رفلکسولوژی یا بازتاب درمانی چیست؟

پس از پرداختِ وجه, سیستم به صورت خودکار لینک دانلود ویدئوها را برای شما ارسال میکند و میتوانید ویدئو ها را در تلفن همراه و یا دستگاه کامپیوتر مشاهده کنید. تسلط کلیه کارکنان به آداب و اصول اسپا و استانداردها اهمیت دارد و می بایست بهبود عملکرد در راستای تقویت فعالیت مرکز به صورت دائمی ، آموزش مداوم را در سازمان یادگیرنده اسپا ترغیب و تشویق کند. این باستانشناس افزود: نخستین بار در حدود ۲ هزار و ۵۰۰ سال قبل از میلاد در چین مقالهای با نام «طب داخلی کلاسیک امپراطور زرد» در مورد طب فشاری نوشته شد. آزادسازی احساسات، چه در داخل و چه در خارج، روش اصلی برای بهبودی شرکتکنندگان با این نوع درمان است. اگر آن کار در توان کودک نبود، والدین باید کمک کنند؛ ولی اگر خود کودک می تواند آن کار را انجام دهد، والدین باید با جملات تشویقی مثل« خودت می تونی انجام بدهی.»، «آفرین یه کم دیگه بپیچونی، باز میشه»؛ یا «یه کم دقت می خواد ولی تو خیلی با دقتی میتونی درستش کنی.» مسئولیت کار را به خود کودک واگذار کنند. البته، درمان و داروهای تجویز شده متخصصان اطفال بسیار مهم است و باید با دقت دنبال شود. همه والدین باید یاد بگیرند که والدین ترموستاتی باشند؛ یعنی با احساسات یا هیجانات فرزندان، احساسات و هیجانات آنها تشدید نشود؛ به این معنا که هر وقت که فرزند ما یا حتی همسرمان هر نوع هیجانی را از خود بروز داد، به جای اینکه احساس او را تشدید کنیم، آن را بازتاب دهیم.

دومین ملاحظهای که باید مشاهده شود، نتیجهگیری فروید درباب ازدستدادن (گمکردن) واقعیت در رواننژندی و روانپریشی میباشد. را از طریق ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در دستور کار بیاورید. وجود کانال های انرژی یا مریدین ها این پدیده را امکان پذیر می سازد؛ و بر اساس تئوری این علم و علوم دیگر ازقبیل بازتاب درمانی یا رفلکسولوژی، ما در بدن صفحات انعکاسی مانند آینه داریم که تمام بدن در روی این صفحات منعکس می شود. بلکه یک نوع فشار درمانی ویژه و معین می باشد این رشته یک تکنیک قدیمی است و بر این اساس پایهریزی شده که نقاط بازتابی(رفلکس) در روی کف دستها، پاها، گوش و … اصلی ترین شیوه درمانی رفلکسولوژی که توسط دکترفیتز جرالد ارائه شده بر مبنای این نظریه، بدن وابسته به بخش های طولی موجود در آن است، که بر این اساس بدن انسان دارای ده بخش طولی است که از نوک سر شروع شده و تا نوک انگشتان پا ادامه دارد. بازتاب درمانی، می تواند غده های موجود در بدن انسان را نیز تحریک کند.

دوره ماساژ رفلکسولوژی (بازتاب درمانی) انجمن ملی ماساژ در مورخه پانزدهم آبان ماه 1398 در محل آکادمی مرکزی انجمن ملی ماساژ برگزار گردید. مواد و روش ها: مطالعه حاضر یک مرور سیستماتیک می باشد که به بررسی مطالعات ایرانی انجام شده در زمینه اثرات رفلکسولوژی می پردازد. پیشنهاد می شود مطالعات آتی با روش های نمونه گیری دقیق تر، حجم نمونه بالاتر و با رعایت اصول معاهده CONSORT انجام شود. در این مطالعات متغیرهایی مانند خستگی، خواب، یبوست، شدت و طول مدت لیبر، استفراغ بعد از شیمی درمانی، اضطراب، شاخص های فیزیولوژیک، علائم PMS، کمردرد و بی قراری مورد مطالعه قرار گرفت که از این میان بیشترین مطالعه بر روی درد (20 مورد) و بیشترین جامعه آماری مربوط به زنان (30 مطالعه) بوده است. مکان این بازی هم در اتاق کودک نباید باشد. به این شکل که در ادامه به او می گوییم: «ولی ما نباید کسی رو بزنیم.» در مرحله سوم نیز ما در همان بازی جایگزین مناسبی برای آن رفتار اشتباه تعیین می کنیم. همچنین آزادسازی اندورفین را در بدن افزایش می دهدو موجب افزایش سلامتی و نشاط و “احساس خوب بودن” در فرد میگردد. به نظر می رسد که ماساژ کف پا تمام تنش های عضلانی که در حال ساخته شدن است راشروع به کاهش دادن می کند که احساس تسکین و راحتی را برای بدن فرد به همراه دارد .رفلکسولوژی یا بازتاب درمانی یک تمرین درمانی شفابخش است زمانی که فشار بروی مناطق مشخصی از پا و گاهی اوقات دست و گوش اعمال میشود .

در نتیجه، فرد با ترشح شدن این هورمون ها، درد کم تری را احساس خواهد کرد. مقاله ی ارائه شده در اینجا تمام موارد احتمالی، تعاملات دارویی، شرایط یا عوارض جانبی را مورد بررسی قرار نداده است. در این بازی ممکن است کودک از مادر یا پدر بخواهد که کاری را برایش انجام دهد. دوره ماساژ رفلکسولوژی(بازتاب درمانی) انجمن ملی ماساژ در مورخه بیست و ششم شهریورماه 1399با رعایت پروتکل بهداشتی در محل آکادمی مرکزی انجمن ملی ماساژ برگزار گردید. بازی درمانی زمان و تجربه شادی را بین والد و کودک به وجود می آورد و بچه از این طریق، احساس دوست داشتنی بودن و ارزشمندی می کند. مدارک کمی در مورد رفلکسولوژی پس از این زمان وجود دارد، تا این که در اواخر قرن نوزدهم مجدداً تجدید حیات یافت. درحالیکه وینیکات بهطور پیوسته تکرار میکند که با فروید اختلافنظر ندارد بلکه به نظریهاش افزوده است، درباب موضوع بازی یک ارجاع به کارهای فروید وجود ندارد. یک دوره رواندرمانی میتواند قدری از خشم، خودمغلوبانگاری، بیاعتمادی، سرگشتگی و اندوه آدمی بکاهد. از دیگر شیوه های رفلکسولوژی می توان به شیوه ای که وابسته به مسیر های عصبی است اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید