روسیه چهار پرتابگر آمریکا را منهدم کرد

به گزارش مجله خبری نگار/ از خبرگزاری تاس، ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه به خبرنگاران گفت: ارتش روسیه چهار موشک انداز و یک حمل کننده موشک سیستم‌های راکت چند پرتاب HIMARS ساخت آمریکا را با استفاده از تسلیحات بسیار دقیق از تاریخ ۵ تا ۲۰ جولای (۱۴ الی ۲۹ تیرماه) منهدم کرده اند.

موشک انداز M۱۴۲ HIMARS یک سیستم موشک پرتاب چندگانه بسیار متحرک است که توسط شرکت فناوری دفاعی مستقر در لاکهید مارتین ایالات متحده توسعه یافته است.

این پرتابگر بیش از ۲۰ نوع مهمات را با برد اصابت ۳۰ تا ۸۰ کیلومتر (برای موشک) و ۳۰۰ کیلومتر و بیشتر (برای موشک تاکتیکی) شلیک می‌کند.

این سیستم موشکی در برخی از کشور‌ها از جمله آمریکا، سنگاپور، امارات، کانادا، لهستان، رومانی و اردن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در ۲۴ فوریه (۵ اسفند گذشته)، روسیه پس از درخواست کمک جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک برای دفاع از آن‌ها در برابر تشدید حملات نیرو‌های اوکراینی، عملیات نظامی ویژه‌ای را در اوکراین آغاز کرد.

در پاسخ به عملیات نظامی روسیه، آمریکا و متحدانش تحریم‌های همه جانبه‌ای را علیه روسیه وضع کرده‌اند و تسلیحات تهاجمی و دفاعی به ارزش چندین میلیارد دلار در اختیار اوکراین قرار داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید