روشهای درمان و پیشگیری از موخوره را یاد بگیرید

موهای سر، بسیار موردتوجه افراد و مخصوصاً خانمها قرار دارد، ازاینرو، در صورت شنیدن وجود موخوره در موهایشان توسط آرایشگر و نیاز به کوتاه کردن آن میتواند اندکی برایشان سخت باشد. موهای ما بیشتر از پروتئین تشکیل شده است؛ پس استفاده از مواد غذایی سرشار از پروتئین، مانند ماهی، گوشت، تخم مرغ و حبوبات، میتواند به سالم ماندن موی شما بسیار کمک کند. پروتئین به تقویت ریشه ها کمک می کند، اسیدهای چرب باعث می شود نرم کننده موی طبیعی درست کنید و ب12 به حجم مو کمک می کند. در فرایند شستشو میزان کفی که در ریشه ها است برای تمیزی ساقه کافی است. امکان درخشندگی و شادابی موها با مصرف آب کافی وجود دارد. در صورت عدم دریافت کافی این مواد مغذی، بدن آنها را از موها دریافت کرده و به سمت دیگر عملکردهای مهم بدن هدایت می کندتوصیه می کنیم برای پیشگیری از بروز کمبود و ارتقای سلامت موهایتان، به طور مرتب از مواد غذایی مفید مانند میوه ها و سبزیجات تازه، میوه های خشک، دانه ها و مغزها، حبوبات، آووکادو، ماهی و غلات سبوس دار استفاده کنید.

همچنین از شستن بیش از حد موهایتان با شوینده های نامناسب جدا خودداری کنید و توصیه می شود که موهایتان در هفته بیش از سه مرتبه نشویید. میباشد. با کاهش آمینواسیدهای ضروری موها، ضعف و خشکی در آنها ایجادشده و درنهایت نیز دچار شکستگی و شاخهشاخه شدن میگردند. موخوره یا دوشاخه شدن انتهای مو، ناشی از آسیب فیزیکی یا آسیب شیمیایی به مو است و در بانوان شایعتر است. برای مثال، در صورت بلند بودن موهایتان، اقدام به کوتاه نمودن آنها هر 2 ماه یکبار کنید، ولی در صورت داشتن موهای رنگشده یا کوتاه، سعی کنید به انجام این کار هر 6-4 هفته بپردازید. جهت تغذیه ساقه موهای خود به این شیوه، اقدام به آغشته نمودن دستهایتان به مقدار اندکی از این روغنها کنید و سپس دست خود را تا نوک موها بکشید. در این مقاله از بیونیج مگ میخواهیم به شرح راهکارهایی فوقالعاده جهت درمان موخوره بپردازیم. سعی کنید با انواع مختلف موخوره جهت درمان آن بیشتر آشنا شوید.

پیشگیری از موخوره را میتوان از مهمترین موارد جهت درمان موخوره دانست. یکی از روش های جلوگیری از موخوره و درمان آن استفاده از ماسک های طبیعی است در این مطلب از حیاط خلوت ۵ ماسک مو طبیعی برای درمان موخوره که به راحتی می توانید آن ها را در خانه درست کنید را به شما آموزش می دهیم . تل، سنجاق سر، گیره های فلزی، رنگ مو و مواد شیمیایی پاک کننده رنگ مو، گرما و سرمای شدید و نور مداوم (کوهنوردان، کارگران کارخانه و نانوایی)، شستشوی مو با صابون یا مواد بسیار خشک کننده، کشش زیاد و مستمر موها نیز در بروز موخوره تاثیر دارد. برای درمان موخوره شدید بدون کوتاهی این ترکیب را باید در هفته یک یا دوبار به صورت ماسک روی موها بمالید و پس از یک ساعت آنها را آبکشی کنید. پس زیاده روی در مصرف آن باعث خشکی و خشکی مو و پوست باعث موخوره میشود.

به یک نوع بیماری خاصی، موخوره اطلاق میگردد که در آن، تقسیم شدن ساقه مو بهویژه در بخشهای انتهایی، بهصورت دو یا چند شاخه مشاهده شود. برای تهیه ماسک موی عسل، میتوانید با حل کردن یک قاشق غذاخوری عسل در 2 فنجان، آن را بر روی موهای تمیز و شسته شده خود قرار دهید و پس از آبکشی آن، موهای نرمی داشته باشد. علاوه بر آن، میتوانید مانع از ایجاد موخوره و شکسته شدن موهایتان هنگام خواب، با بافتن آنها شوید. در مجموع موخوره در موهای آسیبدیده ایجاد میشود و برای پیشگیری از ایجاد آن باید سلامت مو را به طور کلی بهبود بخشید. برای رفع موخوره باید حداقل ماهی یک بار آن را با جوشانده گل بابونه یا گل ختمی شست و شو داد. موخوره دوشاخه درواقع همان چیزی است که ما بهعنوان موخوره در نظر میگیریم که بخش انتهایی ساقه مو، به “وی” انگلیسی تغییر شکل مییابد. با انجام این کار در این مدتزمان مشخص، موها با بهرهمندی از خواص حنا، رنگ نمیگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید