رفلکسوتراپی یا بازتاب درمانی

نکته ای که باید به آن توجه داشت ان است که معمولا در اسپاها نمک به شکل کریستال درشتتر از نمکهای خوراکی استفاده میشود که مقداری رایحه نیز به آن افزوده میشود تا در فرآیند آروماتراپی استفاده شود. ماساژ آیورودا شکل باستانی طب هندی است که شامل ماساژ آرام بدن با استفاده از روغنهای گیاهی، و حرکات و ضربههای ریتمیک میشود. انواع ماساژ شیوهی برای مالش دادن و مشت و مال بدن با استفاده از دستها است. این نوع ماساژ درمانی شبیه ماساژ سوئدی است، فقط اینکه ماساژ درمانگر به جای دستها یا علاوه بر دستهایش از سنگهای داغ نیز استفاده میکند. این فرآیند باعث عملکرد مثبت بیماران میشود و بیمار اعتماد به نفس از دست رفته را دوباره به وجودش در طی فرآیندی خود محور باز می گرداند. ، گفت: هنردرمانی امری است همگانی و تمامی افراد جامعه میتوانند از مزایای آن بهرهمند شوند؛ که موجب انرژی مثبت و غلبه بر مشکلات میشود. کارشناس ارتباط درمانی در پاسخ به این سوال که آیا هنر درمانی فقط جنبه درمانی دارد یا برای افزایش خلاقیت و توانایی در افراد جامعه از جمله کودکان نیز میشه استفاده کرد؟ براساس دانش این علم، افراد میتوانند با بهرهگیری از تخصص کارشناسان و متخصصان عنبیهشناسی زمینههای ژنتیک یا اکتسابی سلامت و بیماری را در خود بررسی کرده و به این ترتیب امکان و احتمال ابتلا به بیماریهای جسمی و روحی را در بدن خود بررسی کنند.

از این رو تنها کافی است یک کش سبز رنگ دور کف دست بیندازید تا بدن هوشمند شما فرایند پیچیده کاهش وزن را آغاز کند بی آن که عارضهای به همراه داشته باشد. حصاری تصریح کرد: در این روش فرد با ایده خلاق و فعال برای مواجه شدن با مشکلات و اختلالات فردی رو به رو است و مصالح هنری ابزاری برای شکستن سد بزرگ ناباوری است. مراجعان پلی کلینیک روانشناختی تحت درمان شناختیـ رفتاری و مراجعان کلینیک بازتاب درمانی تحت بازتاب درمانی به روش سوجوک قرار گرفتند. وی درباره چگونگی استفاده از روش هنردرمانی برای بهبود بیماران صعب العلاج گفت: بیماری در فرد باعث به وجود آمدن سدی از ناباوری و عدم اعتماد به نفس شخص به خودش میشود. در اصل ما باعث حس توانمندی در شخص میشویم و همین حس انگیزهای برای ورود به دنیای پر ایده و هدف دار میشود. شرایط عمده ورود به مطالعه: همگی باید خانم های بزرگسال بالای 12 سال با تشخیص آسم باشند. حصاری گفت: این امر به تدریج شخص را به مرحلهای از توانمندی و ورود به دنیایی میکند که قبلا دور آن حصار کشیده شده بود.

شبیه یک مقدمه بر یک کتاب بود. رفلکسولوژی یا بازتاب درمانی یک تمرین درمانی شفابخش است. توانایی شناختی خود را بالاتر ببرد و از لذت خلق هنر سرمست شود و در اصل هنر درمانی باعث بالا بردن کیفیت زندگی میشود. در کف هر دو پا بالاتر از پاشنه پا نقطهای وجود دارد که به مثانه مربوط میشود. تقریباً تمام اجزا و قسمت های بدن، نقطه رفلکسولوژی (بازتابی) مربوط به پا وجود دارد. در طول ماساژ، در حالی که از طریق پخش کننده روغن معطر را استنشاق میکنید و از طریق پوستتان آن را جذب میکنید تمام بدنتان ماساژ داده میشود. وینیکات بهطور خودانگیخته به بازی دختر ملحق میشود و فریاد میزند: «او! گاهی از سنگهای سرد نیز استفاده میشود. ماساژ درمانگر ملحفه را به نوبت از روی قسمتی که میخواهد ماساژ دهد بر میدارد. در طول انجام ماساژ، ماساژ درمانگر فشارهای آرام یا قدرتمندی بر عضلات و مفاصل بدن وارد میآورد تا درد و تنش را کاهش دهد. روغنهای معطر قبل از استفاده روی بدن رقیق میشوند. این کار تنش عضلانی را کاهش میدهد، جریان خون را افزایش میدهد، و از طریق استفادهی سنگهای داغ درد را تسکین میدهد. انواع ماساژ متناسب با وضعیت جسمی یک سالمند، میتواند به وسیله افزایش جریان خون به بهبود عملکرد عضلات و…

است و همانند طب سنتی چین به عنوان یک شیوه کامل سلامتی و درمان در جهان با هزاران سال قدمت شناخته می شود . از این میان میکروسیستم های گوش، عنبیه، زبان و دست و پا از صدها سال پیش به خوبی شناخته شده اند. دیگر اینکه خود او به تجربه فهمید مناطقی در کف، رو، کنارهها و بین انگشتان پاها هستند که نوعی ارتباط با دیگر اعضای بدن دارند و مالش آن مناطق آثار درمانی بر اعضای دور دست بدن میگذارند. به عنوان مثال ، در سالهای اخیر ، مفهوم بازی درمانی در کلینیک های کودکان بسیار رایج شده است تا بتواند بر احساسات منفی مانند ترس و اضطراب بیماران اطفال در بیمارستان غلبه کند ، تنش کودکان را کاهش دهد ، درد را کاهش دهد و تا بتوان با آنها ارتباط مثرتری برقرار کرد. ماساژهای رایحه درمانی فشار نرم و آرام را با استفادهی از روغنهای معطر ترکیب میکنند. ماساژ بافت عمیق نسبت به ماساژ سوئدی از فشار بیشتری استفاده میکند. در حین انجام ماساژ بافت عمیق، ماساژ درمانگرتان از ضربههای آرام و فشار عمیق انگشتان برای رفع تنش از عمیقترین لایههای عضلات و بافتهای پیوندی استفاده خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید