رفلکسوتراپی یا بازتاب درمانی چست؟

اگر مشتریان شما به صورت فصلی و مداوم به اسپا می آیند، احوالپرسی با آنها و یاد سپاری مسائلی که قبلا به شما گفته اند میتوان تاثیر خوبی در برقراری ارتباط کارکنان با مراجعه کنندگان داشته باشد. گفته میشود که این روش انواعی از مشکلات سلامتی مرتبط با قسمتهای متناظر با آن نقاط را درمان میکند. تعیین این موضوعات توسط یک وکیل مراکز درمانی قابل بررسی و تنظیم است و از مشکلات احتمالی جلوگیری می کند. اعمال فشار در مرکز انگشتان پای نوزاد میتواند شدت انواعی از مشکلات سینوس را کم کند، از آبریزش بینی گرفته تا سرماخوردگی شایع و دیگر مشکلات تنفسی. به همین خاطر، اکنون با پدیده ای به نام مد سبز (GREEN FASHION) طرف هستیم که می کوشد تا صنعت پوشاک که دومین صنعت آلوده کننده جهان است را دوستدار محیط زیست کرده و از متریالی در تولید پوشاک و کیف و کفش استفاده کند که آلایندگی زیست محیطی نداشته باشد. منتشر می شود تا نشان دهد که یک شرکت برای جامعه و محیط زیست چه کرده است.

اگر شما در ایران اسپا می زنید، میتوانید از مصالح بازیافت شده داخلی از چوب و سنگ و دیگر متریال استفاده کنید تا حتی القمدور از پلاستیک و مواد غیر قابل بازیافت استفاده نکنید. طب سوزنی (Acupuncture) – طب سوزنی گوش یا اریکولو تراپی ( Auricolo Therapy ) -سوجوک(su-jok therapy)یا طب سوزنی کف دست و پا – گیاه درمانی (Herbal Medicine ) – هومیوپاتی(Homeopathy) – آب درمانی ( هیدرو تراپی ) – سنگ درمانی (کریستال درمانی) – رایحه درمانی ( Aroma-therapy) -دلفین درمانی ( بودن در کنار دلفینها ) – خاک درمانی – عنبیه شناسی( ایریدو لوژیIridology ) – درمان به وسیله رسوبات دریا یا Slime Therapy (گل و لجن درمانی) – درمان بوسیله استحمام در دریا ( نوعی آب درمانی)- درمان از طریق شن داغ کنار دریا – آفتاب درمانی – درمان به وسیله نسیم دریا و … پس اگر علاقهمند به شکوفایی استعدادهای پنهانتان و یا آشنایی با رواندرمان در مسیر علاج بسیاری از عارضههای روانی کوچک و بزرگ در زندگیتان هستید حتما این کتاب را بخوانید. استفاده از تکنیکهای رفلکسوتراپی در این ناحیه میتواند در درمان سوزش معده، زخم معده و التهابهای این عضو بسیار موثر باشد.

مدیر سیدسکو معتقد است که تجربه مهمانان مراکز اسپا برای ارتقا فعالیت آن ها بسیار اهمیت دارد و همواره باید به آن فکر کرد. مراجعه به اسپا گزینهای بسیار موثر و مفید برای هر سالمندی خواهد بود مشروط به اینکه اسپاها برنامهریزی ویژهای برای این امر داشته باشند و نیز کلیه پرسنل آموزشهای لازم و تخصصی را دیده باشند. مثلا اگر یکی از مشتریان شما در مراجعه قبلی ۲ ماه پیش، از کمر درد رنج می برد، پیش از شروع ماساژ و کارهای مربوطه، از وضعیت کمر درد ایشان سوال کنید. مشتریان همواره در مراجعه به مراکز تخصصی اسپا علاقمندند تا خدمات دریافتی، بالاترین سطح کیفیت تحت نظارت کادر درمانی صالح و اعتبار دهی شده (مثلا از سازمان نظام پزشکی) را داشته باشد. مخاطب با دیدن این ویدئوها به تنهایی یا با کمک یکی از عزیزان خود میتواند تکنیک های ارائه شده را روی خود اجرا کند که اجرای این تکنیک ها برای آقایان و خانم های نابارور حدود 10 تا 15 دقیقه در روز زمان میبرد و بین 3 هفته تا 2 ماه پس از اجرای تکنیک ها اثرات درمانی آن به وضوح توسط بیمار حس خواهد شد.

اگر چه در غرب تا اواسط قرن بیستم فشار درمانی ناشناخته بود، اما اکنون به عنوان کمک به خود درمانی و درمان اولیه که توانایی التیامبخشی طبیعی بدن را دارد، محبوبیت یافته است.این نوع آرام و مؤثر ماساژ درمانی همان قوانین طب سوزنی را دنبال نموده، اما با تهاجم کمتری همراه است. سازمان استاندارد جهانی زیبایی و اسپا درمانی (WORLD STANDARS FOR BEAUTY & SPA THERAPY) که مخفف CIDESCO دارد، برخی از ماه های سال را به عنوان روز آگاهی بخشی در نظر گرفته و مجموعه ای از موضوعات مهم برای ارتقا کیفیت فعالیت اسپاها ارائه می کند تا برای افزایش فعالیت های کسب و کار خود و پیشرفت شغلی در نظر داشته باشند. چرا که مجموعه ای که به انسان (مشتری) و نیازهای مشتری (CUSTOMERS NEEDS) توجه کند، حتما به محیط زیست هم نظر معقول و مثبتی دارد. بنابراین مراکز اسپا باید قوانین درمانی و صنعت بهداشت کشور را رعایت کنند که این قانون مداری، مهم ترین توصیه ای است که مشاوران کسب و کار مراکز درمانی به متخصصان اسپا گوشزد می کنند. رفلکسولوژی یا بازتاب شناسی عبارت است از فشار ملایم بر روی نقاط غیرارادی در تمام سطوح کف پا، اندام های داخلی، غدد و ساختمان بدن به این نقاط غیرارادی مربوط هستند.

دیدگاهتان را بنویسید