی ماساژ در بیماریها، معادل فارسی Reflex Zone Therapy است:

در گروه آزمون بهمدت 09 دقیقه بازتاب درمانی نقاط استرس کف پا انجام شد. در صورت بی سواد بودن شرکت کننده پرسشنامه و فرم رضایت طبق نظر شرکت کننده و توسط کمک پژوهشگر پر خواهد شد. بسیاری از افرادی که برای مشکلات دیگری مثل کمر درد یا خستگی مزمن به کلینیک طب سوزنی مراجعه می کنند این نکته را یادآور می شوند که بعد از درمان طب سوزنی، آنها احساس بهتری از نظر روحی داشته اند. تخفیف استرس و اضطراب و ریلکس شدن کلی بدن از نظر فیزیکی و روانی. در نتیجه، برخی از موضوعات که به شدت نیازمند اندیشیدن به آنها هستیم مثل رابطهی عاطفی، پروژهی بعدی در محل کار، بهترین پاسخ ممکن به یک نامه، نگرانی در نحوهی واکنش شریک زندگی و تلاش ما برای نوازش او در ریگزار افکارمان فرو میریزند و هزینههای روانی سنگینی بر ما تحمیل میشوند. با این حال، شواهدی برای همین موضوع در مطالعات در مقیاس بزرگ وجود ندارد. بر اساس تئوری این علم در بدن صفحات انعکاسی وجود دارد که بدن در آن صفحات قرار دارد مانند کف پاها، کف دست ها و گوش ها که مانند یک جنین وارونه می باشد و یا حتی چشم ها که علم چشم خوانی و عنبیه شناسی بر پایه همین تئوری می باشد.

اختلال افسردگی بیشتر در دهه چهارم عمر شروع میشود ,هر چند امکان شیوع آن در تمام سنین ,حتی در جوانان 20 تا 30 سال نیز وجود دارد. افسردگی به هر شکل دیده شود,شیوه دید فرد از خود,از دیگران,و از دنیا را تعریف میکند.افسردگی قدرت قضاوت را تضعیف میکند و باعث رفتارهای نامعقول میشود. اضطراب عبارت است از یک احساس منتشر,ناخوشایند و مبهم هراس و دلواپسی با منشاء ناشناخته,که به فرد دست میدهد و شامل عدم اطمینان,درماندگی و برانگیختگی فیزیولوژی است.وقوع مجدد موقعیت هایی که قبلا استرس زا بوده اند یا طی آن ها به فرد آسیب رسیده است باعث اضطراب در افراد میشود.همه انسان ها در زندگی خود دچار اضطراب میشوند,ولی اضطراب مزمن و شدید غیرعادی و مشکل ساز است.تحقیقات و بررسی ها نشان میدهند که اظطراب در خانم ها,طبقات کم درآمد و افراد میان سال و سال خورده بیشتر دیده میشود. کودک به عنوان فردی از اعضای جامعه به صورت چشمگیر و پویا در حال تکامل است که در این مسیر براساس موقعیت سنی خاص و وضعیت حساس در معرض آسیب های جسمی و روانی قرار می گیرد. به این معنی که همه علائم بیمار را کنار هم قرار می دهد، ریشه های آن را جست و جو می کند و با اصلاح ریشه های بیماری در سطوح فیزیکی، ذهنی و احساسی، به طور همزمان، روی همه مشکلات بیمار عمل می کند.

این ماساژ، ماساژی بسیار فعال است که باعث کاهش استرس و درد می شود. 6- رفتارهای تشریفاتی، مانند شستن مکرر دست می تواند علامت اضطراب باشد. امام صادق (ع): سزاوار نیست دست زن بی حنا باشد، شوهردار برای شوهر و بی شوهر برای اینکه دستش مانند مردان نباشد. در این صورت بدن فرسوده و در برابر بیماریهای جسمی و روانی (مانند اضطراب) آسیبپذیر میشود. از دستها برای ایجاد و سپس رها کردن فشار، به صورت موزون ( در نقاط گوشتالو ) بین انگشتان و شست، استفاده می شود. به منظمترین و سازمان یافتهترین رفتارهای نوزاد که فطری است و به صورت خودکار اتفاق میافتد و برای رشد سیستم عصبی و عضلانی لازم است، بازتاب میگویند. سبز: برای اعصاب خسته مفید است، احساسات را متعادل می کند، روح را تازه می کند و ما را به احساس شفقت تشویق می کند. وینیکات یک تکلیف سهگانه را انجام میدهد: او باید کاملا به مادر توجه کند، با کودک بازی کند، و طبیعت بازی دایانا را ضبط کند تا بتواند مقالهاش را بنویسد. اضطراب هنگامی در فرد بروز میکند که شرایط استرسزا در زندگی او بیش از حد طولانی شود یا بهطور مکرر رخ دهد، و یا اینکه دستگاه عصبی بدن نتواند به مرحلهٔ مقاومت تنیدگی پایان دهد و بدن برای مدتی طولانی همچنان بسیج باقی بماند.

افسردگی میتواند منجر به عدم تمرکز و مسئولیت پذیری در زندگی شود,بنابراین ممکن است فرد افسرده کنترل و تمایل خود را برای ادامه زندگی از دست بدهد.افسردگی موجب عدم لذت فرد از زندگی میشود. افسردگی میتواند,باعث ابتلاء بیمار به انواع بیماری های جسمی و روانی شود. 4- کابوس های شبانه یکی از علایم بیماری اضطراب است. در تحقیقی که در سال ۱۹۹۸ در آمریکا توسط موسسه ملی سلامت انجام شد مشخص گردید که در طی یک دوره درمان طب سوزنی بر روی گروهی از بیماران مبتلا به افسردگی، ۴۳ درصد علایم بیماران بهبود یافته است. یافته ها: درایالت متحده امریکا، انجام کایروپراکتیک(Chiropractic) واستیوپاتی(Osteopathy)در تمامی ایالت ها مجاز می باشد در کانادا، انجمن پزشکی چینی طب سوزنی کانادا(CMAAC)بعنوان یک سازمان ملی تاسیس شد روز بروز به تعداد پزشکان آلوپاتی که به طب مکمل-جایگزین رو می آورند، افزوده می شود تقریبا متخصص کایروپراکتیک در حال فعالیت می باشند. از آن زمان به بعد، تحقیقات زیادی بر روی اثر طب سوزنی بر روی افسردگی انجام شده است که تمامی آنها اثرات مثبت طب سوزنی را بر روی افسردگی تایید نموده است. با این بخش از دلگرم همراه باشید تا با راه های مناسب برای درمان افسردگی در طب سوزنی آشنا شوید. اختلالات افسردگی جزو اختلال های خلقی محسوب میشود.

دیدگاهتان را بنویسید