رفلکسولوژی یا بازتاب درمانی چیست؟

نقش رفلکسولوژی عمدتا در مواردی است که در بالا ذکر شد. تمامی سفارشات مناطق 22 گانه تهران، همان روز و بین ساعت 18 الی 22 تحویل خواهند شد. مخاطب با دیدن این ویدئوها به تنهایی یا با کمک یکی از عزیزان خود میتواند تکنیک های ارائه شده را روی خود اجرا کند که اجرای این تکنیک ها برای آقایان و خانم های نابارور حدود 10 تا 15 دقیقه در روز زمان میبرد و بین 3 هفته تا 2 ماه پس از اجرای تکنیک ها اثرات درمانی آن به وضوح توسط بیمار حس خواهد شد. این نوع روش درمانی می تواند شرایط بدن را برای بهبودی مسائد سازد، همچنین باعث ایجاد اعتماد به نفس می شود و حس سلامتی را برای فرد به وجود می آورد. در واقع، نمک نقش خوبی برای گند زدایی داشته و برای جوانسازی پوست و حس طراوات و شادابی میتوان از حمام های نمکی در مراکز اسپا بهره برد که گاها از نمک های دریایی استفاده می کنند. با توجه به اینکه با ایجاد عدم تعادل در کارکرد بدن، اختلال و کُندی در ارتباطات عصبی بروز میکند و در نتیجه بیماری عارض میگردد، میتوان با آگاهی از دانش و هنر رفلکسولوژی، نقاطی را در کف پا (و یا دست) فشار و ماساژ داد و با بررسی بازتابهایی که پیش میآید، بیماریها راتشخیص داده و با برگرداندن تعادل به بدن، از فشارهای عصبی کاست و سلامتی و نشاط و آرامش را برای فرد به ارمغان آورد.

به عنوان یک اقدام مکمل در کنار توصیه های پزشکان متخصص، کارایی داشته باشد ولی نباید فرد انتظار معجزه از آن داشته باشد. رفلکسولوژی توسط پزشکان برای درمان شرایط و آسیبهای مختلف پیشنهاد شده است. فشار انگشتان باید محکم و عمیق بوده و در عین حال آزار دهنده نباشد و به گونه ای وارد شود که شخص تحت درمان، در نقاط مختلف پاها و دست ها حساسیت متفاوتی احساس کند.اینکه شخص در چه نقاطی، چه میزان درد و حساسیت دارد به بازتاب درمانگر کمک می کند تا به بیماری در قسمت های مختلف بدن پی ببرد.در واقع کار بازتاب درمانگر در این مرحله، شناسایی قسمت هایی از بدن است که از حالت تعادل خارج شده و به اصطلاح بیمار شده اند با شناسایی این بخش ها، می تواند آن ها را درمان کند. چینی ها، روش های مختلف فشار درمانی را بیش از ۵۰۰۰ سال پیش آزموده اند و احتمال می رود که این روش ها، چیزی مشابه روش امروزی بوده اند. و گاهی در اثر واکنش بیش از حد افراد به نور آفتاب برای مثال حین رانندگی رخ می دهند. به انجام لیزر درمانی یا تزریقات بوتاکس یا ژل می نمایند که در بعضی موارد موجب ایجاد عوارض برگشت ناپذیری در افراد می شود.

بازتاب درمانی میتواند بیشتر برای متعادل سازی كل بدن استفاده شود تا برای بهبود و شفای اختلالات خاص، لیكن با كاربرد مناسب، بازتاب درمانی میتواند قدرت شفابخشی خود بدن را افزایش دهد. حرکات بازتاب درمانی بر روی پا و دست به افزایش جریان گردش خون و انتشار اندروفین در بدن کمک میکند. بعبارتی دیگر، تحریک یک منطقه از بدن انعکاس و واکنش درمانی در منطقهای دیگر از بدن تولید میکند. در نقطه مربوط به گلو بگذارید و با اعمال فشاری متوسط این نقطه را تحریک کنید. با اینکه ، غالباً رفلکسولوژی را روی کف پا انجام می دهند، لیکن انجام طب فشاری بر کف دست ها هم بکار گرفته می شود . یکی اینکه برخی درمانگران چینی کهن این روش را زون درمانی نامیده و همراه با سوزن درمانی بکار گرفته بودند. روانشناسان كودك و پزشكان خانواده، اغلب به علت این كه كودكان برای بیان احساسات توسط کلمات شرایط سختی را تحمل میكنند، از هنر درمانی استفاده مینمایند.

به عنوان نرم کننده استفاده می شود و برای تمام انواع پوست ها مناسب است. این رشته یک روش قدیمی است و براین اساس پا یه ریزی شده که نقاط بازتابی (رفلکس) در روی کف دستها و پاها وجود دارد که با تمام قسمت بدن اعم از عضله، عصب، غده و استخوان مطابقت دارد و فشار روی این نقاط تورم یا احتقان را از بین برده و به آرامش اعصاب کمک می کند . درمانگران رفلکسوتراپی با ارائه فشارهایی که به کمک 2 انگشت شست و سبابه به نقاط مربوطه وارد میكنند و با توجه به زمانبندی ویژهای که برای این کار در نظر دارند، علاوه بر درمان و تسکین دردهای اندامهای درونی مثل مغز، چشم یا سینوسها میتوانند در بهبود عملکرد و ساختار آنها نیز موثر باشند. همچنین این باور وجو دارد که دست و پاها بسیار حساس هستند و اعمال فشار بر روی این حسگرها (پا و دست) باعث تحریک مکانیسم مبارزه کننده بدن می شود.

دیدگاهتان را بنویسید