رفلکسولوژی یا بازتاب درمانی یک تمرین درمانی شفابخش است

مسدود کردن و سنگ فرش باند کندرو معبد آناهیتا، اجرای پلازا، نمایش تصاویر قدیمی معبد آناهیتا و همچنین طرح بازتاب درمانی میتواند دودی را از دودکش خاموش این معبد بلند کند و چه بسا نقطه امیدی باشد برای ساماندهی بیشتر، کاوش های میدانی و نهایتا مرمت و بازسازی این یادگار اشکانی که به رویایی برای مردم استان کرمانشاه و کنگاور تبدیل شده است. طب فراگیر چیزی بیشتر از همزمان بکار بردن طب رایج و مکمل است ، بلکه یک نوع تفکر اصولی است که چرا شخص بیمار شده و اکنون مناسب ترین درمان برای او چیست ؟ بلاخره تکلیف ما چیست؟ روش های جایگزین ماساژ صورت برای داشتن پوستی زیبا چیست؟ یکی اینکه برخی درمانگران چینی کهن این روش را زون درمانی نامیده و همراه با سوزن درمانی بکار گرفته بودند. بنابراین، یکی از اهداف فنون گشتالت این است که به ما کمک کند مشکلات خود را به روشی جهانی و یکپارچه درک کنیم. مشاهدهگر – که کور بهنظر میرسید – میگریزد. باید برای زمان هایی که مسافران در هتل کاری ندارند و علاقه ای به خوردن و خوابیدن و نوشیدن ندارند، برنامه ای فراهم کرد تا سرگرم شوند. بهترین خدمات به همه مشتریان باید به یک نحو ارائه شود در هر زمان.

بر عکس،همه انسان ها از هر نقطه دنیا که باشند، واکنش مثبتی به موضوعات فوق الذکر نشان می دهند و به همین خاطر، اولین چیزی که مسئولان اسپا باید در ارتباط با مشتریان بدانند، برخورد محترمانه، مهربانانه و آکنده از عطوفت و لبخند و مهربانی است تا انها حس خوبی را در یک آرامش گاه هیجان انگیز با تکنیک ها و روش ها و متریال مصرفی دریافت کنند. در این مطالعه ۸۶ نفر با رده سنی ۷۵-۲۵ سال وارد شدند که در بررسی اولیه کاهش قابل ملاحظه الاستیته با افزایش سن و کاهش سبوم پوست مشاهده شد. چین بر می دارد و چروک های پیشانی و خط اخم دایمی خواهند شد. در بازتاب درمانی، اعتقاد بر این است که نقاط خاصی در پاها، دست ها و گوش ها وجو دارد که به قسمت های مختلفی از بدن مربوط می شود. همانطور که بیشتر افراد که به دنبال یک رفلکسولوژیست هستند، به دنبال آرامش و کاستن از استرس های خود هستند در نتیجه احتمال ابتلا به بیماریهای قلبی به میزان قابل توجهی کاهش مییابد. تخفیف استرس و اضطراب و ریلکس شدن کلی بدن از نظر فیزیکی و روانی. جریان انرژی که در بدن جاری است ممکن است در این مناطق مسدود شده باشد و باعث استرس شود.

متد سیلوا (Silva Method) که خوزه سیلوا (Jose Silva) بنیان نهاد . رفلکسولوژی ممکن است برای افراد مبتلا به دیابت، ورم مفاصل (که در مفاصل مچ پا ایجاد می شود)، مشکلات گردش خون، عفونت های فعال، سنگ های صفراوی، سنگ کلیه یا انواع خاصی از سرطان مناسب باشد. این آرامسازی اعصاب هم به نوبه خود انقباض عروقی را کاهش می دهد بطوریکه خون و جریان عصبی با آزادی (راحتی) بیشتری جریان یافته و در نتیجه بهبود جریان خون، سموم نیز از بدن دفع میشوند. به این ترتیب معده با انرژی بهتری پذیرای موادغذایی شده و اولین مرحله هضم را به بهترین شکل ارائه میکند. حرکات بازتاب درمانی بر روی پا و دست به افزایش جریان گردش خون و انتشار اندروفین در بدن کمک میکند. آنان یك گزارش موردی (Case report)، در مورد یك بانوی دیابتیك درمان شده با بازتاب درمانی را كه بعداً مجبور شدند پایش را قطع كند، منتشر نمودند. آیا می توان صورت همه افراد را ماساژ داد؟ ماساژ صحیح صورت باید چگونه باشد و چه نکاتی قبل از آن رعایت شود؟

بازتاب درمانی یک آیین فرهنگی قدیمی است که قدمت آن به چین باستان هزاران سال پیش بازمیگردد. سخت است که به تداعی آزاد بهعنوان اولین قدم به سمت این هدف فکر نکرد. پنج منطقه در سمت راست بدن و پنج منطقه دیگر در سمت چپ، مناطق طولی از نوک انگشتان پا امتداد می یابند و به سر انسان می رسند. بسیاری از درمانگران انعکاس درمانی معمولاً همراه با این روش یکی دیگر از درمانهای طبیعی چون اوستئوپتی، یا کایروپرکتیک را بکار میگیرند. این روش از حدود ۲۵۰۰ سال قبل از میلاد در کشور هایی چون مصر، هند و چین مورد استفاده قرار گرفته است. ولی مطالعات علمی اندکی در مورد تاثیر این روش به چاپ رسیده است و نیاز به مطالعات بیشتر و کامل تری دارد. تادر صورت بروز هرگونه مشکل و عارضه پزشک آگاهی و احاطه کامل علمی و عملی برای رفع آن داشته باشد. در آن زمان یک پزشک آمریکایی متخصص گوش و حلق و بینی به نام ویلیام فیتز جرالد آن را به نام زون درمانی به کار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید